Skip to content

Jak odstranit nástěnku na Pinterestu

7 de Srpen de 2021
GettyImages 1124963891 47d3bd16c9c741509a8e58c306c16dd1

Desky Pinterest jsou skvělé pro organizaci vašich pinů podle tématu nebo kategorie, ale jakmile si vytvoříte nástěnku, nemusí zůstat navždy na vašem profilu. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli, jak odstranit nástěnku Pinterestu kdykoli budete chtít.

Proč smazat nástěnku Pinterestu?

Možná budete chtít odstranit jednu nebo více svých desek Pinterest, pokud:

 • Deska je podobná jiné desce, kterou chcete zachovat.
 • Na nástěnku již nepřipínáte žádný obsah.
 • Chcete snížit počet nástěnek, aby to bylo pro vaše sledující a návštěvníky vašeho profilu snazší.
 • Deska má velmi málo kolíků.
 • Deska má velmi málo následovníků.
 • Téma desky vás již nezajímá.

Jak odstranit nástěnku Pinterestu

Desky Pinterest můžete odstranit z Pinterest.com ve webovém prohlížeči a z mobilních aplikací Pinterest pro iOS a Android. Pokyny jsou uvedeny níže pro webové i mobilní platformy, ale snímky obrazovky jsou k dispozici pouze pro webovou verzi.

 1. Ve webovém prohlížeči přejděte na web Pinterest.com nebo ve svém zařízení otevřete aplikaci Pinterest a přihlaste se.

 2. Na Pinterest.com vyberte váš profilový obrázek v pravém horním rohu. V aplikaci klepněte na svůj profilový obrázek ikonu ve spodní nabídce.

 3. Ujisti se Uložené je vybráno.

  Uloženo v seznamu desek Pinterestu

 4. Na Pinterest.com umístěte kurzor na desku, kterou chcete odstranit, a vyberte tužka ikona, která se zobrazí v pravém dolním rohu pod deskou. V aplikaci klepněte na desku, kterou chcete odstranit, a potom klepněte na tužka ikonu v horní části obrazovky.

  Deska Pinterestu se zvýrazněnou tužkou

 5. Přejděte dolů do spodní části možností úprav a vyberte Vymazat (web) nebo Smazat nástěnku (aplikace).

  Obrazovka Pinterestu s možností Odstranit.

  Když odstraníte desku, nemůžete ji obnovit ani její piny. Ujistěte se, že chcete odstranit desku a všechny její piny, než to skutečně uděláte.

 6. Vybrat Smazat navždy pro potvrzení vymazání.

  Web Pinterest se zvýrazněným Smazat navždy

  Nemůžete vybrat více desek, které chcete hromadně odstranit. Pokud máte více než jednu desku, kterou chcete odstranit, odstraňte každou desku jednotlivě.

Jak archivovat nebo sloučit desky Pinterestu

Pokud váháte navždy odstranit jednu ze svých desek Pinterestu, existují dvě méně trvalé možnosti. Archivační i slučovací desky lze místo odstranění vybrat v kroku 5 výše. Archivace desky odstraní váš profil a řekne Pinterestu, aby vám přestal dávat doporučení na základě jejích pinů. Pokud chcete, můžete jej později zrušit archivaci a obnovit jej do svého profilu. Možná už nebudete chtít desku. Přesto, pokud jsou kolíky, které obsahuje, dobré, které by se mohly vejít do jiné desky, spojte je. To lze provést změnou nechtěné desky na novou sekci na jiné desce. Všichni následovníci, které nechtěná rada měla, jsou ztraceni ve prospěch následovníků druhé desky.