Skip to content

Verizon 5G: Těšíme se

1 de Září de 2022
Advancefuturisticcityconnections NanoStockk GettyImages 1282077833 6d90148681aa4539883d12c77d550c92

Fakta jsou fakta: Svět zaplavuje stále více mobilních zařízení a všechna hledají přístup k internetu. Nejde jen o mobilní telefony; Spojení hledají také senzory, sledovače a další „neviditelná“ mobilní zařízení. Udělejte krok zpět a přemýšlejte o tom všem a je snadné pochopit, že je potřeba nejen více bezdrátových připojení, ale také větší šířka pásma, aby bylo možné zvládnout veškerý internetový provoz, na který svět tlačí. 5G je nejnovější generace mobilní technologie. V současné době přichází v různých variantách, od nízkopásmového 5G, které nabízí široké pokrytí, ale výkon srovnatelný s 4G LTE, až po vysokopásmové 5G založené na mmWave, které nabízí vynikající výkon, ale je dostupné na mnohem omezenější bázi. Středopásmové 5G se nachází uprostřed a nabízí kombinaci širokého pokrytí a silného výkonu. Právě se středním pásmem posouvá Verizon svou 5G Ultra Wideband síť o krok dále. Společnost nedávno oznámila, že využívá pásmo C, které je v tomto středopásmovém spektru, k rozšíření svého vysoce výkonného 5G Ultra Wideband tak, aby počátkem roku 2022 oslovilo více než 100 milionů amerických spotřebitelů. Od jednoduchých stahování souborů a streamování filmů až po video volání a hraní her, Verizon plánuje zlepšit vše, co děláte online, s tímto rozšířením sítě.

Ultra Play a rychlejší práce

Společnost velmi spoléhá na schopnost streamovat data co nejblíže reálnému času. Uživatelé, kteří uskutečňují videohovory, očekávají, že budou konverzovat srozumitelně s několika přeskakováními a poklesy ve videu nebo zvuku. Hráči chtějí hrát mobilní videohry, které vypadají a vypadají jako doma s herní konzolí. Filmoví fanoušci chtějí stahovat filmy během několika minut, nikoli hodin. Seznam pokračuje. Přidáním C-bandu do své 5G Ultra Wideband sítě Verizon říká, že může zákazníkům nejen poskytnout všechny tyto věci, ale dokonce poskytnout vysoce výkonné bezdrátové domácí a pracovní připojení k internetu. Vzhledem k tomu, že s pásmem C může 5G Ultra Wideband nabídnout rychlosti stahování až 10krát rychlejší než Verizon 4G LTE, zdá se, že společnost něco chystá. Koncept „10krát rychleji“ lze interpretovat dvěma způsoby: Můžete stáhnout 10krát více dat za stejnou dobu, jakou aktuálně něco stahujete, nebo získat stejné množství dat, které aktuálně používáte, za 1/10 času. Ať tak či onak, je to rychlé! To je jednoznačně výhoda pro streamování videa, hraní her, sdílení souborů, mobilní práci a další. Umožňuje lidem a firmám zažít nízkou latenci a super vysoké rychlosti při stahování velkých souborů, což může změnit způsob fungování podniků a způsob, jakým lidé prožívají zábavu na cestách.

