Skip to content

11 nejlepších triků a tipů na WhatsApp v roce 2021

6 de Červenec de 2021
the 11 best whatsapp tricks and tips in 2020 4782877 fd12628437f34b85ac38f1a9ac95637e

WhatsApp je opravdu přímá aplikace pro zasílání zpráv, kterou lze použít, ale pod povrchem se děje mnohem víc, než jen to, že vám umožní posílat zprávy svým přátelům a vyměňovat si GIF. Existuje spousta zábavných triků WhatsApp, které se můžete naučit od tajných funkcí zasílání zpráv WhatsApp až po pohodlné způsoby přizpůsobení vašeho zážitku, aby to vypadalo a fungovalo lépe pro vás. Všechny následující tipy a triky představují skvělé způsoby, jak si WhatsApp ještě více užít, a to zcela zdarma.

Nejvhodnější trik: Odpověď na konkrétní zprávu

Možná by vás zajímalo, jak se vám líbí v WhatsApp – klepnutí na tlačítko a pouhé zobrazení zprávy jako je běžná funkce v jiných aplikacích sociálních sítí. Na WhatsApp to nemůžete udělat, ale místo toho můžete snadno odpovědět na konkrétní zprávu. To funguje jako ukázka toho, že se vám určitá zpráva „líbí“. Chcete-li odpovědět na konkrétní zprávu, aby ve vaší odpovědi fungovala jako citace, dlouze stiskněte zprávu a potom klepněte na Odpověď v nové nabídce, která se zobrazí.

Neobvyklý klenot: Připněte si chat nahoru

Jak připnout chat v WhatsApp

Máte někoho, komu pošlete zprávu, kdo je pro vás nejdůležitější? Blízký přítel nebo milovaný? Jejich konverzaci můžete připnout do horní části okna chatu, abyste se nikdy nemuseli rozhlížet kolem ostatních chatů, abyste je našli.

  • V systému iOS jednoduše přejeďte zleva doprava a potom klepněte na Připnout chat.
  • V systému Android dlouze stiskněte displej chatu a potom klepněte na ikonu kolík v horní části obrazovky.

Nejúžasnější tip: Změňte pozadí tapety WhatsApp

Kroky pro změnu tapety chatu v WhatsApp

Nemusíte se držet výchozího pozadí pro vaše chaty. Pozadí WhatsApp můžete změnit na oblíbenou fotografii nebo zábavnou tapetu. Nejlepší ze všeho je, že si můžete vybrat fotografii z fotogalerie telefonu, aby vypadala ještě osobněji než obvykle Nastavení > Chaty > Tapeta pro chat > Vybrat Tapeta na zeď Knihovna, a můžete si vybrat z různých pozadí nebo změny barvy.

Nejpraktičtější tip: Hledání v chatu

Jak hledat v WhatsApp

Je snadné se nechat unést chatováním na WhatsApp, aby se zprávy rychle vytvářely. Pokud jste si příliš pozdě uvědomili, že si chcete něco uložit na později, můžete se vrátit a prohledat své chaty. Vše, co musíte udělat, je buď klepnout na ikonu Vyhledávání ikona nebo zadejte Vyhledávání bar vyhledat cokoli. Prohledá všechny vaše konverzace WhatsApp a rychle vám ukáže všechny výsledky. Stačí klepnout na zprávu, kterou potřebujete, a jít rovnou tam.

Nejbezpečnější rada: Pošlete svou polohu příteli

Kroky pro odeslání polohy v WhatsApp

Pokud se setkáváte s přítelem nebo se chcete ujistit, že ví, kde jste, můžete svou polohu snadno sdílet s někým pouhým klepnutím na tlačítko. Jednoduše klepněte na ikonu + podepsat nebo kancelářská svorka vedle pole se zprávou a potom klepněte na Umístění následován Sdílet živé umístění. WhatsApp poté pošle druhé osobě vaši polohu, aby věděla, kde jste. Je to opravdu užitečná bezpečnostní funkce, pokud jste někde trochu neobvyklí nebo potenciálně, pokud jste na prvním rande s cizím člověkem a chcete příteli vědět, kde jste.

