Skip to content

Co je soubor EDRW?

9 de Září de 2021
edrw files 5a8ae81004d1cf00369b3ec2

Soubor s příponou EDRW je soubor eDrawings používaný v programu CAD SolidWorks eDrawings. Stručně řečeno, je to jen formát používaný pro ukládání 3D návrhů ve formátu „pouze pro prohlížení“. Soubory EDRW jsou užitečné při sdílení návrhu nejen proto, že je soubor zkomprimován na mnohem menší velikost než původní design, což usnadňuje sdílení, ale také proto, že do původních dat nelze zasahovat, protože formát je speciálně vytvořen. pro prohlížení designu, nikoli pro jeho úpravu.

Výkresy v souboru EDRW lze prohlížet, aniž by příjemce potřeboval nainstalovaný úplný, objemný CAD program. Soubory EDRWX jsou podobné, ale byly vytvořeny ve formátu XPS.

Jak otevřít soubor EDRW

SolidWorks eDrawings Viewer je bezplatný nástroj CAD, který umí otevírat a animovat kresby ve formátu EDRW. Tento program může dokonce chránit soubor heslem. Vybrat NÁSTROJE ZDARMA odkaz na stránce ke stažení. eDrawings Viewer podporuje i další formáty souborů eDrawings, jako EASM, EASMX, EPRT, EPRTX a EDRWX. Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor EDRW, ale není to program, se kterým chcete soubor použít, nebo se ve skutečnosti neotevírá vůbec, postupujte podle této příručky a zjistěte, jak to opravit ve Windows.

Jak převést soubor EDRW

Pokud si stáhnete program eDrawings Viewer z výše uvedeného odkazu SolidWorks, můžete soubor EDRW uložit do BMP, TIF, JPG, PNG, GIF a HTM. Stejný program dokáže převést EDRW na EXE (nebo dokonce ZIP s automaticky uloženým EXE uvnitř), takže jej lze otevřít v počítači, kde není nainstalován software eDrawings. EDRW můžete převést na PDF pomocí nástroje pro tisk PDF. Nejsme si vědomi žádných převaděčů souborů, které mohou převádět EDRW na DWG nebo DXF, což jsou dva další formáty souborů CAD. I když však použijete nástroj pro převod, který podporuje převedení souboru do jednoho z těchto formátů, vše, co vám umožní, je Pohled 3D obraz ne Upravit protože je to opravdu jen formát prohlížení.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud soubor stále nemůžete otevřít, znovu zkontrolujte, zda špatně čtete příponu souboru. Je snadné zaměňovat soubory navzájem, když sdílejí podobná písmena/čísla přípony souborů, ale to neznamená, že soubory souvisejí a lze je použít se stejným softwarem. Některé příklady zahrnují DRW (DESIGNER Drawing) a WER (Windows Error Report).