Skip to content

5 způsobů, jak získat zvuk z přehrávače disků Blu-ray

7 de Červenec de 2021
GettyImages blu ray disc player 146182534 5b62151346e0fb00500d9c91

Pokud máte HDTV nebo 4K Ultra HD TV, je snadné přidat video připojení přehrávače Blu-ray Disc. Přesto může být maximální využití zvukových schopností Blu-ray matoucí. Zde je pět způsobů, jak nastavit Blu-ray se zvukovým výstupem. Ne všechny tyto metody lze použít u každého přehrávače disků Blu-ray. Zkontrolujte možnosti zvukového připojení přehrávače a zjistěte, co je k dispozici.

Připojte přehrávač disků Blu-ray k televizoru pomocí HDMI

Nejjednodušší způsob přístupu k zvuku z přehrávače disků Blu-ray je připojení výstupu HDMI přehrávače k ​​televizi vybavené HDMI. Vzhledem k tomu, že kabel HDMI přenáší zvukový i obrazový signál do televizoru, můžete přistupovat ke zvuku z disku Blu-ray. Nevýhodou této metody je, že závisí na zvukových schopnostech televizoru reprodukovat zvuk, což často nepřináší nejlepší výsledky.

Kabel HDMI a připojení

Smyčka HDMI prostřednictvím přijímače domácího kina

Přístup k zvuku pomocí připojení HDMI-TV vytváří tak kvalitní kvalitu. Připojením přehrávače disků Blu-ray k přijímači domácího kina vybaveného HDMI získáte lepší zvukové výsledky. Aby to fungovalo, musí mít váš přijímač domácího kina zabudované dekodéry Dolby TrueHD nebo DTS-HD Master Audio. Mnoho přijímačů domácího kina vyrobených po roce 2015 obsahuje Dolby Atmos a DTS: X. Pokud propojíte výstup HDMI z přehrávače disků Blu-ray přes přijímač domácího kina do televizoru, přijímač předá video do televizoru. Poté přistupuje ke zvuku a provádí další zpracování před předáním zvukového signálu do zesilovače přijímače a do reproduktorů.

Vstupy HDMI Přijímač domácího kina - Blu-ray

Zjistěte, zda má váš přijímač průchozí HDMI připojení pro zvuk, nebo zda má přijímač přístup ke zvukovým signálům pro další dekódování a zpracování. Uživatelská příručka k přijímači domácího kina by to měla ilustrovat a vysvětlit.

Dva HDMI výstupy

Některé přehrávače Blu-ray a Ultra HD Blu-ray mají dva výstupy HDMI. Použijte jeden výstup HDMI k odesílání videa do televizoru nebo videoprojektoru. Druhý výstup použijte k odeslání zvuku do přijímače domácího kina.

Duální HDMI výstupy OPPO Digital BDP-103D

Použijte digitální optické nebo koaxiální zvukové připojení

Pro přístup k zvuku z DVD přehrávače se běžně používají digitální optická a digitální koaxiální připojení a většina přehrávačů disků Blu-ray také tuto možnost nabízí. Nevýhodou je, že tato připojení mají přístup pouze ke standardním prostorovým signálům Dolby Digital / DTS a nikoli k formátům digitálního prostorového zvuku s vyšším rozlišením, jako jsou Dolby TrueHD, Dolby Atmos, DTS-HD Master Audio a DTS: X. Pokud jste však spokojeni s výsledky, které jste zaznamenali u přehrávače DVD, získáte stejné výsledky při použití digitálního optického nebo digitálního koaxiálního připojení s přehrávačem disků Blu-ray.

Přehrávače disků Blu-ray Audio připojení - digitální optické - koaxiální audio připojení - duální zobrazení

Některé přehrávače disků Blu-ray poskytují digitální optické i digitální koaxiální zvukové připojení. Většina poskytuje pouze jeden a obvykle je to digitální optický. Zkontrolujte přijímač domácího kina a přehrávač disků Blu-ray, abyste zjistili, co máte.

Použijte 5.1 / 7.1kanálové analogové zvukové připojení

Pokud máte přehrávač disků Blu-ray vybavený analogovými výstupy 5,1 / 7,1 kanálu (označovanými také jako vícekanálové analogové výstupy), můžete přistupovat k interním dekodérům prostorového zvuku Dolby / DTS a posílat vícekanálový nekomprimovaný zvuk PCM z disku Blu-ray Přehrávač na kompatibilní přijímač domácího kina. V tomto typu nastavení přehrávač Blu-ray Disc interně dekóduje všechny formáty prostorového zvuku a odesílá dekódovaný signál do přijímače nebo zesilovače domácího kina ve formátu označovaném jako nekomprimovaný PCM. Zesilovač nebo přijímač pak zesiluje a distribuuje zvuk do reproduktorů. To je užitečné, pokud máte přijímač domácího kina bez digitálního optického / koaxiálního vstupu nebo vstupu zvuku HDMI, ale můžete použít analogový vstupní signál 5.1 / 7.1 kanálu. Pokud váš přehrávač disků Blu-ray také obsahuje schopnost poslouchat zvukové disky SACD nebo DVD a má analogové zvukové výstupy kanálu 5.1 / 7.1, mohou být jeho vestavěné převodníky DAC (převaděče digitálního signálu na analogové) lepší než ty v přijímač domácího kina. Pokud ano, připojte 5.1 / 7.1kanálový analogový výstupní konektor k přijímači domácího kina místo HDMI připojení (alespoň pro audio).

Přehrávač disků Blu-ray Vícekanálové analogové zvukové výstupy

Většina levnějších přehrávačů disků Blu-ray Disc nemá připojení analogového zvukového výstupu 5.1 / 7.1. Zkontrolujte specifikace nebo fyzicky zkontrolujte zadní připojovací panel přehrávače disků Blu-ray, abyste zjistili, zda máte tuto možnost.

Použijte dvoukanálové analogové zvukové připojení

Poslední možností je připojení přehrávače disků Blu-ray k přijímači domácího kina nebo televizoru pomocí dvoukanálového (stereofonního) analogového zvukového připojení. Tím se zabrání přístupu k digitálním zvukovým formátům prostorového zvuku. Pokud však máte televizor, soundbar, přijímač domácího kina v krabici nebo přijímač domácího kina, který nabízí zpracování Dolby Prologic, Prologic II nebo Prologic IIx, můžete extrahovat signál prostorového zvuku z vložených narážek přítomných v dvoukanálový stereofonní zvukový signál. Tato metoda není tak přesná jako skutečné dekódování Dolby nebo DTS. Přesto poskytuje přijatelný výsledek ze dvoukanálových zdrojů. Mnoho přehrávačů disků Blu-ray vyloučilo možnost analogového dvoukanálového stereofonního zvukového výstupu. Některé modely vyšší třídy však tuto funkci stále mají. Pokud chcete tuto možnost, může být váš výběr omezený.

Přehrávače disků Blu-ray Audio připojení - 2kanálové analogové stereofonní audio připojení

Pokud k poslechu hudebních disků CD používáte přehrávač disků Blu-ray, připojte výstup HDMI a 2kanálový analogový výstup k přijímači domácího kina. Použijte HDMI pro přístup ke zvukovým stopám filmů na discích Blu-ray a DVD a poté při poslechu CD přepněte přijímač domácího kina na analogové stereofonní připojení.