Skip to content

Co potřebujete vědět o skutečných nákladech na iPhone

18 de Srpen de 2021
iphone 11 apple store 9902c708b8ef49a8bc363a8906cd5dae

Zjistit, kolik stojí iPhone, není tak jednoduché, jako zkontrolovat uvedenou cenu nejnovějšího iPhone na webových stránkách společnosti Apple. Důvodem je, že náklady na nákup iPhonu závisí na několika faktorech a vy musíte počítat s náklady na měsíční službu, které se liší podle vašeho plánu. Zjistit, kolik stojí iPhone, vyžaduje určitou matematiku.

Náklady na nejnovější telefony iPhone

Prvním a nejdůležitějším faktorem nákladů na iPhone je samotný telefon. Ceny se liší podle toho, jaký model chcete a jaké úložiště preferujete. V řadě Apple pro iPhone může být nový telefon váš kdekoli od 49 $ (pro základní iPhone 8) do 1 449 $ (pro špičkový iPhone 11 Pro Max), v závislosti na požadovaném modelu. V dubnu 2020 náklady na nový iPhone od společnosti Apple vypadají takto:

Modelka 64 GB 128 GB 256 GB 512 GB
iPhone 11 Pro Max 1099 $ 1249 dolarů 1449 dolarů
iPhone 11 Pro 999 $ 1149 dolarů 1349 dolarů
iPhone 11 699 $ 749 dolarů 849 dolarů
iPhone XR 599 $ 649 dolarů
iPhone SE (2. generace) 399 dolarů 449 dolarů 549 dolarů
iPhone 8 Plus 549 dolarů 599 $
iPhone 8 449 dolarů 499 $

V dnešní době téměř každý platí za svůj iPhone plnou cenu (více o tom, proč je to v další části), takže nečekejte velké slevy. Můžete se ale rozhodnout zaplatit plnou cenu předem nebo platit v měsíčních splátkách. Když si u nich zakoupíte nový iPhone, hlavní telefonní společnosti nabízejí plán měsíčních plateb. To nabízí nižší počáteční náklady, ale musíte zůstat u operátora, dokud nebude zaplaceno iPhone, jinak nezaplatíte zůstatek, než přejdete na jiného operátora. Alternativně, pokud si chcete koupit telefon na splátky, ale nemusíte být u telefonní společnosti, podívejte se na program upgradu iPhone od společnosti Apple. IPhone se téměř nikdy neprodává. Při vydání nových modelů nebo kolem prázdnin můžete najít krátkodobé slevy, ale obvykle jde o malé úspory. Apple své produkty opravdu neprodává, takže na jeden nečekejte. Kupte si, co chcete, kdykoli chcete.

Dotace dopravce se nevrátí

Dříve to bylo tak, že iPhony za nejnovější model stály mnohem méně – někdy až 199 dolarů – protože telefonní společnosti zaplatily část nákladů na telefon, aby vás nalákaly na používání jejich služby. Už ne. V posledních letech velké telefonní společnosti odstranily dotace, které umožňují zákazníkům, kteří podepíší smlouvu na dva roky, platit za své iPhony výrazně méně. Je velmi nepravděpodobné, že by se dotační systém vrátil, takže počítejte s tím, že odteď budete za svůj iPhone platit plnou cenu. To znamená, že když budou vydány nové modely iPhone, hlavní dopravci včetně AT&T, Sprint, T-Mobile a Verizon někdy nabídnou snížení nákladů na nejnovější iPhone, pokud budete obchodovat se svým starším modelem iPhone.

Regionální a předplacení přepravci mají někdy levnější ceny

Za iPhone můžete zaplatit o něco méně, než je cena nálepky – ve většině případů asi 50 $ – pokud jej zakoupíte u některého z menších regionálních operátorů, kteří nabízejí telefon v některých částech USA. Tito přepravci nemají vždy nejnovější modely, mají více omezené měsíční plány a jejich služby se obvykle zaměřují konkrétně na menší venkovské oblasti, ale pro některé uživatele představují možnost úspory nákladů.

Měsíční hlasové a datové plány

Při přemýšlení o ceně iPhonu byste měli zohlednit měsíční náklady na hlasovou a datovou službu poskytovanou telefonní společností, kterou si zvolíte. Měsíční plány pro iPhone obvykle zahrnují náklady na datové služby, volání, textové zprávy a další služby. Počítejte s tím, že za služby, které většina lidí používá, utratíte kolem 100 dolarů měsíčně u velkých dopravců. S předplacenými operátory jsou tarify levnější, obvykle se blíží polovině ceny, kterou nabízejí hlavní operátoři, ale datová připojení jsou často pomalejší nebo mají nejvyšší rychlost omezenou podle toho, kolik používáte. U těchto společností očekávejte, že utratíte blíže k rozmezí 50 až 60 USD za volání, textové zprávy a data.

