Skip to content

Co je Windows Sonic pro sluchátka?

8 de Srpen de 2021
what is windows sonic for headphones 4776289 e230629b161a436fb063e8a1c3c1f46d

Windows Sonic pro sluchátka je převzetí prostorového zvuku společností Microsoft a pokouší se vytvořit prostorový zvukový zážitek pro každého, dokonce i s běžnými stereofonními sluchátky.

Co je Windows Sonic?

Windows Sonic byl přidán do Windows 10 v roce 2017 jako součást aktualizace a byl rychle zaveden v aktualizaci pro majitele Xbox One. I když vždy existuje možnost použít také sluchátka Dolby Atmos pro zážitek z prostorového zvuku (s klady a zápory obou), existuje mnoho důvodů, proč se držet zvukového zvuku prostřednictvím Windows Sonic pro sluchátka.

Co je to prostorový zvuk?

Prostorový zvuk tvoří základ Windows Sonic pro sluchátka a je vyžadován jako způsob, jak „vytvářet zvukové objekty, které vydávají zvuk z pozic ve 3D prostoru“. V podstatě je to, jako by systém Windows vytvořil více reproduktorů roztroušených po vaší místnosti a poté emuloval výsledky prostřednictvím vašich sluchátek. Je to jednoduchý způsob, jak zažít prostorový zvuk, ale s menším fyzickým vybavením.

Mixuje zvuky před jejich odesláním do vašich sluchátek. Například například výstřel ve hře přicházející z pravého rohu je „přemístěn“, takže jej ve skutečnosti slyšíte přicházet z tohoto směru přes sluchátka.

Jak funguje Windows Sonic pro sluchátka?

Windows Sonic pro sluchátka funguje prostřednictvím virtuálních prostředků. Tvrdou práci provádí software, nikoli fyzické vybavení, které používáte. Spíše než pomocí zvukových sluchátek nebo vyhrazených sluchátek s prostorovým zvukem se Windows Sonic aktivuje jednoduše přepnutím tlačítka na nastavení reproduktorů v počítači. Nefunguje se všemi nastaveními, například s vestavěnými reproduktory notebooku, ale podporuje všechna sluchátka. Windows Sonic pro sluchátka funguje pouze s aplikacemi, hrami nebo filmy, které lze vykreslit do 7.1kanálových formátů. Některé hry a aplikace nemusí mít z její aktivace prospěch.

Jaké jsou jeho výhody?

Používání Windows Sonic pro sluchátka má řadu výhod. Zde je stručný pohled na některé z nich.

  • Prostorová omezení: Abyste získali podobný zvukový zážitek, nemusíte se starat o nastavení rozsáhlých systémů prostorového zvuku.
  • Je to levnější: Windows Sonic pro sluchátka lze používat zdarma a nevyžaduje drahé vybavení.
  • Jednoduché nastavení: Obecně jej můžete nastavit přepnutím jednoho přepínače na počítači nebo Xboxu One.

Kdy je to nejužitečnější?

Vždy je dobré užít si kvalitnější zvuk za méně, ale existuje několik klíčových oblastí, kde je Windows Sonic pro sluchátka mimořádně užitečný.

  • Hraní: Při hraní her znamená poziční aspekt Windows Sonic, že ​​uslyšíte směr, odkud přicházejí kroky nebo výstřely. Zejména v hrách pro více hráčů je nesmírně užitečné spoléhat se na své uši i na své reakční schopnosti.
  • Filmy: Filmy jsou vždy lepší s dobrou kvalitou obrazu a skvělým zvukem. Při sledování filmu s aktivovaným Windows Sonic pro sluchátka máte větší šanci slyšet jemné nuance.

Vyplatí se používat Windows Sonic pro sluchátka?

Windows Sonic je zcela zdarma k použití, takže není důvod jej neaktivovat na počítači nebo Xbox One. Poskytuje lepší kvalitu zvuku díky využití technologie prostorového zvuku a je to skvělý levný způsob, jak si užít formu prostorového zvuku, aniž byste museli kupovat další vybavení.