Skip to content

Co je soubor DO?

7 de Srpen de 2021
do files 59ca638f6f53ba0010af6c86

Soubor s příponou .DO může být souborem Java Servlet. Webové servery Java jej používají k poskytování webových aplikací Java. Některé soubory DO mohou místo toho být soubory statické dávkové analýzy. Obvykle se jim říká soubory do a jsou to prosté textové soubory, které obsahují seznam příkazů, které mají být provedeny společně v sérii. Podobně jako soubory Stata je formát souboru makra ModelSim, který používá příponu souboru .DO k ukládání příkazů souvisejících s makry používaných s Libero SoC.

Jiné mohou být soubory, které byly jednoduše nesprávně pojmenovány jako soubory DO, ale ve skutečnosti existují ve zcela jiném formátu souboru. Obvykle se jedná o soubory PDF stažené z webových stránek, které z nějakého důvodu nesprávně obdržely nesprávnou příponu souboru.

dofile je také funkce používaná při kompilaci a spouštění programovacího kódu Lua, ale nesouvisí s příponou souboru .DO. Je to také smyčkový příkaz používaný s dávkovými soubory. DO je také zkratka, což znamená doménový objekt, digitální výstup, digitální objednávka, provoz dat, pouze data, a objekt zařízení.

Jak otevřít soubor DO

Pokud se jedná o soubor Java Servlet, měli byste být schopni otevřít soubor DO pomocí Apache Tomcat nebo případně Apache Struts. Soubory dávkové analýzy Stata s příponou .DO fungují pouze v kontextu počítače se spuštěnou Stata. Jednou z možností, jak skutečně použít soubor DO ve Stata, je zadat dělat následovaný názvem souboru v okně příkazu Stata. Například, udělat můj soubor. Ke čtení a úpravě příkazů můžete použít přiložený editor Stata Do-File, ale k zobrazení příkazů lze také použít jakýkoli webový prohlížeč a textový editor jako Notepad ++ může zobrazit a upravit soubor DO. Editor Stata je také užitečný pro spouštění souboru DO; stačí trefit Spustit soubor do knoflík. Pokud potřebujete pomoc, podívejte se na tento dokument PDF o vytváření souborů Stata. Další informace jsou k dispozici také na webových stránkách společnosti Stata. Soubory ModelSim DO se používají s Mentor Graphics ModelSim, který je součástí sady programů Libero SoC. Jsou to také soubory prostého textu, které lze prohlížet a upravovat pomocí libovolného programu textového editoru. Pokud máte podezření, že by váš soubor DO neměl být souborem DO a ve skutečnosti se jedná o dokument, například bankovní výpis nebo nějaký dokument související s pojištěním, stačí přejmenovat příponu souboru .DO na .PDF a zjistit, zda otevírá se čtečkou PDF, jako je SumatraPDF, Adobe Reader, nebo jednou z těchto bezplatných možností.

Jak převést soubory DO

Pokud je možné soubor Java Servlet převést do jiného formátu, je to s největší pravděpodobností provedeno prostřednictvím výše uvedených programů Apache. Otevřete soubor v aplikaci a hledejte nějaký Uložit jako nebo Vývozní nabídku, která vám umožní uložit soubor DO do jiného formátu souboru. Soubory Stata Batch Analysis lze určitě převést na jiné textové formáty, jako je TXT, ale je to užitečné pouze v případě, že si chcete přečíst příkazy. Pokud nakonec změníte formát souboru, ve kterém je (na něco jako TXT), a přesto chcete příkazy spouštět pomocí Stata, musíte v příkazu zadat příponu souboru (např. do myfile.txt namísto udělat můj soubor, který předpokládá příponu souboru .DO). Totéž platí pro soubory ModelSim DO; zkuste pomocí nabídky v Libero SoC soubor převést nebo připojte text makra do textového editoru a uložte jej tam do nového textového formátu. Pokud byl vašemu souboru omylem přidělena přípona souboru .DO, ale ve skutečnosti by měl mít příponu .PDF, nemusíte se starat o převod souboru DO na PDF. Místo toho přejmenujte příponu souboru .DO na .PDF, aby vaše čtečka PDF soubor rozpoznala. Takto přejmenování nefunguje tak, jak fungují převody souborů, ale funguje to v tomto scénáři, protože PDF by stejně neměl používat příponu souboru .DO. Nástroje pro převádění souborů se používají pro skutečné převody souborů.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Nejzjevnějším důvodem, proč se soubor neotevře pomocí výše uvedených programů, je to, že ve skutečnosti není v žádném z těchto formátů souborů. Znovu zkontrolujte, zda přípona souboru uvádí „.DO“ a ne něco podobného jako SO, DOCX, DOC, DOP, DM atd. Tyto další přípony souborů nebo jakékoli jiné, které nejsou pravdivé .DO, patří do formátů souborů které nesouvisejí s žádným z zde uvedených formátů, a proto se neotevřou se stejným softwarem. Pokud místo toho máte jeden z těchto souborů, postupujte podle těchto odkazů nebo prozkoumejte příponu souboru, kde získáte další informace o tom, jak otevřít konkrétní soubor.