Skip to content

6 způsobů, jak ušetřit peníze při nákupu počítače

7 de Srpen de 2021
GettyImages 508154916 5c9243bdc9e77c00014a9e5d

Cenové rozpětí notebooků a stolních počítačů se velmi liší, ale existuje několik způsobů, jak ušetřit peníze za nákup počítačů. Před koupí počítače je třeba zvážit mnoho věcí, takže jakmile se rozhodnete, jak výkonný váš počítač musí být, můžete porovnávat ceny mezi srovnatelnými systémy.

Kupte si trochu starší model

Nové modely stejného zařízení jsou často vydávány každých několik měsíců. Nové produkty obecně přidávají určitá vylepšení celkového výkonu, kapacity a funkcí, ale vylepšení jsou obvykle minimální. Protože většina výrobců a maloobchodníků dosahuje prodejem těchto nových systémů nejvyšší marže, prodávají předchozí modely se slevou, aby uvolnili místo v inventáři novým. Můžete si koupit počítač se zhruba stejnými specifikacemi jako novější model za poloviční částku.

Kupte si repasovaný notebook nebo stolní počítač

Repasované výrobky jsou buď vrácené zboží, nebo jednotky, u nichž počáteční kontrola kvality neprošla a musely být přestavěny, takže je výrobci prodávají za zvýhodněné ceny. Typický repasovaný notebook nebo stolní počítač může být o 5–25% nižší než standardní maloobchodní cena. Při nákupu renovovaného systému je třeba zvážit několik důležitých faktorů, včetně záruk, kdo jej přestavěl a zda je sleva nižší, než kolik stojí ekvivalentní nový systém.

Kupte si systém s menší pamětí RAM a upgradujte jej

Nákup počítače s minimální konfigurací paměti a upgrade paměti RAM může být levnější než nákup novějšího a výkonnějšího počítače. To je obzvláště dobrý nápad pro prémiové značky nebo systémy výkonových tříd. Výrobci nakupují počítačovou paměť hromadně, což znamená, že se mohou zaseknout velkými zásobami, které potřebují prodat se slevou. Některé počítače, jako jsou Chromebooky a ultrabooky, mají pevnou paměť, kterou nelze upgradovat.

Sestavte si vlastní počítač

Vysoce výkonné systémy pro hraní počítačových her jsou pro spotřebitele výrazně označeny, takže sestavení stolního počítače z dílů vám může ušetřit doslova stovky dolarů. Můžete si také postavit vlastní notebooky z bílého skříně, ale často je levnější koupit levný notebook.

Upgradujte stávající počítač

Pokud již máte stolní počítač nebo notebook, může mít větší smysl upgradovat jej novými součástmi, než kupovat zcela nový systém. Proveditelnost upgradu spíše než jeho nahrazení závisí na řadě faktorů, jako je věk počítače, kolik přístupu má uživatel k instalaci upgradů a celkové náklady na provedení upgradů ve srovnání s novým nákupem. Stolní počítače jsou obecně vhodnější pro upgrady než notebooky. Jednotky SSD jsou vynikajícím příkladem toho, jak zajistit, aby se starší počítač cítil mnohem rychleji.

Hledejte kupóny a slevy

Při objednávání počítače online dávejte pozor na digitální kupóny na webových stránkách. Společnosti mají rády kupóny, protože lidé na ně obvykle zapomínají a nakupují zboží za plnou cenu, takže je vždy dobré zjistit, zda je k dispozici nějaký slevový kód. Stejně jako kupóny jsou nabídky slev extrémně oblíbené u technologických společností, protože většina spotřebitelů se neobtěžuje vyplňovat papíry potřebné k získání hotovosti. Pomocí rozšíření prohlížeče Honey můžete při placení hledat na webu kódy kupónů.