Skip to content

Tipy pro vytvoření místnosti virtuální reality

9 de Srpen de 2021
VRroom Worny Getty 5866d7ae5f9b586e02f4fe14

Nakonec jste vydělali peníze a koupili si počítač podporující virtuální realitu a displej pro montáž na hlavu VR. Velká otázka, kterou nyní máte: „kam tuto věc dám?“ Chcete-li zažít to nejlepší, co může VR nabídnout, budete potřebovat prostorovou hrací plochu, kde budete mít dostatek prostoru pro volný pohyb, což pomůže zvýšit pocit ponoření. „VR v měřítku místnosti“ v zásadě znamená, že aplikace nebo hra VR, kterou používáte, je nakonfigurována na velikost herního prostoru, který máte k dispozici, a využívá tohoto prostoru, aby vám poskytl pohlcující prostředí, ve kterém se můžete pohybovat. jen tak sedět nebo stát na jednom místě. Pokud se opravdu zajímáte o VR a máte prostor, můžete zvážit zřízení stálého herního prostoru neboli vyhrazené „místnosti VR“.

Kolik místa opravdu potřebuji pro virtuální realitu?

Velikost prostoru, který potřebujete pro VR, závisí na tom, jaký druh VR zážitku se ve své herní oblasti snažíte dosáhnout. Pokud plánujete pouze sedící zážitek, nepotřebujete nic mimo oblast vaší židle. Pokud se rozhodnete zvýšit zážitek ze stálé virtuální reality, budete potřebovat plochu alespoň 1 metr na 1 metr (3 stopy na 3 stopy). V ideálním případě byste chtěli o něco více prostoru, než je tento, pokud jej máte. Pro nejvyšší úroveň ponoření (měřítko místnosti) budete chtít místnost dostatečně velkou, aby se v ní dalo bezpečně projít. Minimální hrací plocha, kterou HTC doporučuje pro velikost místnosti se systémem VIVE VR, je 1,5 m x 2 m. Opět se jedná o minimální plochu. Maximální doporučená plocha je 3 m na 3 m. Pokud máte prostor, tak do toho, pokud ne, jděte tak velký, jak vám pokoj pohodlně umožní.

Potřebuji vysoké stropy pro VR?

Požadavky na výšku pro sledovací stanice HTC VIVE nejsou přesně nastaveny. V nich je uvedeno „Namontujte základnové stanice šikmo a nad výšku hlavy, ideálně více než 2 metry (6 stop 6 palců“). V současné době systém Oculus Rift VR neumožňuje tak velký zážitek z prostorového typu, jaký nabízí HTC VIVE. Zdá se, že nemají žádné požadavky na montáž s ohledem na výšku svých základnových stanic. Zdá se, že očekávají, že budou zhruba ve stejné výšce jako monitor vašeho počítače, a předpokládají, že budete mít jeden umístěný přímo na obou jeho stranách (ačkoli někteří uživatelé doporučovali, aby byly namontovány výše). Pokud nechcete natrvalo namontovat své sledovací stanice/senzory nebo chcete otestovat různé výšky/umístění, než je trvale umístíte, kupte si pár kamerových stativů nebo světelných stojanů a experimentujte s různými výškami, poté namontujte stanice/ senzory později poté, co vytočíte nejlepší výšku a umístění.

Důležité věci, které je třeba vzít v úvahu při nastavování místnosti VR

Zajistěte, aby byl váš prostor bezpečný a bez překážek a dalších věcí, které by mohly ovlivnit sledování. Když jste ponořeni do světa VR, jste slepí vůči svému okolí v reálném světě. HTC i Oculus nabízejí systém pro varování, když se blížíte k hranicím vašeho herního prostoru, ale předpokládají, že jste již oblast vyčistili od jakéhokoli nebezpečí zakopnutí nebo jiných překážek, které by vám mohly překážet. Ujistěte se, že je vaše hrací plocha zcela mimo vše, co by vám mohlo překážet a způsobit zranění. Nízko stropní ventilátory mohou být skutečným problémem, když lidé ve VR mávají rukama a podobně. Zvažte jejich odstranění a výměnu za skleněné svítidlo. Pokud musíte mít fanouška, zvažte nízký profil na stojanu, třeba v rohu místnosti mimo hranice hrací plochy. Dobře umístěný fanoušek může skutečně přispět k ponoření v závislosti na tom, jakou hru hrajete. Při nastavování virtuálních hranic vašeho herního prostoru je nenastavujte na samém okraji prostoru, nastavte je o něco menší, abyste měli bezpečnostní vyrovnávací paměť.

Síťové požadavky pro vaši místnost VR

Bez ohledu na to, jakou místnost pro VR nakonec použijete, budete se chtít ujistit, že k ní běží solidní síťové připojení. V ideálním případě by pro hraní více hráčů ve VR bylo pravděpodobně nejlepší volbou kabelové ethernetové připojení. Pokud nemáte k dispozici ethernetové vedení, zvažte použití síťového řešení Powerline, které k přenosu síťových signálů používá elektrické vedení vašeho domova. Zajistěte, aby byl přinejmenším k dispozici silný signál Wi-Fi.

