Skip to content

20 nejlepších kryptoměn, které stojí za to vyzkoušet

3 de Srpen de 2021
GettyImages 938189922 c4182a19288545daa61f4a929bd32149

K dispozici jsou stovky kryptoměn k nákupu nebo obchodování, z nichž každá má jedinečnou technologii blockchain a jiné zamýšlené použití. Tato stránka obsahuje naše hodnocení 20 kryptoměn, které ukazují největší potenciál. Sledujte je a snažte se vyhnout podvodům s kryptoměnami. Tento seznam bere v úvahu hodnotu mincí, kolik mincí se používá, legitimitu jednotlivců stojících za vytvořením každé mince a její obecnou popularitu a použitelnost. Při přemýšlení o investování času nebo peněz do kryptoměny je důležité vzít v úvahu všechny tyto informace. Koneckonců, kryptoměna, která stojí za spoustu peněz, je k ničemu, pokud není nikde přijata. Stejně tak mince, která má hodně bzučení, může být veškerý kouř a zrcadla, pokud nikdy nezvyšuje hodnotu a je obklopena kontroverzí. Tyto informace mají pomoci seznámit naše čtenáře s možnostmi dostupnými v poli kryptoměny. Není určeno k tomu, aby bylo vykládáno jako finanční poradenství. Jako u všech investic by měli zúčastnění převzít odpovědnost za svá rozhodnutí o nákupu a prodeji. Nikdo by neměl utrácet více, než je ochoten ztratit, zejména na trhu, jako je kryptoměna, který je relativně nový a každý den masivně kolísá.

1: Bitcoin je králem kryptoměn

Bitcoin (BTC) nemusí být tak technologicky vyspělý jako někteří jeho konkurenti, jako je Ethereum. Přesto má něco, co mnoho z nich nemá: rozpoznávání značky. Bitcoin je původní kryptoměna a je dobře známý v technologických kruzích i široké veřejnosti. Mnoho lidí si vybírá bitcoiny, protože je to pravděpodobně jediný kryptocoin, o kterém slyšeli. V důsledku této popularity nyní více podniků přijímá platby bitcoiny a je mnohem snazší převést bitcoin na tradiční nebo fiat peníze než jiné coiny. Bitcoin je pro kryptoměnu to, co Apple iPhone pro smartphony. Technicky to nemusí být nejlepší volba, ale její náskok v tomto odvětví vyústil ve velkou podporu spotřebitelů a podniků. Bez výrazné inovace od konkurence bude těžké ji porazit.

2 a 3: Běžci: Litecoin a Ethereum

Litecoin (LTC) a Ethereum (ETH) jsou solidní druhou možností bitcoinu a získávají na popularitě především díky Coinbase, nejoblíbenějšímu místu pro nákup a prodej kryptoměny online a jejich přidávání vedle bitcoinu. Tyto kryptocoiny nabízejí levnější a rychlejší transakce než bitcoiny a mnoho bitcoinových bankomatů je také podporuje. Litecoin je založen na bitcoinové technologii. Je provozován různými jednotlivci, kteří jej neustále aktualizují nejnovějšími technologiemi, aby pomohl běžet rychleji a lépe. Ethereum je trochu jiné, protože se zdvojnásobuje jako programovací jazyk nad jeho používáním kryptoměny. Je oblíbený u vývojářů a velké společnosti, jako je Microsoft, projevily zájem o vývoj projektů založených na Etherea.

4-10: Kryptocoiny, na které si dávejte pozor

Bitcoin, Litecoin a Ethereum může většina lidí považovat za „velkou trojku“. Přesto jsou na obzoru legitimní krypto soupeři, kteří získali trakci a mohli by jim utéct o peníze. Zde je sedm s největším potenciálem:

