Skip to content

Jak poslouchat rozhlasové stanice SHOUTcast

11 de Srpen de 2021
woman relaxing and listening to radio at home 537450381 57d1aa9b3df78c71b633e293 c3c0b0552aeb48b290e86ab38507b890

Kromě toho, že je Winamp skvělým softwarovým přehrávačem médií pro přehrávání zvukových a video souborů, vyniká v přístupu k tisícům internetových rozhlasových stanic. Rádio SHOUTcast, které je integrováno do Winampu, je velký adresář serverů SHOUTcast, které streamují zvuk přes internet (webové rádio).

Postup nastavení

Protože je SHOUTcast integrován do Winampu, je snadné začít s internetovým rádiem:

  1. Zajistěte, aby Mediální knihovna je vybrána záložka pro zobrazení možností Winampu. V levém podokně klikněte na trojúhelník vedle Online služby k otevření této kategorie. Klikněte na SHOUTcast Rádio možnost přepnout Winamp do režimu rádia – nyní byste měli vidět SHOUTcast Radio Directory zobrazené na hlavní obrazovce.

  2. Chcete-li vybrat žánr rozhlasové stanice, klikněte na rozevírací nabídku na pravé straně obrazovky a vyberte možnost. Použijte + symbol vedle každého z nich rozšíří kořenový žánr a zobrazí se více podkategorií. Alternativně můžete vyhledat konkrétní stanici nebo žánr pomocí textového pole na levé straně hlavní obrazovky-do textového pole zadejte klíčové slovo a klikněte na Vyhledávání knoflík.

  3. Chcete -li poslouchat rozhlasovou stanici SHOUTcast, klikněte na Vyladit! knoflík. Chcete-li získat další podrobnosti o konkrétním vysílání, klikněte na tlačítko se šipkou dolů pod Naladit IN! ikona. Chcete -li změnit stanici, klikněte na Vyladit! tlačítko vedle jiné stanice.

  4. Když najdete rozhlasovou stanici, která se vám líbí, uložte si ji do záložek, abyste ji nemuseli procházet znovu. Chcete -li stanici přidat do složky se záložkami, klikněte na malou ikonu, která se zobrazí na konci názvu stanice. Případně klikněte Soubor> Přehrát záložku> Přidat aktuální jako záložku nebo použijte zkratku CTRL+ALT+B

  5. Chcete -li zkontrolovat, zda byla vaše stanice přidána do složky Záložky, klikněte na Záložky možnost v levém podokně. Měli byste vidět všechny stanice, které jste přidali.

Úvahy

Internetové rádio vyžaduje spolehlivé vysokorychlostní připojení k internetu-vytáčené připojení nebo přetížené veřejné připojení Wi-Fi povede k přeskočení, pozastavení vyrovnávací paměti a souvisejícímu podráždění. Pokud používáte přenosnou verzi Winampu, zajistěte, aby soubory záložek cestovaly s vámi, abyste při přepínání zařízení nepřišli o stanice, které milujete.