Skip to content

Všechny MP3 přehrávače jiných značek než Apple, které jsou kompatibilní s iTunes

6 de Červenec de 2021
itunes compatible mp3 players 2018 5b199af3ba617700371762d4

Když pomyslíme na smartphony a MP3 přehrávače, které jsou kompatibilní s iTunes, iPhone a iPod jsou pravděpodobně jediné věci, které nás napadnou. Ale to není úplně správné. Ve skutečnosti existují některé přehrávače MP3 od jiných společností než Apple, které jsou kompatibilní s iTunes. Abychom šli ještě dále, věděli jste, že mnoho chytrých telefonů může s pomocí nějakého doplňkového softwaru také synchronizovat hudbu s iTunes? Čtěte dále a dozvíte se vše o zařízeních jiných než Apple, která jsou kompatibilní s iTunes.

Co znamená kompatibilita s iTunes?

Být kompatibilní s iTunes může znamenat dvě věci: schopnost synchronizovat obsah do MP3 přehrávače nebo smartphonu pomocí iTunes nebo přehrávání hudby zakoupené v iTunes Store. Tento článek se zaměřuje pouze na možnost synchronizovat obsah pomocí iTunes. Chcete-li se dozvědět více o tom, zda je hudba zakoupená v iTunes kompatibilní s jinými zařízeními než Apple, podívejte se na Jak se liší MP3 a AAC. Pokud si myslíte, že vaše problémy se synchronizací mohou být hardwarové, a nikoli zablokované od dodavatele, řešení problémů s připojením USB pomocí MP3 přehrávačů vás může uvést do provozu.

Všechny aktuální přehrávače MP3 kompatibilní s iTunes

Po mnoho let byly jedinými přehrávači MP3 kompatibilními s iTunes vyrobeny společností Apple. To nebyla vždy pravda: v počátcích iTunes existovala krátká doba, kdy existovalo mnoho možností (více v další části). V poslední době nová podpora špičkových přehrávačů MP3 nabízí podporu iTunes. Díky dominanci chytrých telefonů se stále vyrábí relativně málo tradičních MP3 přehrávačů, ale s iTunes fungují následující zařízení:

Astell & Kern AK70 Onkyo DP-X1 Questyle QP1R DAP
Astell & Kern AK ml Pioneer XDP-300R Sony Walkman NW-ZX2
Flio X7 PonoPlayer Sony Walkman NWZ-A15

Ukončené přehrávače MP3, které byly kompatibilní s iTunes

V minulosti byla situace jiná. S iTunes fungovalo mnohem více zařízení. V raných dobách iTunes zabudovala společnost Apple podporu řady zařízení jiných než Apple do verze iTunes pro Mac (verze pro Windows nepodporovala žádný z těchto hráčů). Ačkoli tato zařízení nemohla přehrávat ani synchronizovat hudbu zakoupenou v iTunes Store, fungovala s MP3 spravovanými prostřednictvím iTunes a získanými z jiných zdrojů. Přehrávače MP3 od jiných společností než Apple, které byly kompatibilní s iTunes, byly:

Kreativní laboratoře Nakamichi Nike SONICBlue / S3
Kočovník II SoundSpace 2 pes]hrát 60 Rio One
Nomad II MG psa]play120 Rio 500
Nomad II c Rio 600
Nomad Jukebox Rio 800
Nomad Jukebox 20 GB Rio 900
Nomad Jukebox C. Rio S10
Novad MuVo Rio S11
Rio S30S
Rio S35S
Rio S50
Rio Chiba
Pojistka Rio
Rio Cali
RioVolt SP250
RioVolt SP100
RioVolt SP90

Všechny tyto přehrávače MP3 jsou nyní ukončeny. V některých starších verzích iTunes pro ně stále existuje podpora. Tyto verze jsou v tomto okamžiku zastaralé a tato podpora zmizí, když upgradujete iTunes.

HP iPod

K historii přehrávače iPod je ještě jedna zajímavá poznámka pod čarou, která obsahuje MP3 přehrávač od jiného výrobce než Apple, který pracoval s iTunes: HP iPod. V letech 2004 a 2005 společnost Hewlett-Packard licencovala iPod od společnosti Apple a prodávala iPod s logem HP. Protože se jednalo o skutečné iPody pouze s jiným logem, byly kompatibilní s iTunes. HP iPody byly ukončeny v roce 2005.

Proč iTunes nepodporují zařízení jiných značek než Apple

Konvenční moudrost může naznačovat, že Apple by měl chtít, aby iTunes podporovaly největší počet zařízení, aby získaly co nejvíce uživatelů pro iTunes a iTunes Store. I když to dává nějaký smysl, neodpovídá tomu, jak Apple upřednostňuje své podnikání. Obchod iTunes a dostupný obsah není primární věc, kterou chce Apple prodat. Spíše je nejvyšší prioritou společnosti Apple prodej hardwaru – jako jsou iPody a iPhony – a k tomu využívá snadnou dostupnost obsahu v iTunes. Apple vydělává drtivou většinu svých peněz na prodeji hardwaru. Zisk, který získá za prodej jednoho iPhonu, je větší než zisk za prodej stovek skladeb v iTunes. Pokud by Apple umožnil synchronizaci hardwaru jiného výrobce než Apple s iTunes, mohli by si zákazníci koupit zařízení, která nejsou Apple. Tomu se chce Apple vyhnout, kdykoli je to možné.

