Skip to content

Hraní v autě nikdy nebylo snazší

9 de Srpen de 2021
in cargaming 56cb85d15f9b5879cc565469

Pokud jste přemýšleli o přidání videoherního systému do svého auta nebo ho chcete vzít na delší výlet, aby děti pobavil, je to jednodušší, než si myslíte. V minulosti jste museli zapojit střídač, nainstalovat nějaký typ obrazovky s mobilním videem a pak se vláčet kolem nějaké objemné konzoly. Možnosti mobilních a přenosných her jsou dnes rozmanitější než kdy dříve a je možné si pořídit plnohodnotnou domácí konzoli v podobě Wii U předchozí generace nebo Nintendo Switch současné generace.

Mobilní a přenosné automobilové hry

Nejjednodušší způsob, jak hrát videohry v autě, vždy bylo vzít si s sebou ruční herní systém, a to je stále schůdná možnost. Nintendo 3DS a 3DSXL a Nintendo Switch jsou skvělé možnosti přenosných her, které si můžete vzít s sebou na dlouhou cestu. Kromě tradičních přenosných herních systémů je rok od roku stále oblíbenější hraní na smartphonech a tabletech na cestách. Ačkoli oddaní hráči mohou tyto platformy dešifrovat jako skutečné hry, faktem je, že slušný tablet nebo telefon může poskytnout hodiny zábavy na cestách.

Hraní do auta se skutečnými systémy videoher

V minulosti byla představa hraní na cestách s čímkoli jiným než kapesním počítačem nedosažitelným snem. Přestože bylo vždy možné nainstalovat 12voltovou televizi nebo ji zapojit do střídače a také zapojit domácí konzolu do střídače, nebyl tento nápad praktický. Kombinace domácí konzoly a televize zabrala místo zpět, když byly objemné CRT televize na denním pořádku a tento typ spotřeby energie se nemůže spoléhat na střídač zapalovače cigaret. Jiná je situace s příchodem nízkoprofilových LED obrazovek, ale stále je třeba vzít v úvahu požadavky na velikost a výkon většiny domácích videoherních konzolí. Nejlepší možností dnes jsou systémy Nintendo Wii U a Switch. Zatímco konzole Wii U je ve srovnání s Xbox One a PS4 nedostatečně výkonná, má za sebou několik věcí, díky nimž je téměř ideální pro herní systém do auta. Přepínač je výkonnější než Wii U a má také spoustu věcí, pokud jde o hraní her v autě.

Hraní v autě s Wii U

První věcí, která pomáhá pouzdru Wii U, je jedinečný ovladač, který obsahuje dotykový LCD displej. Některé hry používají tuto druhou obrazovku k zobrazení asynchronních informací, ale lze ji také použít pro hraní mimo obrazovku. To znamená, že můžete Wii U zapojit do auta a hrát hry bez potřeby televize. Kromě prostorových a velikostních omezení spojených s nastavením herní soupravy pro vaše auto je tu také problém s energií. Vzhledem k tomu, že Wii U nespotřebovává tolik energie jako některé jiné konzoly, můžete jej spustit z 12v zásuvky příslušenství nebo z konektoru zapalovače cigaret. To znamená, že si nemusíte dělat starosti s tím, jak velký měnič koupit, a také si nemusíte procházet problémy s jeho zapojováním. Výrobci periferních zařízení vyrábějí napájecí zdroje určené pro tento účel, s jedním portem pro napájecí kabel Wii U a druhým pro kabel USB, který lze použít k napájení gamepadu Wii U nebo jakéhokoli jiného zařízení USB.

Hraní ve vašem autě s přepínačem Nintendo

Používání přepínače Nintendo v autě je snazší než používání Wii U, protože přepínač je navržen jako hybridní domácí/přenosný herní systém. Tam, kde má Wii U gamepad s vestavěnou obrazovkou, obsahuje Switch všechny vnitřnosti herního systému v ručním komponentu. Protože je přepínač navržen pro přenosné použití, přichází se vším, co potřebujete, hned po vybalení. Pokud máte v autě video monitor, můžete k němu připojit svůj Switch pomocí HDMI a některé hry podporují režim pro více hráčů s ovladači systému Joy-Con. Abyste mohli přepínač ve svém voze lépe využívat, budete potřebovat měnič k napájení kolébky systému nebo 12voltový adaptér. Můžete také připojit skutečné ovladače a využívat výhody her pro více hráčů, které nepodporují multiplayer typu Joy-Con. Je důležité udržovat přepínač čistý, abyste měli nejlepší herní zážitek.

Nevýhody používání přepínače Wii U nebo Nintendo v autě

Hlavní nevýhodou Wii U nebo Switch jako herních systémů do auta je, že jste omezeni hraním her. Na rozdíl od Xbox One a PS4 Wii U nepřehrává disky DVD ani Blu-Ray, takže na gamepadu Wii U nemůžete sledovat filmy na cestách. Přepínač má stejnou nevýhodu, protože nepoužívá optická média. I když můžete přidat mobilní hotspot pro sledování streamovacích služeb, jako je Netflix nebo Hulu, média na disku nejsou na stole ani s Wii U, ani s přepínačem. Dalším problémem při používání Wii U pro hraní her v autě je, že je to zážitek pro jednoho hráče. Na rozdíl od Switche vám Wii U neumožňuje hrát hry pro více hráčů bez televize nebo monitoru. Počítadlo se změní, pokud máte opěrku hlavy nebo obrazovku namontovanou na střeše. Pokud tomu tak je, zvažte zapojení do střídače a použití systému domácí konzoly podle vašeho výběru.