Skip to content

12 věcí, které jste nevěděli, že iPad dokáže

2 de Srpen de 2021
youtuberepeat 5b06bf9dff1b78003bf43615

Apple každoročně pumpuje do iPadu nové funkce s novou velkou verzí iOS, což je operační systém, který provozuje iPad, iPhone a Apple TV. Neustále posouvají hranice toho, co mobilní operační systém dokáže, přidáním bohatých funkcí, jako je rozšiřitelnost a kontinuita. A pokud jste o žádné z těchto funkcí nikdy neslyšeli, přidejte se k davu. Nevýhodou každoročního přidávání spousty nových funkcí – zvláště když mají nejasná jména jako „rozšiřitelnost“ – je, že o nich většina lidí nikdy neuslyší. To znamená, že mnoho lidí je nikdy nepoužije.

Virtuální touchpad

Pokud jste se někdy pokusili vybrat text poklepáním prstu na slovo a poté manipulovat s výběrem, víte, že to může být těžší, než to zní. Jednoduché umístění kurzoru pomocí prstu může být někdy obtížné. A právě zde přichází na řadu virtuální touchpad. Kdykoli se zobrazí klávesnice na obrazovce, můžete virtuální touchpad aktivovat stisknutím dvou prstů dolů na klávesnici. Klávesy zmizí a klávesy budou fungovat jako touchpad, což vám umožní pohybovat kurzorem po obrazovce nebo vybírat text rychle a přesněji. Pokud na iPadu hodně píšete, může vám tato funkce ušetřit čas, jakmile si na ni zvyknete. Kopírování a vkládání je mnohem snazší, jakmile snadno vyberete blok textu.

Rychle přepínejte mezi aplikacemi

Multitasking na iPadu

Hodně se dělá o schopnostech iPad při přetahování a multitaskingu na rozdělené obrazovce, ale pokud nemáte iPad Air nebo novější, nebudete moci tyto funkce používat. A opravdu je potřebujete? IPad má dvě úhledné funkce, které v sobě spojují dojem víceúlohového zpracování. První je rychlé přepínání aplikací. Když zavřete aplikaci, iPad ji ve skutečnosti nezavře. Místo toho uchovává aplikaci v paměti pro případ, že ji budete muset znovu otevřít. To vám umožní rychle přeskakovat mezi více aplikacemi bez čekání na doby načítání. IPad také podporuje něco, čemu se říká „gesta s více úkoly“. Jedná se o sérii gest, která vám pomohou rychle a efektivně skákat mezi aplikacemi. Hlavním gestem je přejetí čtyřmi prsty. Položením čtyř prstů na displej iPadu a jejich pohybem zleva doprava nebo zprava doleva přepínáte mezi naposledy použitými aplikacemi.

Hlasové diktování

Funkce hlasového diktování na iPadu

Neumíte skvěle psát na klávesnici na obrazovce? Žádný problém. Existuje několik způsobů, jak tento problém vyřešit, včetně připojení externí klávesnice. K napsání dopisu však nemusíte kupovat příslušenství. IPad je také skvělý pro hlasové diktování. IPadu můžete diktovat kdykoli, když se na obrazovce zobrazí klávesnice na obrazovce. Ano, to zahrnuje psaní textové zprávy. Stačí klepnout na klávesu s mikrofonem na levé straně mezerníku a začít mluvit. Siri můžete také použít k diktování textových zpráv pomocí „Odeslat textovou zprávu [person’s name]“příkaz. A pokud si chcete nadiktovat poznámku sami, můžete ji požádat o„ Vytvořit poznámku „a ona vám umožní diktovat poznámku a uložit ji do aplikace Poznámky. Toto je jen několik z mnoha způsobů, jak Siri může pomoci zvýšit vaši produktivitu, takže pokud jste Siri nepoznali, stojí za to jí dát šanci.

