Skip to content

Jak to opravit, když váš iPhone GPS nefunguje

9 de Září de 2021
GettyImages 1146210732 db16b03e125240eab1a14dfc686547af

GPS je jednou z nejpopulárnějších funkcí, které lidé na iPhonu používají, a je frustrující, když přestane fungovat. Někdy se ve vašem iPhone objeví zpráva „Poloha není k dispozici“. Někdy GPS přestane fungovat, když používáte telefon k navigaci. Ať tak či onak, existuje několik metod, které můžete zkusit opravit. Informace v tomto článku platí pro iPhony se systémem iOS 6 až iOS 13.

Příčiny iPhone GPS nefunguje

Některá nastavení na iPhonu záměrně zabraňují fungování GPS. Další příčinou nefunkčnosti systému GPS je slabý signál, zastaralá data map nebo selhání hardwaru. Přestože problémy s GPS GPS nejsou běžné, mohou nastat po aktualizaci iOS.

Většina řešení nedostatku signálu GPS souvisí s nastavením, které lze snadno opravit. Většina oprav problému s iPhone GPS souvisí s nastavením a lze je snadno vyzkoušet.

 1. Restartujte iPhone. Vypněte ho, chvíli počkejte a znovu jej zapněte. Restartování je často opravou, když něco v telefonu nefunguje podle očekávání.

 2. Přesuňte se na otevřené místo. Vyhněte se oblastem bez signálu nebo slabého signálu, jako jsou kovové budovy, silně zalesněné oblasti nebo tunely. Přesuňte se na otevřené místo a znovu zkontrolujte signál GPS.

 3. Aktualizujte iPhone iOS. Potvrďte, že váš iPhone používá nejnovější verzi systému iOS, a pokud ne, upgradujte jej. Každá nová verze iOS obsahuje opravy chyb a nové funkce.

 4. Zkontrolujte, zda jsou mobilní data zapnutá. V nastavení iPhonu vypněte a znovu zapněte posuvník mobilních dat a potvrďte, že máte signál.

 5. Zapněte Wi-Fi. Připojení Wi-Fi pomáhá s přesností, proto se ujistěte, že je vaše Wi-Fi zapnuté. Podle společnosti Apple používají služby určování polohy zařízení iPhone k určení vaší polohy GPS, Bluetooth, Wi-Fi hotspoty z davu a mobilní věže.

 6. Přepnout režim Letadlo. Další rychlou opravou je zapnout režim Letadlo na 30 sekund. Poté jej vypněte a zkuste GPS znovu.

 7. Přepnout služby určování polohy. Vypnutí a opětovné zapnutí služby určování polohy je jednoduchý trik, který funguje pro mnoho uživatelů iPhone. Občas se zasekne něco, co těží z rychlého resetu.

 8. Zkontrolujte nastavení Datum a časové pásmo. Dalším důvodem, proč GPS nemusí fungovat, je nastavení data a časového pásma v telefonu. Chcete -li je opravit, přejděte na Nastavení > Všeobecné > Čas schůzky, a vyberte si Nastavit automaticky.

  Nastavení data a času na iPhonu

 9. Obnovte nastavení sítě. Obnovení nastavení sítě telefonu vyřeší řadu problémů s připojením Wi-Fi, GPS a Bluetooth, pokud jsou přerušena. Po dokončení resetu zkontrolujte GPS, zda funguje. Možná se budete muset přihlásit ke svému připojení Wi-Fi, protože resetování sítě přeruší připojení.

 10. Restartujte aplikaci. Pokud je váš problém s GPS pouze u jedné aplikace:

  • Zavřete tuto aplikaci a znovu ji otevřete.
  • V App Storu zkontrolujte, zda používáte nejnovější verzi aplikace.
  • Potvrďte, že jsou pro danou aplikaci zapnuty polohové služby.
  • Odstraňte jej z telefonu a znovu jej nainstalujte z App Store.
 11. V krajním případě zcela resetujte svůj iPhone. Pokud žádná z výše uvedených oprav nefungovala, obnovte tovární nastavení iPhonu. Obnovení továrního nastavení vymaže všechna vaše nastavení a data. Měl by být použit jako poslední možnost k vyřešení problému s GPS. Svůj iPhone můžete zálohovat pomocí iTunes, Finder nebo iCloud a připravit se na obnovení továrního nastavení. Pokud nemáte dobrou zálohu, riskujete ztrátu všeho.

I když je to vzácné, GPS může po aktualizaci iOS na nějakou dobu přestat fungovat. Může se vyřešit sám po několika hodinách nebo může vyžadovat další aktualizaci. Pokud žádná z výše uvedených oprav nefunguje, můžete mít problém s hardwarem, který je nejlépe diagnostikován a opraven společností Apple nebo autorizovaným poskytovatelem služeb Apple. Chcete -li se i nadále pokoušet o opravu sami, na webu online podpory společnosti Apple pokračujte. V opačném případě si domluvte schůzku v baru Apple Genius a vezměte svůj iPhone do Apple Store.