Skip to content

Co je soubor ASHX?

7 de Srpen de 2021
ashx files 58ab05ea5f9b58a3c9757aaa

Soubor s příponou ASHX je soubor ASP.NET Web Handler, který často obsahuje odkazy na jiné webové stránky používané v aplikaci webového serveru ASP.NET. Funkce v souboru ASHX jsou napsány v programovacím jazyce C# a někdy jsou odkazy tak krátké, že soubor ASHX může skončit jen jako jeden řádek kódu. Většina lidí se se soubory ASHX setká jen náhodou, když se pokusí stáhnout soubor z webu, například soubor PDF. Důvodem je, že soubor ASHX odkazuje na soubor PDF a odesílá jej do prohlížeče ke stažení, ale nepojmenuje jej správně a místo .PDF připojí na konec .ASHX.

Jak otevřít soubor ASHX

Soubory ASHX jsou soubory používané s programováním ASP.NET a lze je otevřít pomocí libovolného programu, který kóduje v ASP.NET, například Microsoft Visual Studio a Microsoft Visual Studio Community. Protože se jedná o textové soubory, můžete také otevřít soubory ASHX pomocí programu textového editoru, jako je Notepad ++. Pomocí tohoto seznamu nejlepších editorů volného textu zobrazíte naše oblíbené položky. Soubory ASHX nejsou určeny k prohlížení nebo otevírání ve webovém prohlížeči. Pokud jste si stáhli soubor ASHX a očekávali jste, že bude obsahovat informace (například dokument nebo jiná uložená data), je pravděpodobné, že na webu není něco v pořádku a místo generování použitelných informací místo toho poskytl tento soubor na straně serveru. Vy technicky umět zobrazit text souboru ASHX pomocí některých webových prohlížečů, ale to neznamená, že soubor je domnělý tímto způsobem otevřít. Jinými slovy, skutečný soubor ASHX, který obsahuje čitelný text pro aplikace ASP.NET, lze zobrazit ve vašem prohlížeči, ale ne všechny soubory .ASHX jsou ve skutečnosti soubory ASP.NET Web Handler. V tomto bodě je toho níže více. Nejlepší trik se souborem ASHX je jednoduše přejmenovat na typ souboru, který jste očekávali. Zdá se, že mnoho z nich má být ve skutečnosti soubory PDF, takže například pokud si stáhnete soubor ASHX z vaší elektrické společnosti nebo banky, jednoduše jej přejmenujte na prohlášení.pdf a otevřete jej pomocí čtečky PDF. Stejnou logiku použijte pro hudební soubor (přejmenujte jej na soubor.mp3), soubor obrázku (.png nebo .jpg) atd. Když dojde k těmto problémům, web, který navštěvujete a kde je spuštěn soubor ASHX, má nějaký problém a tento poslední krok, kde není obslužný program ASP.NET HTTP, který zpracovává soubor ASHX na serveru, pojmenovat to cokoli. cokoli. Přejmenování souboru tedy děláte jen vy, kdo poslední krok dělá sám. Pokud se toho při stahování konkrétních souborů PDF děje hodně, může být problém s doplňkem PDF, který váš prohlížeč používá. Měli byste být schopni tuto závadu opravit přepnutím prohlížeče tak, aby místo toho používal zásuvný modul Adobe PDF. Nemůžete jen přejmenovat libovolný soubor, který má jinou příponu, a očekávat, že bude fungovat správně, protože změna přípony souboru ve skutečnosti soubor nezmění formát. Nelze například přejmenovat soubor .PDF na soubor .DOCX a předpokládat, že se v textovém procesoru otevře v pořádku. Nástroj pro převod je nezbytný pro skutečné převody souborů.

Jak převést soubor ASHX

Soubor ASHX nemusíte převádět do žádného jiného formátu, pokud se nejedná o jeden z formátů souborů uvedených v dialogovém okně „Uložit jako“ v aplikaci Microsoft Visual Studio nebo některém z dalších výše uvedených programů. Formáty zde uvedené jsou další textové formáty, protože to je skutečný soubor ASHX-textový soubor. Pokud by byl soubor ASHX někdy změněn tak, aby používal jinou příponu souboru, s největší pravděpodobností okamžitě přestane fungovat na webovém serveru ASP.NET, protože jiné soubory, které na něj odkazují, nebudou vědět, kde se soubor nachází.

Stále nemůžete otevřít svůj soubor?

Pokud nemůžete otevřít soubor ASHX, znovu zkontrolujte, zda skutečně používáte soubor ASHX. Některé soubory používají přípony souborů, které dívej se jako .ASHX, když jsou ve skutečnosti jen napsány podobně. Například soubor ASHX není stejný jako soubor ASH, což může být soubor Nintendo Wii System Menu, soubor Audiosurf Audio Metadata nebo soubor KoLmafia ASH Script. V každém z těchto případů je k otevření souboru ASH vyžadován jiný program. Totéž platí, pokud máte soubor ASX, ASCX, ASHBAK nebo AHX. Respektive se jedná buď o soubory Microsoft ASF Redirector, nebo o soubory dočasného indexu Alpha Five Library; Soubory ASP.NET Web User Control; Soubory zálohy archivu Ashampoo; nebo soubory modulu WinAHX Tracker Module nebo soubory skriptů AutoHotkey. Myšlenka ve všech těchto případech je jednoduchá: prozkoumejte příponu souboru a zjistěte, který program je schopen jej otevřít nebo jaká služba/aplikace je schopna jej převést do nového formátu.