Další náklady

Nechcete utratit stovky za nový iPhone a pak ho hodit do kapsy kabelky nebo kalhot bez ochranného pouzdra. Plánujte vložit pouzdro na iPhone, jakmile jej získáte. Mnoho ochranných pouzder stojí kolem 40-100 $. Na iPhone se dodává standardní záruka společnosti Apple, ale možná budete chtít tuto ochranu rozšířit o prodlouženou záruku AppleCare+, která je k dispozici přímo od společnosti Apple. Cena AppleCare se liší podle vašeho modelu-očekávejte, že utratíte 100–200 $-za další dva roky pokrytí. Pokud si zakoupíte svůj iPhone prostřednictvím měsíčního programu upgradu iPhonu od Apple, AppleCare+ je zahrnuto v ceně. Mnoho dalších společností nabízí pojištění iPhonu, ale my jej doporučujeme. Více od Lifewire

 • iPhone

  Kolik stojí iPhone 4?

 • Telefon Android na dřevěném bloku

  Co je to odemčený telefon?

 • Ženy s novými iPhony

  Vše, co potřebujete vědět o programu upgradu Apple iPhone

 • Tři přátelé při pohledu na mobil

  Nejlepší telefonní plány pro rok 2021, které jsou šetrné k rozpočtu

 • Zásobování v obchodě Verizon na iPhonu 6s

  Kolik stojí přepnutí iPhonu na Verizon?

 • Mladá žena s smartphone na nástupišti vlaku

  Které sítě podporují předplacenou bezdrátovou službu? (2021)

 • Nákup v Apple Store

  Jak zjistit, zda je možné upgradovat váš iPhone

 • Představení iPhone XS a XR

  Kde koupit iPhone

 • Žena v obchodě s telefony

  8 nejlepších míst k nákupu telefonů v roce 2021

 • pojištění iphone

  10 společností, které pojistí váš iPhone

 • iPhone X

  Je koupě předplaceného iPhonu pro vás to pravé?

 • Žena při pohledu na mobilní telefon

  Co jsou plány mobilních telefonů?

 • Ruka podnikatelky pomocí mobilního vícekanálového nákupního centra s hi tech ikonou toku na rozostření pozadí abstraktní nákupního centra obchodní dům

  Vše o tetheringu pro iPhone a osobním hotspotu

 • Osoba mluví na svém mobilním telefonu

  8 nejlepších předplacených plánů mobilních telefonů do roku 2021

 • iPhone XS a XR

  Vše, co potřebujete vědět o odemčených iPhonech

 • Rodina pořizování selfie se smartphonem

  7 nejlepších plánů rodinných telefonů pro rok 2021

Lifewire

Následuj nás

 • Facebook

 • O nás
 • Inzerovat
 • Zásady ochrany osobních údajů
 • Zásady používání souborů cookie
 • Kariéra
 • Redakční pokyny
 • Kontakt
 • Podmínky použití
 • Ochrana osobních údajů EU
 • Kalifornie Zásady ochrany osobních údajů
 • DŮVĚRYHODNÉ

Vaše práva na ochranu osobních údajů

Společnost Lifewire a naši partneři třetích stran používají soubory cookie a zpracovávají osobní údaje, jako jsou jedinečné identifikátory, na základě vašeho souhlasu s ukládáním a/nebo přístupem k informacím na zařízení, zobrazováním personalizovaných reklam a pro měření obsahu, přehled publika a vývoj produktů. Chcete -li změnit nebo odvolat své možnosti souhlasu pro Lifewire.com, včetně vašeho práva vznést námitku v případě použití oprávněného zájmu, klikněte níže. Svá nastavení můžete kdykoli aktualizovat pomocí odkazu „Ochrana osobních údajů EU“ v dolní části jakékoli stránky. Tyto možnosti budou globálně signalizovány našim partnerům a nebudou mít vliv na údaje o prohlížení. Seznam partnerů (prodejců)

My a naši partneři zpracováváme údaje za účelem:

Aktivně skenujte charakteristiky zařízení pro identifikaci. Použijte přesná data o geolokaci. Ukládejte a/nebo přistupujte k informacím na zařízení. Vyberte personalizovaný obsah. Vytvořte si přizpůsobený profil obsahu. Změřte výkon reklam. Vyberte základní reklamy. Vytvořte si přizpůsobený reklamní profil. Vyberte personalizované reklamy. Aplikujte průzkum trhu a generujte poznatky o publiku. Měření výkonu obsahu. Vyvíjet a zlepšovat produkty. Seznam partnerů (prodejců)