Spouštějte aplikace se Siri

Muž, který držel iPad vzduch

Když už mluvíme o Siri, věděli jste, že vám dokáže najít a spustit aplikace? Zatímco Apple chválí svou schopnost telefonovat, vyhledávat časy filmů a provádět rezervace v restauraci, možná její nejužitečnější funkcí je jednoduše spustit libovolnou aplikaci, kterou chcete, slovy „Otevřít [app name]“. To překonává hledání aplikace z několika obrazovek plných ikon. Pokud se vám nelíbí myšlenka mluvit se svým iPadem, můžete také spouštět aplikace pomocí Spotlight Search, který je také často rychlejší než hledat ikonu.“

Kouzelná hůlka, díky které budou vaše fotografie barevné

Editor fotek na iPadu

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak fotografové pořizují tak skvělé fotografie? Není to všechno ve fotoaparátu nebo v očích fotografa. Je to i v úpravách. Skvělé je, že nepotřebujete vědět mnoho o tom, jak upravovat fotografie, aby vaše fotografie vypadaly lépe. Apple provedl těžké zvedání tím, že vytvořil kouzelnou hůlku, nad kterou můžeme mávnout fotkou, aby se kouzlo, aby osvětlení a barvy vyskočily přímo z obrazu. OK. Není to kouzlo. Ale je to blízko. Jednoduše přejděte do aplikace Fotky, vyberte fotografii, kterou chcete upravit, klepněte na odkaz Upravit v horní části obrazovky a poté klepněte na tlačítko kouzelné hůlky, které se nachází buď ve spodní části obrazovky, nebo po straně podle toho, jak držíte iPad. Budete překvapeni, jak dobrou práci tlačítko zvládne. Pokud se vám nový vzhled líbí, změny uložte klepnutím na tlačítko Hotovo v horní části.

Zamkněte orientaci iPadu pomocí ovládacího panelu

Přehled ovládacích prvků iPadu

Mnoho lidí neví o ovládacím panelu iPadu, což z něj dělá dobrého kandidáta na tento seznam. Pomocí ovládacího panelu můžete ovládat hudbu, zapínat a vypínat Bluetooth, aktivovat AirPlay, abyste mohli odeslat obrazovku iPadu na Apple TV, upravit jas a mnoho dalších základních funkcí. Jedním velmi praktickým použitím je zablokování orientace. Pokud jste někdy zkoušeli používat iPad, když jste leželi na boku, víte, jak dráždivé může být pro jednoduchou změnu poslat iPad do jiné orientace. Starší iPady měly boční spínač pro zablokování orientace. Pokud máte novější iPad, můžete jej zamknout zapnutím ovládacího panelu, což se provede tak, že položíte prst na samotný spodní okraj obrazovky iPadu a posunete jej nahoru směrem nahoru. Když se zobrazí ovládací panel, tlačítko se šipkou kroužící kolem zámku. Tím zabráníte iPadu ve změně jeho orientace.

Sdílejte fotografie (a téměř cokoli jiného) s AirDrop

Používání AirDrop na iPadu

AirDrop je skvělá funkce přidaná v nedávné aktualizaci, která vám může opravdu pomoci, když chcete sdílet fotografii, kontakt nebo cokoli jiného. AirDrop bezdrátově přenáší dokumenty a fotografie mezi zařízeními Apple, takže AirDrop můžete použít na iPad, iPhone nebo Mac. Používání AirDrop je stejně jednoduché jako použití tlačítka Sdílet. Toto tlačítko je obvykle pole se šipkou směřující nahoru a otevírá nabídku pro sdílení. V nabídce jsou tlačítka pro sdílení přes Zprávy, Facebook, E -mail a další možnosti. V horní části nabídky je sekce AirDrop. Ve výchozím nastavení uvidíte tlačítko zařízení kohokoli v okolí, kdo je ve vašich kontaktech. Jednoduše klepněte na jejich tlačítko a cokoli se pokoušíte sdílet, vyskočí na jejich zařízení poté, co potvrdí, že to chtějí dostat. Je to mnohem snazší než přenášet fotografie pomocí textových zpráv.

Stránky, čísla, Keynote, Garage Band a iMovie mohou být zdarma

Úpravy videa na iPadu

Pokud jste si v posledních několika letech koupili iPad, můžete mít nárok na bezplatné stažení těchto skvělých aplikací Apple. Stránky, čísla a Keynote tvoří sadu Apple iWork a poskytují textový editor, tabulkový procesor a prezentační software. Apple také rozdává svou sadu iLife, která zahrnuje Garage Band a iMovie. Garage Band je hudební studio, které může vytvářet hudbu prostřednictvím virtuálních nástrojů nebo nahrávat hudbu, kterou hrajete pomocí nástroje. A iMovie poskytuje solidní možnosti úpravy videa. Pokud jste si nedávno koupili iPad s 32 GB, 64 GB nebo více úložištěm, tyto aplikace již možná máte nainstalované. Pro nedávné iPady s menším úložištěm jsou k dispozici ke stažení zdarma.

