Skip to content

Jak opravit nefungující oznámení WhatsApp

12 de Září de 2021
how to fix whatsapp notifications not working 1a0ba67239aa4198b15ae14f662d655c

Aplikace pro zasílání zpráv WhatsApp je populární a bezplatný způsob komunikace s přáteli, rodinou a kolegy na chytrých telefonech Android, iPhonech a zařízeních Windows. Někdy oznámení aplikace přestanou fungovat správně, což vás donutí aplikaci otevřít a ručně zkontrolovat, zda jste obdrželi nějaké DM, což je časově náročné a frustrující. Problémy, které brání vytváření oznámení, mohou také vést k tomu, že na zamykací obrazovce nebudou žádná oznámení WhatsApp. Zkuste tyto opravy vyřešit problémy a vraťte se ke komunikaci s přáteli, spolupracovníky a členy rodiny. Informace v tomto článku platí pro WhatsApp na chytrých telefonech s Androidem 4.0.3 a novějším, iPhonech s iOS 9 a novějším, Windows 10 a Windows 8.

Příčina chyb oznámení WhatsApp

Pokud vaše oznámení WhatsApp nefungují, může být vybráno nesprávné nastavení aplikace nebo předvolby. Jindy mohla být některá oprávnění zařízení deaktivována. Někdy neexistuje žádná rozpoznatelná příčina.

Jak opravit nefungující oznámení WhatsApp

Když se vaše oznámení WhatsApp nezobrazí, nechte svá oznámení a výstrahy znovu fungovat na zařízeních iPhone, Android, Windows a na webu pomocí následujících oprav.

 1. Vypněte režim Letadlo. Všechny platformy mají režim Letadlo, který vypíná veškeré připojení k internetu a zabraňuje příchodu nových zpráv WhatsApp a zasílání upozornění.

  • Spravujte Wi-Fi v systému Android
  • Spravujte režim Letadlo na iPhonech
  • Spravujte režim Letadlo na zařízeních Windows
 2. Zkontrolujte, zda jste online. Pokud jste deaktivovali mobilní a Wi-Fi připojení, nebudete dostávat žádná oznámení WhatsApp, hovory ani zprávy z chatu. Připojení zařízení iPhone nebo Android k síti Wi-Fi umožňuje doručování oznámení.

 3. Požádejte o pomoc přítele. Oznámení WhatsApp dostanete pouze tehdy, když vám někdo v aplikaci zavolá nebo vám pošle zprávu. Požádejte přítele, aby vám poslal zprávy z chatu WhatsApp, abyste zjistili, zda není problém. Požádejte někoho, aby vám po vyzkoušení každého z těchto řešení poslal zprávu WhatsApp, abyste zjistili, zda funguje.

 4. Povolte oznámení v aplikaci WhatsApp. Otevřete WhatsApp a přejděte na Nastavení > Oznámení a ujistěte se, že jsou zapnuty předvolby oznámení. Pokud je přepínač zelený, je předvolba zapnutá.

 5. Zkontrolujte nastavení Nerušit. Ty mohou ovlivnit druh přijímaných oznámení o aplikacích, způsob zobrazování oznámení a jejich přijetí. Znovu zkontrolujte, zda tato funkce neztiší oznámení aplikace WhatsApp.

  • Správa Nerušit na iPhonu
  • Spravovat režim Nerušit v systému Android
  • Spravujte tiché hodiny ve Windows
 6. Vypněte Wi-Fi. I když můžete být připojeni k Wi-Fi připojení, internetová služba může být nefunkční. Vypněte Wi-Fi na smartphonu iPhone nebo Android a přepněte na mobilní síť, abyste zjistili, zda to pomáhá.

 7. Restartujte zařízení. Restartování notebooku nebo počítače se systémem Windows, zařízení iPhone nebo zařízení Android může vyřešit několik problémů.

 8. Nainstalujte si nejnovější aktualizace operačního systému. Stejně jako při restartování zařízení, instalace nejnovějších aktualizací operačního systému může často opravit všechny závady, se kterými se setkáte.

  • Upgradujte iOS
  • Upgradujte Android
  • Upgradujte Windows 10
 9. Aktualizujte aplikaci WhatsApp. Někdy může nová verze operačního systému způsobit, že některé funkce aplikace přestanou správně fungovat. Aktualizace aplikace to může vyřešit vylepšením kompatibility. Bez ohledu na operační systém, který používáte, je vždy důležité jej aktualizovat, abyste získali nejnovější funkce, opravy a aktualizace zabezpečení.

  • Aktualizujte aplikace pro iOS
  • Aktualizujte aplikace pro Android
  • Aktualizujte aplikace pro Windows
 10. Zkontrolujte, zda je zapnutý režim nízké spotřeby. Mnoho zařízení má funkci, která automaticky deaktivuje aktivitu aplikací na pozadí a upozornění, když je baterie téměř vybitá. Zkontrolujte, zda nebyla aktivována omylem.

  • Spravujte režim nízké spotřeby na iPhone
  • Spravujte režim úspory energie v systému Android
  • Spravujte funkci Spořič baterie v systému Windows
 11. Zkontrolujte nastavení oznámení iOS a Android WhatsApp. Jít do Nastavení > WhatsApp > Oznámení na iPhone nebo Správce aplikací > WhatsApp > Oznámení na Androidu. Poté se ujistěte, že jsou zapnuta všechna příslušná nastavení oznámení.

 12. Povolit aktivitu na pozadí. Jít do Nastavení > WhatsApp na iPhone a zkontrolujte to obnovit aplikace na pozadí a Mobilní data jsou povoleny. V systému Android otevřete Správce aplikací > WhatsApp > Využití dat a zajistit to Omezit data na pozadí není vybrána.

 13. Odhlaste se na jiných zařízeních. Pokud jste do aplikace WhatsApp přihlášeni na více místech, může se vám zobrazovat oznámení WhatsApp na jiném zařízení. Odhlaste se ze všech svých aplikací WhatsApp na mobilních telefonech, tabletech a počítačích a poté se přihlaste pouze na jednom zařízení. Odhlaste se z webové verze aplikace WhatsApp, pokud jste přihlášeni ve webovém prohlížeči, abyste získali přístup ke svému účtu.

 14. Zapněte oznámení na ploše. Pokud používáte webovou verzi WhatsApp, zapněte oznámení kliknutím na výzvu ve webovém prohlížeči, když se připojíte ke svému účtu. Pokud výzvu nevidíte, prohlížeč nepodporuje oznámení na ploše. Použijte prohlížeč, který to dělá, například Microsoft Edge nebo Google Chrome. Můžete také zkontrolovat nastavení oznámení na ploše pro jakýkoli web v Edge tím, že přejdete na Nastavení > Pokročilý > Spravovat oprávnění a klepnutím na název webové stránky. Tento proces je podobný v jiných prohlížečích.