 • Pomlčka: Dash (DASH) spuštěný v roce 2014 jako blockchainem poháněná, decentralizovaná, digitální hotovostní alternativa k PayPalu. Od skvělého loga po aplikace a integraci s mnoha obchodníky a službami je Dash kryptoměna, která si klade za cíl zpřístupnit technologii běžnému spotřebiteli.
 • Monero: Monero (XMR) je často označován jako coin na ochranu osobních údajů, protože transakce na jeho blockchainu se dají sledovat obtížněji než u bitcoinů a dalších kryptocoinů. Technologie společnosti Monero ztěžuje integraci společnosti Monero do softwarových a hardwarových peněženek pro kryptoměny, ale to nezastavilo investory a příležitostné uživatele, aby si to zkontrolovali.
 • Síť OMG: OMG Network (OMG) je finanční řešení založené na blockchainu a technologii Ethereum. Umožňuje podnikům zpracovávat platby z různých kryptoměn a fiat (tradičních) měn jak rychle, tak za dostupnou cenu. V některých asijských zemích je již implementován v některých velkých podnicích, jako je McDonald’s. Za sítí OMG je velká podpora, do které investuje působivý seznam poradců a společností, jako jsou SBI Investors a SMBC.
 • Vlnění: Ripple (XRP) je řešení blockchain určené pro hlavní finanční instituce ke zvýšení zabezpečení a rychlosti transakcí při současném snížení souvisejících poplatků. Více než 75 hlavních finančních institucí, jako je Westpac, MUFG, UBS a American Express, začalo spolupracovat s Ripple.
 • Zcash: Tento kryptocoin je přímým soupeřem bitcoinu, litecoinu a dalších tradičních kryptoměn. Usiluje o to, stát se běžnou platební možností pro spotřebitele. Zcash (ZEC) poskytuje větší zabezpečení a soukromí než bitcoiny, ale většina lidí, kteří se o tyto funkce zajímají, obvykle raději používá Monero.
 • BCash/bitcoinová hotovost: Bitcoin Cash (BCH) získává velkou publicitu a často je jednou z nejcennějších kryptoměn na trhu. Je důležité si uvědomit, že bitcoinová hotovost nemá navzdory svému jménu žádnou souvislost s bitcoiny a že se jedná o kontroverzní minci, protože mnoho lidí stojících za jejím vytvořením ji propagovalo jako „skutečný bitcoin“. Tato dezinformace vedla k tomu, že si noví investoři místo bitcoinů omylem koupili bitcoinovou hotovost. Mnoho služeb jej nyní označuje jako BCash, aby omezilo množství nejasností kolem něj. Vzhledem k tomu, že se více lidí vzdělává v kryptoměně, není jasné, jak populární bitcoinová hotovost zůstane i nadále.
 • Steem: Steemit je decentralizovaná blogovací platforma. Steem (STEEM) je kryptoměna, která je odměňována uživatelům za zveřejňování, komentáře, upvoting a sdílení obsahu na Steemit.

11-20: Kryptoměny s potenciálem

Následující kryptoměny se možná nedostaly do našich 10 nejzajímavějších coinů, ale stále mají potenciál a mohly by se rychle dostat do seznamu, pokud by dostaly náležitou podporu.

 • Dogecoin: Tento kryptocoin je základní mincí používanou k provádění plateb. Technologie Dogecoin (DOGE) bude těžké konkurovat podobným litecoinům a bitcoinům. Jeho logo, logo oblíbeného memu s Shiba Inu, však odvedlo skvělou práci při získávání uživatelů na jeho platformu. Dogecoin je rozhodně nejzábavnější kryptoměna. V lednu 2021 se dogecoin dostal do centra pozornosti, když se skupina Reddit s názvem SatoshiStreetBets rozhodla načerpat zásoby dogecoinů, jejichž cena se vyšplhala přes 800 procent.
 • Golem: Golem (GNT) je projekt, jehož cílem je decentralizovat cloud computing. V zásadě budou celé počítače a služby hostovány na počítačích uživatelů. Ti, kteří se rozhodnou poskytnout svůj počítač jako součást služby, budou odměněni tokenem (nebo mincí) Golema.
 • SŮL: SALT (SALT) je platforma půjček poháněná blockchainem, kde uživatelé ukládají své různé kryptoměny a dostávají půjčku v reálném světě.
 • NEO: NEO (NEO) je čínská kryptoměna, která měla těžký začátek kvůli neustále se měnícímu postoji pevninské Číny ke kryptocoinům. NEO se nakonec vzpamatoval. Mnozí to považují za minci, která by v Číně mohla být obrovská, pokud by země někdy zakázala další kryptocoiny.
 • JOTA: IOTA (IOTA, MIOTA) je trh pro poskytování a prodej dat založený na blockchainu. Služba IOTA je docela specializovaná, ale její kryptocoiny si od kryptokomunity získaly značný rozmach.
 • EOS: Tato kryptoměna je přímým konkurentem společnosti Ethereum a slibuje, že bude zpracovávat platby s nulovými poplatky, což by pro kryptoměnu bylo poprvé. Není jasné, zda může EOS konkurovat obrovské popularitě etherea.
 • Hvězdný: Stellar (XLM) je open-source blockchainový projekt, jehož cílem je revoluce v bankovním sektoru rychlejšími a levnějšími mezinárodními platbami.
 • TRON/TRONIX: Projekt TRON má za cíl decentralizovat zábavu a nabídnout distribuční metodu, která bude přínosem pro autory a spotřebitele tím, že bude chránit autorská práva a snižovat náklady. Kryptoměny TRON jsou TRONIX (TRX). Spolu s dalšími coiny lze použít k nákupu obsahu a služeb v síti.
 • Občanský: Tato zabezpečená databáze identit si získala velkou pozornost médií díky svému potenciálu pro vytvoření globální databáze pro bezpečné a decentralizované ukládání a sdílení osobních a lékařských dat. Civic (CVC) si našel místo v přeplněném krypto prostoru a má jen málo soupeřů.
 • USD mince: USD Coin (USDC) je stablecoin poháněný etherem, který byl vytvořen, aby fungoval jako alternativa k tradičnímu americkému dolaru. Jako stabilnícoin bude jeho hodnota vždy stejná jako v americkém dolaru, což z něj činí méně rizikovou investici než jiné kryptoměny, které fungují nezávisle na běžném financování.