Skip to content

Jak připojit Alexu k reproduktoru Bluetooth

7 de Srpen de 2021
GettyImages 631033940 5aa6f2c5a9d4f90036a6437c

Alexa je skvělý hlasem aktivovaný virtuální asistent od Amazonu, ale zatímco Echo a Echo Plus mají slušné vestavěné reproduktory, ostatní zařízení, jako je Echo Dot, jsou omezenější. Možná budete chtít připojit externí reproduktor Bluetooth, zejména při streamování hudby. Na webu výrobce zjistěte, zda je reproduktor, který chcete připojit, kompatibilní s Alexou. Pokud ano, Alexa by mohla být použita prostřednictvím aplikace výrobce (s několika výhradami). Pokud ne, můžete jej připojit pomocí zařízení Echo. Tato příručka vás provede připojením Alexy k reproduktoru Bluetooth v závislosti na tom, jaká zařízení používáte.

Co potřebuješ

 • Amazon Echo, Amazon Fire TV nebo zařízení kompatibilní s Alexou jiného výrobce
 • Bluetooth reproduktor
 • Zařízení Android se systémem Android 6.0 nebo novějším nebo zařízení Apple se systémem iOS 11.0 nebo novějším

Zeptej se Alexa

Alexa má být digitální asistent ovládaný vaším hlasem. Před procházením nabídek aplikací zkuste požádat Alexu o spárování s vaším reproduktorem Bluetooth. Pomocí jednoho z následujících příkazů nastavte zařízení poháněné systémem Alexa na režim párování. Bude reagovat pomocí Hledání. “

 • Alexa, pár
 • Alexa, Bluetooth

Nyní přepněte reproduktor do režimu párování. To se obvykle provádí stisknutím fyzického tlačítka na volaném zařízení Pár nebo označené ikonou Bluetooth. Pokud jste úspěšně spárovali Alexu a reproduktor Bluetooth, odpoví „Nyní připojeno k (název vašeho zařízení).„Pokud zařízení není nalezeno, Alexa odpoví tím, že vám připomene, abyste na zařízení povolili Bluetooth nebo pomocí aplikace Alexa připojili nové zařízení.

Spárujte reproduktory Bluetooth na zařízeních Echo

Amazon Echo tečka na poličce

 1. Stáhněte si aplikaci Amazon Alexa.

  Stáhnout pro:

 2. Přihlaste se ke svému účtu Amazon z aplikace Alexa.

 3. Klepněte na Zařízení ze spodní části aplikace.

 4. Vyberte plus (+) nahoře a vyberte Přidat zařízení.

 5. Přepněte reproduktor Bluetooth do režimu párování.

 6. Klepněte na Bluetooth reproduktor v aplikaci Alexa se řiďte všemi výzvami k povolení, pokud je vidíte, a poté ze seznamu vyberte reproduktor.

  Snímky obrazovky aplikace Alexa pro Android přidávají obrazovky zařízení

 7. Když budete úspěšní, měli byste slyšet, jak Alexa říká „Nyní připojeno k (vložte název zařízení).

Spárujte zařízení Fire TV s reproduktory Bluetooth

Technické detaily Fire TV

 1. Zapněte zařízení Fire TV.

 2. Přejděte na Nastavení v nabídce.

 3. Jít do Ovladače a zařízení Bluetooth > Další zařízení Bluetooth > Přidejte zařízení Bluetooth.

 4. Přepněte reproduktor Bluetooth do režimu párování. Po připojení uvidíte potvrzení na obrazovce a reproduktor bude uveden jako spárované zařízení.

Zařízení Echo můžete také připojit k Fire TV. V tomto případě může být k reproduktoru současně připojena pouze jedna verze Alexa. Pokud spárujete reproduktor Bluetooth s Fire TV, uslyšíte Alexa z reproduktoru Echo a budete si s ním povídat a budete poslouchat obsah přehrávaný prostřednictvím Fire TV v reproduktoru. Některé úkoly Alexa budou stále přehrávány prostřednictvím reproduktoru Echo, zatímco Hulu, Netflix atd. Budou přehrávat zvuk prostřednictvím reproduktoru Bluetooth. V této konfiguraci můžete pomocí dálkového ovladače Fire TV ovládat Pandora, Spotify a další hudební služby prostřednictvím reproduktoru Bluetooth. Hlasové ovládání jako „Alexo, otevři Pandoru“Bude stále ovládat Alexa na zařízení Echo, ale příkazy jako„Alexo, přestaň“Nebo„Alexo, hraj”Bude ovládat aplikaci Fire TV. V opačném případě bude Echo Alexa přehrávat z reproduktoru Bluetooth, zatímco obsah Fire TV se bude přehrávat prostřednictvím reproduktorů televizoru.

Použijte Alexa na kompatibilních zařízeních třetích stran

Modré a červené reproduktory Bluetooth

Pokud reproduktor Bluetooth jiného výrobce (tj. Libratone Zipp, Sonos One, Onkyo P3 a většina reproduktorů UE) podporuje Alexu, můžete jej ovládat pomocí aplikace výrobce. Uvědomte si však, že pro tato zařízení lze použít pouze Amazon Music. K streamování skladeb ze Spotify, Pandory nebo Apple Music (i s placeným účtem) potřebujete zařízení značky Amazon Echo. Výjimkou jsou reproduktory jako UE Boom 2 a Megaboom, které obsahují funkci nazvanou „Řekněte to a hrajte“. Tyto reproduktory přistupují k virtuální pomoci na zařízeních iOS a Android a streamují hudbu z různých služeb. Sonos v USA podporuje Amazon Music, Spotify, TuneIn Radio, Pandora, iHeartRadio, SiriusXM a Deezer, ačkoli velká část tohoto obsahu není k dispozici ve Velké Británii nebo Kanadě. Chcete -li připojit Alexu k reproduktoru Bluetooth, postupujte takto: Přesné znění a navigace se budou lišit v závislosti na konkrétní aplikaci.

 1. Stáhněte si aplikaci výrobce. Nová zařízení se neustále přidávají, takže pokud zde není uvedeno to vaše, vyhledejte reproduktor v Obchodu Play nebo App Store. Toto jsou odkazy na aplikace pouze pro několik reproduktorů třetích stran, které obsahují vestavěnou podporu Alexa:

  Boom a megabom UE

  UE Blast & Megablast

  Libratone Zipp

  Sonos One

  Onkyo

 2. Přejděte na Přidejte hlasové ovládání a vyberte Přidejte Amazon Alexa.

 3. Připojte svůj účet Amazon pomocí e -mailu a hesla, které s ním souvisí.

 4. Po vyzvání si stáhněte aplikaci Alexa.

 5. Propojte preferované hudební služby (jako Spotify) prostřednictvím aplikace Alexa: stiskněte ikonu tří řádků v pravém dolním rohu, vyberte Nastavení, vyberte Hudba a podcastya poté vyberte položku z nabídky.

 6. Propojte preferované hudební služby s aplikací třetí strany.