Skip to content

Měli byste si dělat starosti s explozí vašeho iPhonu?

9 de Srpen de 2021
iStock 527054768 58bd7c393df78c353c3c1808

Pokud jde o něco tak vážného a potenciálně nebezpečného, ​​jako je explodující iPhone, je důležité, abyste měli všechna fakta a porozuměli celé situaci. Nikdo nechce ohrozit jejich bezpečnost pro gadget. Dobrou zprávou je, že je velmi malá šance, že váš iPhone exploduje.

Co se stalo se Samsung Galaxy Note 7?

V průběhu let došlo k několika případům výbuchu telefonů, ale vždy se zdály náhodné a izolované. Obavy z explodujících telefonů se v roce 2017 podstatně zvýšily poté, co Samsung měl řadu problémů s Galaxy Note 7. Tyto problémy vedly společnost ke stažení tohoto zařízení. Americká federální letecká správa dokonce zakázala nošení zařízení na amerických letech. I po oficiální opravě společnosti Samsung nelze zařízení přenést do letadla. Ale co se stalo? Nebylo to spontánní spalování. Byly dva problémy s bateriemi zařízení, které byly zavedeny během výroby. Oba problémy vedly ke zkratům, které nakonec způsobily vznícení zařízení. Zde je klíčová baterie. Kdykoli smartphone nebo jiné zařízení exploduje, je s největší pravděpodobností na vině baterie. Ve skutečnosti by jakékoli zařízení s lithium -iontovou baterií, jako jsou Samsung, Apple a většina dalších společností, mohlo za správných okolností explodovat. Naštěstí jsou tyto okolnosti opravdu vzácné. Důležité je také porozumět tomu, co se rozumí „explodováním“. To slovo by vás mohlo přimět myslet na výbuch podobný bombě z hollywoodského filmu. To se u telefonů nestává. I když technicky dochází k výbuchu (nebo zkratu), ve skutečnosti se stane, že se baterie vznítí nebo se roztaví. I když je vadná baterie nebezpečná, není to tak, jako by šrapnel létal po celé místnosti.

Mohl by můj iPhone explodovat?

Za ta léta se objevily zprávy, že iPhony explodovaly. Tyto případy byly pravděpodobně také způsobeny problémy s baterií. Tady je dobrá zpráva: k výbuchu vašeho iPhonu není vzdáleně pravděpodobné. Jistě, je teoreticky možné, aby se to stalo. A ano, když se to stane, je to událost, která přináší zprávy, ale víte o někom, že se to stalo? Znáte někoho, kdo někoho zná, že se to stalo? Odpověď téměř pro každého je ne. Protože neexistuje centralizované místo pro hlášení těchto incidentů, neexistuje žádný oficiální počet toho, kolik iPhonů explodovalo za celou dobu. A opravdu neexistuje způsob, jak vytvořit komplexní seznam všech baterií iPhone, u nichž došlo ke katastrofickým incidentům. Místo toho musíme svůj pocit problému založit na zprávách. Bohužel to není příliš spolehlivé. Je bezpečné říci, že počet telefonů iPhone, jejichž baterie explodovaly, je nepatrný ve srovnání s celkovým počtem prodaných všech dob. Pamatujte, že Apple prodal přes 1 miliardu iPhonů. Jak jsme poznamenali, neexistuje žádný oficiální seznam těchto problémů, ale pokud by to bylo něco, co zažil dokonce jeden z milionu lidí, byl by to velký skandál. Při posuzování nebezpečí může pomoci srovnání. Vaše šance na zasažení bleskem v daném roce je přibližně jedna k milionu. Exploze baterie vašeho iPhonu je pravděpodobně ještě méně pravděpodobná. Pokud si pravidelně neděláte starosti s blesky, nemusíte se bát ani toho, že by vám telefon explodoval.

Co způsobuje explozi chytrých telefonů?

Exploze v iPhonu a jiných bateriích smartphonu jsou obecně způsobeny například:

  • Selhání hardwaru: I když to není zcela běžné, výrobní vady v zařízení, zejména související s baterií, mohou vést k výbuchu.
  • Přehřátí: Apple říká, že iPhone by neměl být teplejší než 45 stupňů Celsia. Pokud se váš telefon zahřívá a po určitou dobu zůstane tak horký, může dojít k poškození jeho vnitřního hardwaru (na obrazovce telefonu se může zobrazit upozornění na teplotu). Toto poškození by mohlo způsobit vznícení baterie iPhonu. Zvláště byste měli dávat pozor na pouzdra na telefony, která neumožňují správné proudění vzduchu a způsobují, že se iPhone příliš zahřívá.
  • Používání nekvalitního příslušenství: Spousta lidí prochází mnoha nabíjecími kabely USB nebo ztratí napájecí adaptér pro nabíjení telefonu. Mnoho lidí chce také ušetřit peníze při nákupu náhradních dílů a nekupování oficiálních produktů Apple. Na rozdíl od městských mýtů používání telefonu během nabíjení nezpůsobí výbuch telefonu.

Obzvláště důležitý je problém s nekvalitním příslušenstvím. Ponořte se do rozdílů mezi oficiálními nabíječkami vyrobenými Apple a schválenými Apple a vyřazeními třetích stran a je jasné, že levné nabíječky jsou pro váš telefon hrozbou. Skvělý příklad toho je v tomto roztržení, které porovnává oficiální nabíječku Apple za 30 $ s verzí 3 $. Podívejte se na rozdíl v kvalitě a v počtu komponent používaných společností Apple. Není divu, že levná, nekvalitní verze způsobuje problémy. Kdykoli kupujete příslušenství pro svůj iPhone, ujistěte se, že je od společnosti Apple nebo je držitelem certifikace Apple MFi (Made for iPhone).

Známky toho, že baterie vašeho telefonu může mít problém

Neexistuje mnoho včasných varovných signálů, že by váš iPhone mohl explodovat. Mezi příznaky, které nejpravděpodobněji uvidíte, patří:

  • Vypuklina na zadní straně telefonu. Než baterie explodují, často se začnou vyboulit a nabobtnat.
  • Z blízka baterie se ozýval syčivý zvuk.
  • Telefon se velmi zahřívá a nechladí.

Pokud váš iPhone vykazuje některý z těchto příznaků, je to špatné. Nezapojujte jej do zdroje napájení. Položte jej na chvíli na nehořlavý povrch, aby se nespálil. Pak to vezměte rovnou do Apple Store a nechte si to odborníky zkontrolovat.