Skip to content

Jak vydělat peníze jako vlivný instagram

12 de Červenec de 2021
GettyImages 1051328874 bbff259452dd46bb94d78c288a425387

Podnikání v oblasti ovlivňování sociálních médií je legitimním zdrojem příjmů. Pro mnoho uživatelů Instagramu se stala kariérou na plný úvazek. Tady je to, co potřebujete vědět o ovlivňovatelích Instagramu a o tom, jak se jimi stát.

Co je třeba k tomu, abyste se stali ovlivňovatelem

Ovlivňovač v sociálních médiích je někdo, kdo může vyzvat ostatní k účasti na aktivitě nebo k nákupu produktu. Ovlivňují ostatní vytvářením a publikováním obsahu v populární síti sociálních médií, jako je Twitter, Facebook, Snapchat, YouTube nebo TikTok. Ovlivňovač má vysoký počet sledujících nebo předplatitelů a vysoký poměr pravidelné interakce a zapojení se svými fanoušky. Účet s milionem sledujících, který má v průměru několik lajků nebo komentářů za příspěvek, se nepovažuje za účet ovlivňujícího, přestože má velký počet sledujících. Účet s několika tisíci sledujících, který obdrží několik stovek lajků nebo komentářů k příspěvku, by však mohl být považován za ovlivňujícího, protože se zdá, že jejich následovníci respektují jejich názor a podporují obsah, který vytvářejí.

Odvolání vlivu Instagramu

Ovlivňovatelé sociálních médií mají tendenci se zaměřovat na mladší demografické skupiny, které nemusí spotřebovat tolik televizních nebo tištěných časopisů jako předchozí generace. Z tohoto důvodu si společnosti Instagrammeru, které mají vysoké zapojení do publika, společnosti často vybírají, aby propagovaly své produkty nebo služby. Marketingová kampaň influencera na Instagramu by mohla sestávat z jednoho placeného příspěvku na účet influencera. Může také zahrnovat řadu příspěvků, příběhů Instagramu, písemných recenzí a doporučení, videí a živých video přenosů. V některých případech ovlivňovatel převezme kontrolu nad oficiálním účtem Instagramu značky, aby podporoval následovníky a interakci nebo vytvořil pocit identifikace s publikem ovlivňovatele.

Kolik příspěvků na Instagram dostává zaplaceno

Částka vydělaná za zveřejnění placeného příspěvku značky se liší v závislosti na řadě faktorů, jako je například počet sledujících, které má ovlivňující osoba, množství požadovaného úsilí, marketingový rozpočet značky a kolik dalších ovlivňujících osob bylo najato, aby sdílely podobný obsah. Ovlivňující osoby Instagramu lze platit kdekoli od 5 do 10 000 USD nebo více za kampaň. Neexistuje zavedený průmyslový standard. Mnoho vlivných agentů a služeb má často doporučené cenové rozpětí na základě čísla následovníka účtu. Přesto není stanovena žádná částka.

Staňte se placeným ovlivňovatelem Instagramu

Pokud sledujete solidní Instagram, může se stát, že budete ovlivňovat, méně zastrašující, než byste předpokládali. Nejužitečnější metody, jak se stát ovlivňovatelem, jsou:

  • Získejte agenta: Toto je špičková volba pro vlivné koncerty a většinou ji používají jednotlivci s mnoha následovníky nebo profesionálními modely a umělci. Agent pomáhá jejich ovlivňujícímu klientovi získat typická pracovní místa ve zvoleném odvětví a oslovuje společnosti, aby se informovaly o potenciálních reklamních kampaních na sociálních médiích jménem jejich klientů.
  • Vyjednávejte přímo: Pokud účet Instagram vykazuje vysoké zapojení do specializovaného tématu, jako je cestování, krása nebo hraní her, společnosti se často obrátí na majitele účtu s návrhem prostřednictvím e-mailu nebo přímé zprávy (DM) na Instagramu. To je častější, než si většina lidí myslí, takže je vždy dobré aktivovat oznámení pro Instagram DM. Nechcete nechat ujít příležitost.
  • Používejte aplikace a služby třetích stran: Nejpopulárnějším způsobem, jak začít jako influencer Instagramu, je využívat jednu z bezplatných služeb, které jsou určeny k připojení influencerů ke značkám. Tyto služby se obvykle starají o zpracování plateb a zákonnost. Nabízejí také tipy a rady novým ovlivňovatelům, kteří si nejsou jisti, jak správně vyjednat nebo naformátovat příspěvek. Jednou z nejlepších služeb k vyzkoušení je TRIBE. TRIBE se může připojit zdarma a stal se oblíbeným způsobem, jak se mohou ovlivňovat vlivní lidé a obchodníci. Aktualizuje se téměř denně a umožňuje značkám poskytovat přímou zpětnou vazbu uživatelům prostřednictvím aplikace. Podobné aplikace nabízejí stejnou službu.