Skip to content

Jak používat sluchátka k ovládání hudby iPhone

18 de Srpen de 2021
GettyImages 686721117 033726cba5a24e7c8be87159d6cf23a5

Všechna nová zařízení iOS jsou dodávána se standardními bílými sluchátky Apple, která obsahují tlačítko a mikrofon pro propojení s vaším iPhonem, iPadem nebo iPodem touch. Tlačítko dělá vše od ovládání hudby až po vyvolání Siri, zatímco mikrofon vám umožní mluvit s telefonem, aniž byste jej kdy zvedli. Váš iPhone (nebo jiné zařízení iOS) může pozastavit hudbu, přeskočit na další skladbu, vrátit se k předchozí skladbě a další. Naučte se používat sluchátka k ovládání všech hudebních funkcí vašeho zařízení. Používání iPhonu k ovládání hudby neznamená, že jste omezeni pouze na sluchátka Apple. Obvykle lze použít jakoukoli sadu sluchátek s integrovanou funkcí dálkového ovládání. Ovládací tlačítko je někdy těžké najít, ale obvykle se nachází mezi ovládacími prvky hlasitosti. Tyto pokyny fungují pro všechny modely iPhone, iPad a iPod touch s jakoukoli verzí iOS.

K přehrávání hudby použijte Siri se sluchátky

Dokud je Siri povolená, poučte pomocí sluchátek svého osobního asistenta, aby otevřel aplikaci Hudba a přehrával hudbu. Podržte tlačítko na sluchátkách a počkejte, až Siri začne poslouchat. Pak řekni Hrát si [song] začít hrát konkrétní skladbu. Existuje mnoho dalších způsobů, jak přehrávat hudbu a ovládat přehrávání pomocí Siri pomocí sluchátek, včetně těchto hlasových ovládacích prvků:

  • Zamíchejte moji hudbu přehraje vaši hudební sbírku v náhodném pořadí
  • Přeskočit tuto skladbu vás přenese na další skladbu v seznamu skladeb
  • Pozastavit tuto píseň pozastaví přehrávání, ale umožní vám pokračovat, pokud řeknete obnovit přehrávání
  • Zastavte tuto píseň okamžitě ukončí přehrávání

K ovládání přehrávání použijte tlačítko na sluchátkách

Siri nemusíte používat pro veškeré ovládání přehrávání. Jakmile se aplikace Hudba používá, zapamatujte si příkazy tlačítek pro ovládání hudby ze sluchátek:

  • Stiskněte jednou můžete začít přehrávat hudbu pomocí sluchátek nebo pozastavit právě přehrávanou hudbu
  • Stiskněte dvakrát (rychle) přeskočit na další skladbu
  • Stiskněte třikrát přejít na předchozí skladbu
  • Stiskněte jednou a pak stiskněte a podržte pro rychlé převíjení skladby vpřed pouhým tlačítkem na sluchátkách. Jde o to, že v podstatě dvakrát kliknete, ale při druhém stisknutí podržte tlačítko, dokud se hudba nezačne rychle přetáčet vpřed
  • Stiskněte dvakrát a pak stiskněte a podržte pro přetáčení hudby ze sluchátek

Většina sluchátek má také ovládání hlasitosti na samotném zařízení. Stisknutím tlačítka pro zvýšení nebo snížení hlasitosti upravíte hlasitost hudby ve svém iPhone. Příkazy tlačítek pro vaše sluchátka jsou situační, což znamená, že při telefonování fungují odlišně. Můžeš držet tlačítko pro odmítnutí hovoru, stiskněte jednou přijmout hovor, stiskněte a podržte odpojit hovor a stiskněte jednou během hovoru přepnout na příchozí hovor.