Bezpečnější mobilní hotspoty

Bezplatné Wi-Fi hotspoty jsou téměř všude. Konečně můžete jít prakticky kamkoli a získat nějaké Wi-Fi s malým úsilím. Jsou obzvláště běžné v hotelech, restauracích, kavárnách, kampusech, na letištích a kdekoli jinde, kde můžete strávit více než pár minut a potřebujete něco udělat. Pokud jste jej však někdy používali, víte, že nejsou nejspolehlivějším zdrojem pro vysokorychlostní internet, zvláště když o šířku pásma soupeří desítky dalších uživatelů a zařízení. Verizon 5G Ultra Wideband je jednoznačně lepší volbou pro vyšší rychlosti, ale je tu další málo známá výhoda mobilního připojení obecně: vylepšené zabezpečení. I když ne všechny bezplatné Wi-Fi hotspoty jsou zcela nezabezpečené, mnohé z nich mají nebo mají implementovány různé úrovně zabezpečení, takže je těžké určit, co je a co není bezpečné při připojení k jedné z těchto sítí. Možná jste již někdy slyšeli dobrou radu o tom, jak se vyhnout interakci s weby, na které můžete při připojení k veřejným sítím Wi-Fi zadávat citlivé informace, jako je například váš bankovní účet. Mobilní sítě, jako je 5G Ultra Wideband síť Verizon, jsou na druhou stranu navrženy tak, aby byly bezpečnější než veřejné sítě Wi-Fi. Šifrovaná (mnohem bezpečnější) síť bude pro hotspot vždy chytřejší volbou než veřejná Wi-Fi síť.

Pohlcující, interaktivní zážitky ze zábavy

Protože C-band nabízí větší dosah 5G při vysokých rychlostech, můžete od telefonu očekávat pohlcující a interaktivní zážitky, jako je nepřipoutaná AR a VR, a mobilní hry, které by dříve spolehlivě fungovaly pouze v rychlé domácí širokopásmové síti. Přemýšlejte o tom: Co kdybyste si při sledování svého oblíbeného fotbalového týmu mohli užít sledování z více kamer, bezprecedentní výhledy a překryvy AR pro statistiky a hry? Nebo si užít zážitek zblízka, jako je živý koncert nebo sportovní událost, i když sedíte v sedadlech s krvácením z nosu? 5G Ultra Wideband slibuje podobné zážitky prostřednictvím aplikací, které mohou využívat rychlou síť společnosti Verizon. Tyto druhy pohlcujících zážitků zblízka, říká Verizon, mají také schopnost změnit celá průmyslová odvětví, jako je filmový průmysl. Filmoví střihači budou moci například stahovat obrovské soubory během několika minut a umělci se speciálními efekty by mohli využít cloud computing k objemovému zachycení herců a vykreslení dat v reálném čase. Režiséři a producenti mohli dokonce natáčet celé filmy na dálku pomocí HD streamingu nebo používat bezdrátové 5G kamery, aby bylo možné pořídit dříve nemožné záběry, takže fanoušci mohou zažít filmy z nových úhlů pohledu. Tyto druhy zážitků jsou nyní konečně možné díky zlepšení latence a šířky pásma v 5G. Využití C-pásma společnosti Verizon pro jejich 5G Ultra Wideband by nám mělo pomoci zažít tyto skvělé nové technologie ještě rychleji.

Inovace pro budoucnost

Věci jako chytré hodinky, smartphony, tablety a notebooky jsou v dnešní době docela standardním zbožím; všichni víme, že potřebují připojení, ať jsme kdekoli, abychom je mohli používat tak, jak byly navrženy. Budoucnost však bude vyžadovat mnohem více věcí, jako jsou senzory pro chytré město, které dokážou sledovat dopravní zácpy nebo upozorňovat úřady na nebezpečné situace, které, řekněme, vyžadují k lokalizaci a záchraně obětí použití strojů místo lidí.

Bezpečnostní řešení

Pro tyto typy futuristických dilemat Verizon vybudoval několik 5G Labs. Tyto laboratoře jsou místy, kde společnost spolupracuje s různými partnery, aby řešila potřeby, například záchranářů a průmyslu veřejné bezpečnosti, a objevila řešení, která mohou jednoho dne využít rychlost a kapacitu 5G k dosažení věcí, jako jsou skutečné zachycování času videa, dálkově ovládané roboty pro pomoc při reakci na katastrofy, telemedicínu, aktuální monitorování zařízení na úpravu vody nebo robotickou navigaci řízenou AR ve scénářích se sníženou viditelností.

