Skip to content

Průvodce použitým iPadem: Jak a jaký model koupit

7 de Srpen de 2021
178665671 HighRes 56a532a83df78cf77286de1b

Nákup ojetého iPadu je skvělý způsob, jak ušetřit trochu peněz, ale stejně jako při nákupu ojetého auta potřebujete vědět několik věcí, aby proces proběhl hladce. Chcete také získat hodně výhod pro iPad, což znamená vybrat si model, který není zastaralý a prodává se za rozumnou cenu. Apple na začátku roku 2020 prodal více než 400 milionů iPadů. Mnoho z nich stále funguje a je čeká na nový domov – váš.

Kde koupit použitý iPad

Pokud máte přítele, příbuzného nebo přítele, který prodává iPad, máte tuto část vyřešenou. Nákup od někoho známého snižuje stres z výměny. Stále musíte koupit správný iPad za rozumnou cenu a zkontrolovat, co dělat během výměny a po ní. Mezi další možnosti patří:

 • Renovováno od společnosti Apple: Repasovaný iPad je ten, který byl vrácen společnosti Apple a opraven. Pokud si koupíte repasovanou jednotku přímo od společnosti Apple, ušetříte peníze a-co je důležitější-získáte stejnou roční záruku od společnosti Apple, jakou nese nový iPad. Jinde však můžete koupit za nižší cenu.
 • Nakupujte na eBay: Jedna skvělá věc na eBay je, že existuje vrstva mezi vámi a kupujícím. To vám umožní spolehnout se na eBay, pokud položka, kterou obdržíte, není stejná jako popis. Mějte však na paměti jakékoli náklady na dopravu.
 • Koupit z Amazonu: Ano, Amazon má použité tržiště. Pokud hledáte iPad, uvidíte nové i použité ceny. Použitá cena je nejlevnějšími celkovými náklady, které kombinují náklady na iPad a případné náklady na dopravu.
 • Koupit od Craigslist: Internetová verze části inzerátu s inzeráty, na Craigslistu můžete koupit a prodat téměř cokoli. Při nákupu na Craigslistu bohužel neexistují žádné záruky. Pokud uvažujete o koupi iPadu z Craigslistu, přečtěte si tuto příručku Craigslist, která se zabývá specifiky procesu Craigslist.

Který iPad koupit

I když je důležité rozhodnout o nejlepším místě ke koupi použitého iPadu, nejdůležitější součástí procesu je ujistit se, že si koupíte ten správný iPad. Nechcete se zaseknout s iPadem, který je omezený do jednoho nebo dvou let. Aktuální sestava 2020 obsahuje následující:

 • iPad Pro, 4. generace, 12,9 palců a 11 palců
 • iPad Air, 3. generace, 10,5 palce
 • iPad, 7. generace, 10,2 palce
 • iPad Mini, 5. generace, 7,9 palce

Jedná se o modely, které stojí nejvíce, jsou nejvýkonnější a nabízejí nejvíce funkcí. Jsou to také iPady, které bude Apple podporovat v příštích letech. Čím blíže budete k těmto modelům a generacím, tím delší životnost můžete od použitého iPadu očekávat.

 • Nekupujte originální iPad. Prostě ne. Původní iPad je v dnešní době oslavovaný těžítko.
 • Přeskočte iPad 2, iPad 3 a originální iPad Mini: Tyto iPady jsou považovány za zastaralé, což znamená, že je Apple již nepodporuje aktualizacemi operačního systému a mnoho nových aplikací na nich nefunguje. Pokud jde o rychlost zpracování, jsou všechny totožné. IPad 3 má rychlejší grafiku na podporu displeje Retina, ale funguje podobně jako iPad 2. Pokud neplatíte méně než 50 $ a hlavně nechcete procházet web, vaše peníze se lépe utratí za novější iPad.

Životnost iPadu 3. generace byla pouhých 221 dní. Byl to poslední iPad, který podporoval starý 30pinový konektor doku. Byl nahrazen iPadem 4 s konektorem Lightning.

