Skip to content

Jak přidat gramatiku do aplikace Word

8 de Srpen de 2021
GettyImages 1153816803 530fef80e3614acb8fe9edf2940b194a

Co vědět

 • Windows: Přejděte na web Grammarly a vyberte Získejte to pro Windows Je to zdarma. Poklepejte na soubor a postupujte podle pokynů na obrazovce.
 • Word pro Mac: Přejít na Vložit > Získejte doplňky, hledat Gramaticky, poté vyberte Získejte to hned > Pokračovat > Otevřít ve Wordu.
 • Poznámka: Gramaticky automaticky vyhledává pravopis a gramatiku při každém vytvoření nebo otevření dokumentu ve Wordu.

Tento článek podrobně popisuje, jak nainstalovat Grammarly na Microsoft Word pro Windows a macOS.

Jak nainstalovat gramatiku na Microsoft Word

Gramatika je skvělý nástroj, který vám pomůže najít chyby a zlepšit spisovatele. Instalace bezplatné verze Grammarly pro Microsoft Word zabere jen pár minut, ale pro Windows nebo macOS se pokyny mírně liší.

Jak nainstalovat gramatiku pro Word ve Windows

Ve Windows spustíte proces přidávání Grammarly do Wordu stažením souboru.

 1. Začněte tím, že přejdete na web Grammarly pro Microsoft Word a Outlook. Tam klikněte Získejte to pro Windows Je to zdarma.

 2. Jakmile je stahování souboru dokončeno, poklepáním na něj spusťte proces instalace. Některé prohlížeče, například prohlížeč Chrome, zobrazí vaše stahování na panelu nástrojů ve spodní části obrazovky. Pokud váš prohlížeč nezobrazuje stahování, můžete přejít na Okna (váš hlavní počítačový disk, může být označen C: nebo nějaké jiné písmeno)> Uživatel > [your name] > Soubory ke stažení vyhledejte soubor ke stažení.

  Stažený spustitelný soubor Grammarly.

 3. V zobrazeném dialogovém okně instalace klikněte na Začít.

  Začínáme s instalací Grammarly pro MS Word.

 4. Na další obrazovce vyberte produkt Grammarly, který chcete použít: Gramaticky pro Word nebo Gramaticky pro aplikaci Outlook. V tomto případě vyberte Gramaticky pro Word a potom klikněte na Nainstalujte. Pokud se tak rozhodnete, můžete nainstalovat Grammarly pro Word a Outlook současně. Pokud ano, mohou se pokyny během procesu instalace mírně lišit.

  Možnost Grammarly for Word v procesu instalace Grammarly.

 5. Proces instalace bude trvat méně než minutu. Když je hotovo, zobrazí se potvrzovací zpráva. Klikněte Dokončit k dokončení a ukončení procesu instalace.

  Dokončení instalace gramatiky pro Word.

Jak nainstalovat gramatiku pro Word na macOS

V systému macOS se proces instalace aplikace Grammarly Word mírně liší. Místo toho, aby soubor začínal, začíná v aplikaci Word. Zde je návod, jak nainstalovat Grammarly pro Word na macOS.

 1. Otevřete dokument v MS Word na Macu a vyberte Vložit Jídelní lístek.

  Nabídka Vložit v MS Word pro mac.

 2. Z Vložit stuha, vyberte Získejte doplňky.

  Možnost Získat přidání ins v aplikaci Word pro macOS

 3. Otevře se obchod Microsoft. Typ Gramaticky do vyhledávacího pole a vyberte Gramaticky pro Microsoft Word když se objeví v seznamu výsledků.

  Možnost Grammarly v Microsoft Storu na Macu.

 4. Na Gramaticky stránka s podrobnostmi, klikněte ZÍSKEJTE HNED TEĎ.

  Aplikace Grammarly v Microsoft Storu na Macu.

 5. Můžete být vyzváni, abyste se obrátili na smluvní podmínky společnosti Microsoft. Klikněte Pokračovat.

  Potvrzení při instalaci Grammarly na macOS.

 6. Na další obrazovce klikněte na Otevřít ve Wordu.

  Možnost otevřít v aplikaci Word po instalaci Grammarly.

 7. Gramaticky otevře nový dokument s pokyny, jak jej používat. V pravém navigačním podokně klikněte na Důvěřujte tomuto doplňku přidat Grammarly na svůj pás karet. Pokud budete vyzváni k potvrzení, že chcete doplněk použít, klikněte na Pokračovat a doplněk se umístí do pásu karet a upozorní vás na něj úryvek animace. Nyní můžete začít používat gramatiku ve Wordu.

  Možnost Grammarly na pásu karet ve Wordu pro Mac.

Jak používat gramatiku ve Wordu

Ať už používáte Grammarly ve Wordu na počítači se systémem Windows nebo Mac, těžká část je u konce. Chcete -li používat gramatiku ve Wordu, stačí vytvořit nebo otevřít dokument ve Wordu. Gramaticky zkontroluje stávající text a monitoruje text při jeho vytváření. Pokud uděláte chybu v pravopisu nebo gramatice, bude slovo nebo fráze podtrženo červenou barvou. Pokud umístíte kurzor na červenou čáru, objeví se návrh, jak to opravit. Chcete -li návrh přijmout, klikněte na něj. Chcete -li návrh odmítnout, klikněte na Zavrhnout.