Zmírnění dopravních zácp

Zatímco již existují aplikace jako Waze, které se spoléhají na data získaná z davu, aby pomohli řidičům vyhnout se zácpám a dopravním nehodám, Verizon sází na to, že jeho 5G Ultra Wideband může posunout věci o krok dále s komunikací téměř v reálném čase a předávat dopravní informace řidičům pro bezpečnější silnice.

Futuristické ztvárnění toho, jak by 5G mohlo propojit řidiče s dalšími informacemi, aby byly silnice bezpečnější.

Silná spojení v davech

Obrovská kapacita připojení, kterou může C-band nabídnout, je již dlouho jedním ze slibů, které lidé očekávají, že budou dodrženy, když se řekne 5G. Zatímco většina lidí myslí na davy na koncertech nebo na stadionech a používání tisíců mobilních telefonů najednou, přidání C-pásma do nabídky 5G Ultra Wideband společnosti Verizon může také pomoci velkým organizacím tím, že propojí tisíce robotů nebo senzorů v továrně. nebo sklad vše současně a transformace operací na štíhlejší a rychlejší procesy.

Menší produkty

Jednou ze zajímavějších možností 5G je myšlenka, že pomůže nejrůznějším společnostem postavit zařízení, která jsou menší než kdy jindy. Vzhledem k tomu, že vysokorychlostní 5G internet může poskytovat data téměř v reálném čase, umožní zpracování mimo zařízení. To znamená, že herní konzole, chytré brýle, hodinky, senzory IoT a všechny druhy dalších zařízení by mohly být postaveny menší než kdy dříve. Nelíbí se vám ty velké chytré hodinky, které jsou dnes ve výprodeji? Za pár let se možná dočkáme chytrých hodinek tak malých, jako jsou tradiční jemné hodinky Timex.

Vylepšená komunikace pro nemocnice, farmy a továrny

Farmářský pracovník používá chytrý telefon s umělou inteligencí virtuální reality (AI) k analýze chorob rostlin

Mezi další oblasti, které by mohly těžit z 5G Ultra Wideband, patří:

  • nemocnice: Rychlé připojení zvyšuje potenciál pacientů komunikovat se svým lékařem na míle daleko prostřednictvím plynulých videohovorů, umožňuje efektivní přesun důležitých informací o pacientech a diagnostických výsledků mezi nemocnicemi a chirurgům umožňuje operovat pacienty na dálku prostřednictvím vysoce přesné robotiky, kde – okamžitá zpětná vazba je rozhodující.
  • Farmy: Neustálé sledování vlhkosti a úrovně krmiva by mohlo pomoci udržet plodiny a dobytek zdravé a ušetřit farmářům čas a peníze.
  • Továrny: Pokrytí továren senzory připojenými k 5G Ultra Wideband by mohlo umožnit nepřetržitou komunikaci mezi strojními zařízeními během všech fází výroby, výsledkem čehož je vše od kvalitnějších produktů, méně poruch a bezpečnější pracovní prostředí.

Rychlost, přesnost a bezpečnost jsou jen některé způsoby, jak může 5G Ultra Wideband pomoci zákazníkům vyniknout; může také ovlivňovat fungování produktů od velmi raných fází vývoje. Již jsme toho svědky s vývojem hraní od objemných konzolí k ultra-vysokopásmovým VR náhlavním soupravám a cloudovému hraní s minimálním hardwarem. Existuje však také prostor pro chytré brýle, hodinky, senzory IoT a další, které lze vytvářet menší a s větší účinností, protože vysokorychlostní internet 5G společnosti Verizon dokáže dodávat data téměř v reálném čase, což umožňuje zpracování mimo zařízení a potenciál pro delší výdrž baterie. život. Čím více používáme internet na cestách, tím více všichni potřebujeme lepší způsob, jak k němu přistupovat. Sázka Verizonu na C-band je chytrý způsob, jak nám pomoci dostat se do tohoto bodu.