 • IPad 4: IPad 4. generace je také zastaralý; postupujte obezřetně. Nejlépe se používá jako webový prohlížeč nebo čtečka elektronických knih. Pokud najdete dostatečně levný a vaše potřeby jsou minimální, může to stát za to, ale stejně jako ostatní starší iPady již nepodporuje nové aplikace ani aktualizace aplikací pro starší aplikace.
 • IPad 5. a 6. generace. Pokud si nemůžete dovolit model iPad Pro, nedávné verze iPadu jsou vaše další nejlepší sázky. Jsou dostatečně nové, aby si užily slušnou životnost, a jsou levnější než modely iPad Pro.
 • IPad Air, iPad Air 2, iPad Mini 2, iPad Mini 3 a iPad Mini 4. Tato řada modelů iPadů představuje iPad Air a iPad Air 2, přičemž 7,9palcové modely iPad Mini napodobují své větší bratry z hlediska funkcí a výpočetního výkonu. IPad Mini 4 je ekvivalentem iPad Air 2, zatímco Mini 2 a Mini 3 jsou v podstatě stejné jako iPad Air. S iPadem 7. generace, který je k dispozici nový za pouhých 329 $ od společnosti Apple, hledejte na tyto starší modely hlubokou slevu. I když nebudou podporovat Apple Pencil ani chytrou klávesnici, dělají téměř cokoli, co dokáže jakýkoli jiný iPad. Apple však stále podporuje pouze iPad Mini 4; ostatní modely jsou klasifikovány jako zastaralé.
 • 12,9palcový iPad Pro 1., 2. a 3. generace iPad Pro a 9,7palcový a 11palcový iPad Pro. Předchozí modely iPadu Pro jsou stále velmi rychlé. Můžete očekávat, že je Apple a vývojáři budou podporovat v příštích letech. Jsou dražší než starší modely, ale mají dlouhou životnost.

Co dělat během nákupu

Pokud kupujete prostřednictvím Craigslistu nebo podobného nákupu mezi lidmi, před výměnou peněz byste měli udělat několik věcí. Nechcete se dostat domů jen proto, abyste zjistili, že se zařízením není něco v pořádku.

 • Prozkoumejte iPad a zjistěte, zda je v dobrém stavu. Zkontrolujte, zda na obrazovce nejsou praskliny a zda na pouzdru nejsou promáčkliny. Malá promáčknutí ve vnějším plášti iPadu není velký problém, ale jakákoli prasklina na obrazovce je překážkou. Nekupujte iPad s prasklou obrazovkou, i když je to jen malá prasklina mimo běžný displej. Malá prasklina má tendenci vést k větší trhlině a můžete být překvapeni, jak rychle se tato malá prasklina může proměnit v rozbitou obrazovku.
 • Při nákupu na Craigslistu zkontrolujte číslo inzerovaného modelu, abyste se ujistili, že odpovídá modelu iPadu, který kupujete. Pokud osoba, od které kupujete, vypadá nejistě ohledně modelu nebo si nejste jisti osobou, od které jej kupujete, je dobré znovu zkontrolovat číslo modelu. Číslo modelu iPadu najdete po otevření Nastavení aplikace, jít do Všeobecné, a vybírat O. Název modelu můžete porovnat se seznamem modelů.
 • Spusťte několik aplikací, včetně aplikace Notes, která vám dává možnost používat klávesnici na obrazovce. Pokud máte přístup k Wi-Fi, otevřete webový prohlížeč Safari a přejděte na několik webů.
 • Zapojte iPad do zásuvky ve zdi a zkontrolujte, zda ikona baterie v pravém horním rohu ukazuje blesk, což znamená, že se nabíjí. To znamená, že port ve spodní části iPadu je v dobrém provozním stavu.
 • Až vše zkontrolujete, resetujte iPad. I když byl iPad při vyzvednutí obnoven na tovární nastavení, měli byste jej před dokončením nákupu znovu resetovat. Obnovení netrvá dlouho a stojí za to si uvědomit, že všechny důležité přepínače, jako je Find My iPad, jsou vypnuty, když se zmocníte.

Poté, co si koupíte dříve vlastněný iPad

Stejně důležité jako je vypnout funkci Najít můj iPad při nákupu použitého iPadu, je stejně důležité jej znovu zapnout poté, co se zmocníte a nastavíte jej pro své použití. Proces instalace by vás k tomu měl vyzvat, ale pokud ne, zapněte tuto funkci tím, že přejdete na Nastavení a převrácení Najít můj iPad přepínač. Najít můj iPad iPad nejen vyhledá, pokud chybí; také vám umožňuje přepnout jej do ztraceného režimu nebo jej vzdáleně resetovat.