Skip to content

Úžasná fakta, která jste o Emoji nevěděli

16 de Srpen de 2021
GettyImages 827678424 5b6c5a0246e0fb0025d6f810

V dnešní době digitální komunikace zdaleka překračuje zadání několika slov nebo vět a kliknutí Poslat. Stačí se podívat na jakoukoli sociální síť nebo otevřít několik posledních textových zpráv a zjistit, kolik smajlíků, srdcí, zvířat, jídla a dalších postav založených na obrázcích můžete objevit. Jedná se o emoji. Tyto ikonické malé obrázky jsou nyní na internetu populárnější než kdykoli předtím. Je jich tolik, že jsou k dispozici překladače Emoji, které vám pomohou zjistit, co znamenají. Emoji tu zůstanou, dokud budeme všichni dál tweetovat a psát SMS. Zde je několik zajímavých faktů o těchto bláznivých, barevných malých emoji, které dokazují, jak moc je svět miluje.

Apple je připočítán za popularitu Emoji

Emoji jsou k dispozici od roku 1999, kdy japonská designérka Shigetaka Kurita vyrobila první emoji pro mobilní telefony, ale nebyly masami plně přijaty až do roku 2012, kdy Apple vydal iOS 6. Uživatelé iPhone rychle zjistili, že mohou aktivovat emoji klávesnici v iOS 6 až přidejte do jejich textových zpráv zábavné smajlíky a malé ikony. Hnutí emoji se rozšířilo do pravidelného používání na všech webech sociálních sítí, včetně Instagramu, Facebooku, Twitteru a dalších. Apple později představil animoji, což jsou animované emoji v roce 2017. Muzeum moderního umění vlastní a zobrazuje Kuritinu původní sadu emoji.

Emoji na Twitteru jsou sledovány v reálném čase

Chcete vidět, kolik lidí na celém světě tweetuje emodži? Můžete to udělat pomocí nástroje s názvem Emoji Tracker, který je popsán jako „experiment ve vizualizaci v reálném čase“ všech emodži nalezených na Twitteru. Neustále se aktualizuje na základě informací o emoji, které získává z Twitteru, takže můžete vidět počet čísel vedle každého nárůstu emoji přímo před vašima očima. Změna je tak rychlá, že webová stránka varuje každého, kdo je citlivý na rychle blikající světla.

Emoji byly přidány do Oxfordských slovníků v roce 2013

Emoji šílenství se v letech 2012 a 2013 uchytilo tak rychle, že ho v srpnu 2013 přidalo jako slovo Oxfordské slovníky spolu s několika dalšími podivnými novými slovy, která byla vysvětlitelná pouze internetem. Množné číslo emoji je emoji, nikoli emodži.

Nové emodži jsou vyhlašovány pravidelně

Stále se přidávají nová emodži. V roce 2017 dokončilo Unicode Consortium 69 nových, včetně upíra, džina, mořské panny a mnoha dalších. Pokud vaše mobilní zařízení stále používá starší verzi operačního systému, budete ji chtít aktualizovat, jakmile bude vydána nová verze, abyste měli jistotu, že získáte přístup ke všem těmto novým a zábavným emodži. Nové emoji jsou vydávány každý rok. V roce 2018 bylo přidáno 157 nových emodži.

Emoji tetování se objevuje na lichých místech

Jaký je nejnovější trend v tetování? Emoji, samozřejmě. Basketbalista Atlanty Hawks Mike Scott nemá na pažích vytetováno jedno, ne dvě, ale několik emodži podle vzhledu fotografií zveřejněných zde na FanSided. Miley Cyrus má také inkoust se smutnými kočičími emoji, i když trochu diskrétnější, umístěný na vnitřní straně spodního rtu. Je to reálné? Kdo ví, ale určitě to dělá prohlášení.

Tvář se slzami radosti Emoji je nejoblíbenější

Lidé opravdu rádi používají tvář se slzami radosti k vyjádření svého smíchu, protože vidí, jak je to nejpopulárnější emoji používané na Twitteru. Červené srdce, tvář s očima srdce a růžové srdce emodži spadají na druhé, třetí a čtvrté místo, což naznačuje, že lidé rádi vyjadřují svou lásku k někomu nebo něčemu online.

Dokument shrnuje naši posedlost Emoji

Dissolve.com vydal kreativní krátký film s emodži jako námětem dokumentu inspirovaného prací a výrazným hlasem sira Davida Attenborougha. Film je dlouhý necelé dvě minuty, ale celkem dobře shrnuje naši podivnou a matoucí posedlost emoji

Lidé mění svá selfie na emoji

Existuje několik aplikací a webů, které můžete použít k přeměně selfie na přizpůsobené emoji. Pro zařízení Android a iOS je k dispozici aplikace Emoji Me Keyboard, Emoji Me Face Maker a další podobné aplikace. Chat Google Allo transformuje vaše selfie na vlastní emoji.

Emoji jsou podporovány téměř všude

Používání Twitteru na mobilních zařízeních bylo vždy populární, ale dokud Twitter v roce 2014 konečně neuvolnil podporu emoji ve své webové verzi, tyto malé ikony by se zobrazovaly jako prázdná políčka, pokud byste navštívili Twitter.com na přenosném nebo stolním počítači. Nejsou úplně identické s těmi, které vidíte a píšete na mobilních zařízeních, ale jsou docela blízko a cokoli je lepší než hromada krabic, které zaplňují váš stream na Twitteru. Mimochodem, nyní můžete do svého zařízení Android přidat také klávesnice Emoji. Takže uživatelé systému Android nemusí trpět ani těmito podivnými čtvercovými boxy.

Drobnosti emodži

Nemělo by být překvapením, že emoji lebky se nejvíce používají v říjnu a vánoční stromeček v prosinci, ale nikdo neví, proč je 100 emoji v listopadu tak populární. Narozeninový dort a plátky pizzy jsou nejpoužívanějším jídlem emoji po celý rok. Hudební noty emoji jsou nejoblíbenější emoji v Brazílii a Argentině. V polovině roku 2018 existuje ve standardu Unicode více než 2800 emodži, oproti 176 v původní sadě emodži. FAQ

  • Co bylo před emoji?

    Emotikony byly předchůdci moderních emodži. Scott Fahlman, počítačový vědec a emeritní profesor na Institutu jazykových technologií Carnegie Mellon University a katedře informatiky, zaslal v roce 1982 elektronickou zprávu na nástěnku katedry informatiky s návrhem použití emotikonů 🙂 a :-(.

  • Kolik emodži je použito denně?

    V současné době je na několika platformách a zařízeních používáno více než 3 300 emodži a očekává se, že tento počet poroste. Jen na Facebooku a Facebook Messengeru se každý den použije odhadem 5 miliard emodži.