Skip to content

Jak dát hudbu na iPod

6 de Červenec de 2021
GettyImages 106452140 5a3d2a35beba33003788b070

Co je třeba vědět

 • iTunes: Přejít na Hudba na kartě vyberte Synchronizovat hudbu Zaškrtněte políčko, vyberte požadované skladby a poté vyberte Aplikovat.
 • Novější počítače Mac: Vaše hudební knihovna iTunes se nachází v aplikaci Hudba a hudbu můžete do iPodu přenášet pomocí nástroje Finder.
 • iPod touch: Synchronizujte hudbu z iCloudu a stahujte hudební aplikace pro iOS, jako jsou Pandora, Spotify a Apple Music.

Tento článek vysvětluje, jak dát hudbu na iPod, který není připojen k internetu, včetně iPod Classic, iPod Mini, iPod Nano a iPod Shuffle.

Jak umístit hudbu na iPod Classic, Mini, Nano a Shuffle

Ujistěte se, že máte v počítači nainstalovaný iTunes a máte do své knihovny iTunes přidanou hudbu. Hudbu můžete získat kopírováním skladeb z disků CD, stažením z internetu a nákupem mimo jiné v online obchodech, jako je iTunes Store. Apple nahradil iTunes pro Mac v roce 2019 vydáním macOS Catalina. Vaše hudební knihovna iTunes se nyní nachází v aplikaci Hudba, ale hudbu do svého iPodu přenášíte pomocí aplikace Finder. Když připojíte iPod k Macu, objeví se ve Finderu. Jednoduše přetáhněte soubory do zařízení. Uživatelé Windows PC mohou stále používat iTunes pro Windows.

 1. Připojte iPod k počítači pomocí kabelu USB, který byl dodán s počítačem. Nelze použít žádný kabel; v závislosti na vašem modelu potřebujete ten, který vyhovuje dokovacímu konektoru Apple nebo portu Lightning. Pokud iTunes v počítači ještě nejsou otevřeny, otevře se nyní. Pokud jste svůj iPod ještě nenastavili, provede vás instalačním procesem iTunes.

 2. Poté, co projdete procesem instalace nebo pokud již byl váš iPod nastaven, uvidíte hlavní obrazovku správy iPodu. Pokud ji nevidíte, přejděte na tuto ikonu v iTunes a přejděte na tuto obrazovku. Na obrazovce je obrázek vašeho přehrávače iPod a podél boční nebo horní části je sada karet, v závislosti na verzi iTunes, kterou máte. Nabídka první záložky je Hudba. Vyberte to.

 3. První možnost v Hudba karta je Synchronizovat hudbu. Zaškrtněte políčko vedle něj. Pokud tak neučiníte, nebudete moci stahovat skladby.

 4. Dostupné možnosti jsou:

  • Celá hudební knihovna dělá, co říká. Synchronizuje veškerou hudbu ve vaší knihovně iTunes s iPodem (pokud to prostor dovolí).
  • Vybrána synchronizace seznamy skladeb, umělci a žánry vám umožňují vybrat si hudbu, která jde na vašem iPodu, pomocí těchto kategorií. Zaškrtněte políčka vedle položek, které chcete synchronizovat.
  • Zahrňte hudební videa synchronizuje všechna hudební videa v knihovně iTunes s iPodem (za předpokladu, že dokáže přehrávat video).
 5. Pro přesnější ovládání skladeb, které se synchronizují s iPodem, vytvořte seznam skladeb a synchronizujte pouze tento seznam skladeb nebo zrušte zaškrtnutí skladeb, aby se zabránilo jejich přidání do iPodu.

 6. Vybrat Aplikovat ve spodní části okna iTunes poté, co změníte nastavení a určíte, které skladby chcete stáhnout. Tím se zahájí proces synchronizace skladeb s iPodem. Jak dlouho to záleží, záleží na tom, kolik skladeb stahujete. Po dokončení synchronizace jste úspěšně přidali hudbu do svého přehrávače iPod.

 7. Chcete-li přidat další obsah, například audioknihy nebo podcasty (pokud to váš iPod podporuje), vyhledejte další karty v iTunes poblíž karty Hudba. Klikněte na příslušné karty a na těchto obrazovkách vyberte své možnosti. Znovu synchronizujte a tento obsah se přenese také do vašeho iPodu.

Některé starší verze iTunes vám umožňovaly synchronizovat hudbu s přehrávači MP3 od jiných společností než Apple. Zjistěte více o všech MP3 přehrávačích jiných než Apple, které byly kompatibilní s iTunes.

Jak umístit hudbu na iPhone nebo iPod Touch

První iPody byly omezeny na synchronizaci s iTunes, ale u iPhonu a iPodu touch tomu tak není. Protože se tato zařízení mohou připojit k internetu a mohou spouštět aplikace, mají mnohem více možností pro přidání hudby.

iPody se synchronizují s iTunes, nikoli s iCloud

IPod Classic, iPod Mini, iPod Nano a iPod Shuffle nemají vlastní připojení k internetu. Chcete-li na ně umístit média, použijete program iTunes na stolním nebo přenosném počítači ke stahování skladeb do přehrávače iPod pomocí procesu zvaného synchronizace, nikoli iCloud. Tyto iPody nepodporují streamování hudebních služeb, jako je Spotify nebo Apple Music. Když připojíte iPod k počítači, na kterém běží iTunes, můžete do iPodu přidat téměř jakoukoli hudbu a – v závislosti na modelu, který máte – další obsah, jako je video, podcasty, fotografie a audioknihy v tomto počítači.