Skenování dokumentů

Skenování dokumentů pomocí iPadu

Většina těchto skrytých drahokamů používá funkce nebo aplikace, které jsou součástí iPadu, ale stojí za zmínku několik skvělých věcí, které můžete udělat, když za aplikaci utratíte pár peněz. A hlavní z nich je skenování dokumentů. Je úžasné, jak snadné je skenovat dokument pomocí iPadu. Aplikace, jako je Scanner Pro, za vás udělají veškerou práci: rámeček dokumentu a oříznutí částí obrázku, které nejsou součástí dokumentu. Dokument za vás dokonce uloží do Dropboxu.

Slovo opraveno bez automatických oprav

Muž pracující v kavárně pomocí iPadu

AutoCorrect přinesl na internetu mnoho vtipů a memů kvůli tomu, jak moc může změnit to, co se snažíte říci, pokud nevěnujete pozornost takzvaným opravám. Nejotravnější částí funkce Automatické opravy je, že musíte pamatovat na klepnutí na slovo, které jste právě zadali, když nerozpozná jméno vaší dcery jako slovo nebo nezná počítačový lingo nebo lékařský žargon. Ale je tu něco, co většina lidí neví: Stále můžete získat dobré body automatické opravy, i když ji vypnete. Po vypnutí iPad podtrhne slova, která nerozpozná. Pokud klepnete na podtržené slovo, zobrazí se pole s navrhovanými náhradami, které vám v zásadě dává na starosti automatickou opravu. To je skvělé, pokud vás automatická oprava neustále obtěžuje, ale chcete schopnost snadno opravit chybně napsaná slova. Automatické opravy můžete vypnout spuštěním nastavení iPadu, výběrem položky Obecné z nabídky na levé straně, volbou Nastavení klávesnice a klepnutím na posuvník Automatické opravy vypnout.

Pokračujte tam, kde jste na iPhonu skončili

Zavřete podnikatel pomocí digitálního tabletu ve třídě

Už jste někdy začali psát e -mail na svůj iPhone a poté, co si uvědomíte, že e -mail bude mnohem delší, než jste čekali, a přáli byste si, abyste jej začali používat na iPadu? Žádný problém. Pokud máte na iPhonu otevřený e-mail, můžete si iPad vyzvednout a vyhledat ikonu pošty v levém dolním rohu zamykací obrazovky. Přejeďte prstem nahoru, počínaje tlačítkem Pošta, budete ve stejné e -mailové zprávě. To funguje, když jste ve stejné síti Wi-Fi a iPhone i iPad používají stejné Apple ID. Pokud máte pro všechny členy rodiny různá Apple ID, nebudete to moci udělat na každém zařízení. Říká se tomu kontinuita. A tento trik funguje nejen s e -mailem. Stejný trik můžete použít k otevření stejného dokumentu v aplikaci Notes nebo k otevření stejné tabulky na stránkách mimo jiné úkoly nebo aplikace, které tuto funkci podporují.

Nainstalujte si vlastní klávesnici

Používání klávesnice swype na iPadu

Nelíbí se vám klávesnice na obrazovce? Nainstalujte si nový! Rozšiřitelnost je funkce, která vám umožňuje spouštět widgety na iPadu, včetně nahrazení výchozí klávesnice takovou, jako je Swype, která vám umožní kreslit slova místo klepání na ně. Klávesnici třetí strany můžete povolit tak, že přejdete do nastavení iPadu, v nabídce na levé straně zvolíte Obecné, volbou Klávesnice vyvoláte nastavení klávesnice, klepnete na Klávesnice a pak Přidat novou klávesnici … Jen si nejprve stáhněte novou klávesnici! Chcete -li novou klávesnici aktivovat, klepněte na klávesnici, která vypadá jako glóbus.