Zařízení s kompatibilitou iTunes blokovaná společností Apple

V minulosti existovala některá zařízení, která se mohla synchronizovat s iTunes hned po vybalení z krabice. Streamovací softwarová společnost Real Networks a výrobce přenosného hardwaru Palm nabídli software, díky němuž byla další zařízení kompatibilní s iTunes. Například Palm Pre se mohl synchronizovat s iTunes předstírá, že je iPod, když komunikoval s iTunes. Kvůli snaze společnosti Apple prodávat hardware společnost několikrát aktualizovala iTunes, aby tuto funkci zablokovala. Poté, co byl Palm několikrát zablokován, opustil toto úsilí.

Software, který zvyšuje kompatibilitu iTunes

Jak jsme viděli, iTunes podporují synchronizaci pouze s malým počtem MP3 přehrávačů jiných než Apple. Existuje však řada programů, které lze přidat do iTunes a umožnit tak komunikaci s telefony Android, MP3 přehrávačem Microsoft Zune, staršími MP3 přehrávači a dalšími zařízeními. Pokud máte jedno z těchto zařízení a chcete ke správě svých médií používat iTunes, vyzkoušejte tyto programy:

 • DoubleTwist Sync (synchronizuje zařízení Android)
 • iSyncr (synchronizuje zařízení Android)
 • Agent iTunes (synchronizuje přehrávače MP3 ve Windows)
 • iTunes Fusion (synchronizuje přehrávače MP3, zařízení Android, Windows Phone a Blackberry ve Windows)
 • iTuneMyWalkman (synchronizuje MP3 přehrávače na Macu)
 • TuneSync (synchronizuje zařízení Android).

Více od Lifewire

 • Ruce pracují s klávesnicí a myší

  Jak dát hudbu na iPod

 • zastavit automatickou synchronizaci iPhonu v iTunes

  Jak synchronizovat iPhone s počítačem

 • IPod touch 6. generace

  Vše, co potřebujete vědět o přehrávači iPod touch

 • Screenshot několika souborů IPA používaných s iTunes ve Windows 10

  Co je soubor IPA?

 • Sbírka MP3 přehrávačů

  Poslouchejte své skladby z iTunes na libovolném přehrávači MP3

 • Zmatená dívka s telefonem

  Jak restartovat neúspěšné stažení iTunes na iPhone

 • Definice MP3 a AAC

  Čím se liší MP3 od AAC?

 • Ipod Nano

  Jak stahovat skladby do přehrávače iPod Nano

 • Animace kliknutí na soubor M4B

  Co je soubor M4B?

 • historie log iTunes

  Historie iTunes a její hlavní verze

 • Klávesnice Apple Ipod Touch & Imac

  Jak odstranit aplikace z přehrávače iPod Touch

 • Tři lidé, kteří používají AirPods s jinými zařízeními než Apple

  Fungují Apple AirPods pouze na iPhone?

 • Běžec s inteligentními hodinkami poslouchající hudbu

  9 nejlepších hudebních přehrávačů pro cvičení roku 2021

 • Obrázek osoby, která poslouchá podcast při čekání na vlak

  Jak poslouchat podcasty iTunes v systému Android

 • Skupina běžců připravuje v městském prostředí, sportovec připojením sluchátek

  Jak přenést hudbu z počítače do iPhone

 • Žena nosí sluchátka pomocí svého stolního počítače

  Nejlepší bezplatné nástroje pro správu hudby pro organizaci vašich MP3

Záchranný drát

Následuj nás

 • Facebook

 • O nás
 • Inzerovat
 • Zásady ochrany osobních údajů
 • Zásady používání souborů cookie
 • Kariéra
 • Redakční pokyny
 • Kontakt
 • Podmínky použití
 • Ochrana osobních údajů v EU
 • Oznámení o ochraně osobních údajů v Kalifornii
 • DŮVĚRYHODNÉ

Vaše práva na soukromí

Lifewire a naši partneři třetích stran používají soubory cookie a zpracovávají osobní údaje, jako jsou jedinečné identifikátory, na základě vašeho souhlasu s ukládáním a / nebo přístupem k informacím v zařízení, zobrazováním personalizovaných reklam a pro měření obsahu, přehled publika a vývoj produktů. Chcete-li změnit nebo odvolat váš výběr souhlasu pro Lifewire.com, včetně vašeho práva vznést námitku, kde je použit oprávněný zájem, klikněte níže. Nastavení můžete kdykoli aktualizovat pomocí odkazu „Ochrana osobních údajů v EU“ v dolní části jakékoli stránky. Tyto volby budou globálně signalizovány našim partnerům a nebudou mít vliv na data procházení. Seznam partnerů (prodejců)

My a naši partneři zpracováváme údaje pro:

Aktivně pro identifikaci skenujte vlastnosti zařízení. Používejte přesná geolokační data. Ukládejte a / nebo přistupujte k informacím na zařízení. Vyberte přizpůsobený obsah. Vytvořte si osobní profil obsahu. Měření výkonu reklamy. Vyberte základní reklamy. Vytvořte si přizpůsobený profil reklam. Vyberte přizpůsobené reklamy. Aplikujte průzkum trhu a získejte přehled o publiku. Měření výkonu obsahu. Vyvíjejte a vylepšujte produkty. Seznam partnerů (prodejců)