Zbavte se (nebo zakryjte) položek, které mohou způsobovat rušení sledování VR

Zrcadla a okna mohou interferovat se sledováním pohybu vašeho VR HMD a/nebo ovladačů. Pokud tyto položky nejsou pohyblivé, zvažte jejich zakrytí látkou nebo něčím takovým, aby neodrážely světlo generované zařízeními pro sledování pohybu. Určení, zda zrcadlo nebo jiný reflexní povrch negativně ovlivňuje vaše sledování, je proces pokusu a omylu. Pokud zaznamenáte mnoho problémů se sledováním, rozhlédněte se po něčem reflexním, co by mohlo problém způsobovat.

Správa těchto kabelů s monstrózní hlavou (HMD)

Druhým nejdůležitějším aspektem správné kabeláže místnosti VR je zajistit, aby kabely, které spojují váš počítač s VR HMD, byly co nejméně nápadné. Nic nepřeruší ponoření VR rychleji než zakopnutí o kabel HMD. To je důvod, proč někteří lidé vytvořili komplikované stropní systémy pro správu kabelů, zatímco jiní přesunou počítač do skříně nebo jiné místnosti úplně. Je zcela na vás, jaké úrovně správy kabelů chcete dosáhnout, jen se ujistěte, že je to bezpečné. Možnosti výměny bezdrátového kabelu se již prodávají a v blízké budoucnosti se mohou problému s vypínáním kabelu zcela zbavit.

Jaký typ podlahy bych měl použít ve své místnosti VR?

Při plánování místnosti VR je podlaha extrémně důležitá z několika důvodů. První důvod: bezpečnost. Ve VR existuje spousta příležitostí ke cvičení. Některé hry vyžadují plazení, skákání, běh na místě, střelbu a všechny druhy dalších manévrů. K provádění těchto akcí budete chtít mít pohodlný povrch. Koberec s tlustou podložkou pod ním by byl skvělý začátek. Spojovací pěnové dlaždice mohou být ještě lepší. Druhým důvodem, proč je podlaha důležitá, je to, že vám umožňuje přidat další bezpečnostní funkci známou jako „varovná stopa VR“. V ideálním případě by ve VR bylo užitečné vytvořit varovnou stopu, jako jsou ty, které se používají na baseballových stadionech k informování outfieldera, že se chystá narazit na zeď (v zásadě ze stejného důvodu). Použití pěnově polstrovaných dlaždic v herním prostoru, ale nepřenesení těchto dlaždic až na okraj místnosti, by poskytlo jemné hmatové narážce na osobu ve VR a dalo by jí to vědět změnou textur podlahy, že jsou na okraji své bezpečné oblasti. Tato jemná narážka pomáhá neporušit ponoření, ale dává uživateli varování, že by se měl otočit a jít opačným směrem nebo alespoň postupovat opatrně.

Extra prostor? Vytvořte si VR Spectator Area

VR je zjevně velmi osobní a osamělý zážitek, ale to neznamená, že to nemůže být ani sociální zážitek. Ve skutečnosti existuje mnoho her pro více hráčů VR, kde jedna osoba může hrát pomocí náhlavní soupravy a další lidé jim mohou pomoci pomocí ovladače nebo myši při sledování akce na druhém monitoru. Tím se celý zážitek efektivně promění ve společenskou hru. I když hra nenabízí režim spolupráce, většina her bude zrcadlit výstup náhlavní soupravy VR na druhý monitor, aby diváci mohli vidět, co osoba ve VR vidí. Pokud máte ve své místnosti VR nějaký prostor navíc a chcete maximalizovat její užitečnost, zvažte vytvoření divácké oblasti VR, kde by se lidé mohli dívat na velkoplošnou televizi nebo monitor, a celý zážitek proměnit v sociálnější. Chcete -li vytvořit diváckou oblast VR, musíte vytvořit nějakou bezpečnou fyzickou bariéru mezi vaší hrací oblastí a diváckou oblastí. Pokud máte velkou horizontální místnost. Vezměte pohovku a přesuňte ji na vzdálenější konec místnosti, otočte ji čelem ke zdi a poté na zeď umístěte monitor nebo televizi. Tímto způsobem uživatel VR nenarazí na televizi (protože je blokuje gauč). To také poskytuje divákům bezpečné místo pro sledování akce VR a/nebo účast v kooperativní hře.

Úložiště VR Prop, nabíjení řadiče a další výhody

Pokud budete mít vyhrazenou místnost pro VR, můžete jí také poskytnout určité pohodlí a praktické funkce. Některé hry VR mohou využívat rekvizity ze skutečného světa, jako jsou zásoby zbraní pro virtuální odstřelovací pušky, hřídele golfových holí, hnací kola atd. Možná je budete chtít vystavit na zeď způsobem, kde vypadají dobře, ale lze je snadno odstranit použít v případě potřeby. Můžete také zvážit montáž něčeho, co by drželo vaše ovladače, sluchátka atd., A případně přidat nebo postavit podstavec ovladače s integrovaným nabíjením. Sečteno a podtrženo: Udělejte svou místnost VR funkční a bezpečnou pro ty, kteří jsou ve VR i pro diváky.