Nejzajímavější tip: Najděte, s kým chatujete nejvíce

Kroky, jak zjistit, s kým chatujete nejčastěji v WhatsApp

Přemýšleli jste někdy o tom, s kým si denně nejvíce chatujete prostřednictvím WhatsApp? Tento bezplatný trik WhatsApp to snadno zjistíte. Jednoduše přejděte na Nastavení > Data a využití úložiště > Využití úložiště a vyberte kontakt, abyste viděli, jak s nimi konverzujete. Seznam je uspořádán podle osoby, které posíláte nejvíce dat, takže pokud existuje jeden přítel, kterému posíláte spoustu souborů GIF, ale nic jiného, ​​mohl by porazit jiného přítele, kterému posíláte textové zprávy. Ať tak či onak, je to skvělý pohled na to, kdo upoutá vaši pozornost nejvíce. Statistiky se zužují na zprávy, fotografie, GIF, videa, hlasové zprávy a dokumenty.

Nejoblíbenější tip: Dodejte svým slovům důraz

Jak přidat tučné, podtržené a přeškrtnuté v WhatsApp

Nejste omezeni pouze na psaní zpráv základním písmem WhatsApp. Můžete také přidat důraz tučnou kurzívou nebo přeškrtnutím. Chcete-li slovo zvýraznit tučně, jednoduše přidejte znak hvězdička na obou stranách slova, které píšete. Kurzívu přidáte podtržítko na obou stranách, zatímco a vlkodlak na obou stranách proškrtne slovo.

Nejzáludnější tip: Archivujte své chaty

Jak archivovat chaty v WhatsApp

V minulosti jste mohli použít speciální aplikaci nazvanou Kibo k povolení formy tajného chatování WhatsApp. Tato metoda aplikace tajných zpráv již neexistuje, což znamená, že udržování soukromých chatů je trochu složitější. Nejlepším způsobem je pravidelně archivovat vaše chaty. Když archivujete chat, neodstraní ho navždy, ale skryje ho z hlavního okna chatu, takže je pro někoho na první pohled obtížnější vidět.

  • Chcete-li archivovat chat v systému iOS, přejeďte v okně chatu zprava doleva a potom klepněte na Archiv.
  • V systému Android dlouze stiskněte chat a potom klepněte na ikonu archiv složku, abyste ji takto poslali.

Nejvíce soukromý tip: Odpovězte na zprávu skupinového chatu soukromě

Městská krajina s textovými bublinami pramenícími z různých míst

Jste součástí skupinového chatu s celou rodinou nebo partou přátel? Nepochybně jste někdy měli chvíle, kdy byste si s někým raději promluvili soukromě. Je zřejmé, že můžete svůj soukromý chat pro jednoho vykopat nebo vytvořit nový, ale existují jednodušší způsoby, jak to udělat. Pracovní způsob, jako je odpověď na konkrétní zprávu v individuálním chatu, je jednoduchá.

  • V systému iOS stiskněte a podržte zprávu ve skupinovém chatu a potom klepněte na Více a klepněte na Odpověď Soukromě. Otevře se soukromý chat s níže uvedeným textovým polem, takže můžete snadno přidat, co jste chtěli říct.
  • U vlastníků Androidu musíte stisknout a podržet zprávu a potom klepnout na tři tečky v pravém horním rohu a klepněte na Odpověď Soukromě.

Tip na úsporu peněz: Uložte si příspěvek na data

Kroky pro prohlížení toho, jak se data používají v WhatsApp

Nabízí váš poskytovatel mobilních telefonů každý měsíc pouze omezený příspěvek na data? WhatsApp má mnoho způsobů, jak můžete sledovat, jak využívá vaše data. Jít do Nastavení > Využití dat a úložiště > Automatické stahování médií > Přepnout pouze na Wi-Fi takže stahuje média pouze v případě, že jste připojeni k síti Wi-Fi. Chcete-li zjistit, kolik dat jste dosud použili, můžete přejít na Nastavení > Účet > Využití dat > Využití sítě vidět, co se děje.

Pro velkého fanouška: Buďte vždy online

Muž za stolem při pohledu na svůj smartphone a laptop

Chcete být vždy viděni jako „online“ na WhatsApp? Na svém telefonu to nemůžete udělat, ale můžete to tak nastavit, pokud se zaregistrujete do webové aplikace WhatsApp. Synchronizuje vše z vašeho telefonu a vypadá to, že jste vždy k dispozici. Pro určité uživatele to může být docela užitečné. Navíc to znamená, že můžete WhatsApp používat i na iPadu.