Skip to content

Jak používat iPad s telefonem Android

19 de Březen de 2023
francois hoang gYVNvRygCUw unsplash 41b910729084400fa6fdb6b9fe4ee371

Co vědět

 • Apple nenabízí systém pro propojení zařízení iPad a Android.
 • Data mezi těmito dvěma zařízeními můžete synchronizovat pomocí aplikací třetích stran, jako je Dropbox a Google.
 • Chcete-li mezi nimi sdílet data, budete se muset přihlásit ke svému účtu Google nebo Dropbox na obou zařízeních.

Tento článek vysvětluje, jak synchronizovat data mezi telefonem Android a iPadem.

Můžete propojit telefon Android s iPadem?

Krátká odpověď zde zní ne, nemůžete. Apple oficiálně nenabízí žádný způsob, jak propojit iPad s telefonem Android. Protože telefony Android nejsou součástí ekosystému Apple, nemohou využívat výhod iCloudu a dalších funkcí specifických pro Apple. To, že je nemůžete oficiálně propojit, však neznamená, že mezi těmito dvěma typy zařízení nemůžete sdílet data. Místo toho budete muset nastavit některé aplikace třetích stran a nahrát do nich svá data.

Jak synchronizovat svůj iPad a telefon Android s Googlem

Jedním z nejjednodušších a nejlevnějších způsobů synchronizace telefonu Android a iPadu je použití Google Workspace. Tato sada zahrnuje Dokumenty Google, Tabulky Google, Disk Google a Fotky Google. Společnost nabízí několik různých úrovní pro ty, kteří potřebují více než volně přidělený úložný prostor. Všechny své fotografie můžete také synchronizovat do Fotek Google, což vám umožní snadný přístup k nim na telefonu Android i iPadu. Nejprve si budete muset do telefonu a iPadu nainstalovat aplikace Google. Tyto aplikace najdete v Obchodě Play a App Store. Váš telefon Android již může mít Disk Google, Dokumenty, Tabulky a Fotky. Pokud ne, najděte každou aplikaci v příslušném obchodě s aplikacemi vašeho zařízení a stáhněte si ji. Po instalaci aplikací se přihlaste ke svému účtu Google. Aplikace poté začne synchronizovat obsah z vašeho telefonu Android a iPadu do cloudu. K datům můžete přistupovat z jakéhokoli zařízení přihlášeného ke svému účtu Google. Všechny dokumenty, které chcete mezi nimi synchronizovat, musíte uložit na Disk Google. Chcete-li uložit soubory na Disk Google, postupujte podle níže uvedených kroků.

 1. Otevřete na svém iPadu nebo telefonu Android aplikaci Disk Google. Postup bude u obou stejný.

 2. Dále vyhledejte složku, do které chcete soubor uložit. Vyberte složku.

 3. Klepnutím na ikonu plus v pravém dolním rohu otevřete nabídku možností.

 4. Vybrat Nahrát soubor.

 5. Nyní najděte soubor, který chcete nahrát na Disk Google. Rozhraní pro tuto část může na iPadu vypadat jinak než na telefonu Android, ale obě fungují podobně.

  Aplikace Disk Google pro Android se zvýrazněnými položkami Nahrát a soubory

Používejte Fotky Google s Androidem a iPadem

Budete také muset nastavit synchronizaci s Fotkami Google, pokud ji chcete používat pro zálohování fotek. To lze rychle provést pomocí níže uvedených kroků.

 1. Otevřete Fotky Google.

 2. Klepněte na ikonu svého účtu v horním rohu obrazovky.

 3. Vybrat Nastavení fotografií.

 4. Dále klepněte na Zálohujte a synchronizujte.

 5. Přepněte Zálohování a synchronizaci do zapnuté polohy na iPadu i telefonu Android.

  Aplikace Disk Google pro Android se zvýrazněným nastavením fotografií, Zálohováním a synchronizací a přepínačem

Aplikace Google jsou jednou z nejjednodušších metod, jak synchronizovat data, která sdílíte mezi iPadem a telefonem Android. Nenabízí však možnost synchronizace textových zpráv nebo protokolu kontaktů. Naštěstí, pokud vytvoříte nějaké dokumenty nebo soubory pomocí Dokumentů, Tabulek Google nebo jakékoli jiné připojené aplikace Google, automaticky se synchronizuje mezi vašimi zařízeními.

Jak synchronizovat telefon Android a iPad s Dropboxem

Dropbox se zobrazuje v umístění souborů na iPadu

Další šikovnou aplikací pro cloudové úložiště je Dropbox. Stejně jako aplikace Google budete mít přístup k přidělenému množství úložiště v Dropboxu zdarma. Ti, kteří však potřebují větší úložiště, se mohou přihlásit k jednomu z měsíčních předplatných společnosti. Můžete začít registrací na webu Dropbox. Jakmile se zaregistrujete, stáhněte si Dropbox do telefonu Android a iPadu. Chcete-li synchronizovat soubory mezi těmito dvěma, budete muset postupovat podle níže uvedených kroků.

 1. Otevřete Dropbox a klepněte na ikonu plus.

 2. Vybrat Vytvořte nebo nahrajte soubor.

  Aplikace Dropbox pro Android se zvýrazněným znaménkem plus a Vytvořit nebo nahrát soubor

 3. Dále vyberte Nahrát soubory ze seznamu možností.

 4. Vyberte soubor, který chcete nahrát a synchronizovat s Dropboxem. Po synchronizaci budete mít k souboru přístup jak na iPadu, tak na telefonu Android.

  Aplikace Dropbox na Androidu se zvýrazněnou možností Nahrát soubory a soubory

Nastavte zálohování fotoaparátu na Dropbox pro Android a iPad

I když většinu souborů musíte synchronizovat ručně, můžete pomocí Dropboxu nastavit automatické zálohování fotoaparátu.

 1. Otevřete aplikaci Dropbox na svém iPadu a telefonu Android. Budete jej muset nastavit na obou zařízeních.

 2. Klepněte na Účet ve spodním řádku aplikace.

 3. Najděte a vyberte Nahrávání z fotoaparátu volba.

 4. Klepněte Zálohovat všechny moje fotky aktivovat automatickou synchronizaci fotografií Dropboxu. Pomocí seznamu možností na této stránce můžete dále upravit, jaké fotografie chcete zálohovat. Nejjednodušší metodou je však zálohovat všechny fotografie.

  Aplikace Dropbox pro Android se zvýrazněnými položkami Účet, Nahrání z fotoaparátu a Zálohovat mé fotky

Dropbox také nabízí aplikace pro iOS a Android, což znamená, že můžete procházet všemi svými soubory na telefonu Android i iPadu. To by mělo usnadnit přesun věcí, jak potřebujete. Jedinou nevýhodou je, že si budete muset vytvářet složky a vše organizovat sami, zatímco vestavěné funkce synchronizace, které Apple nabízí s iCloud, zvládnou vše automaticky.

FAQ

 • Jak synchronizuji kalendář telefonu Android s iPadem?

  Stáhněte si aplikaci Kalendář Google do svého iPadu i telefonu Android. Přihlaste se na obou zařízeních pomocí přihlašovacích údajů k účtu Google. Všechny vaše události budou synchronizovány mezi vašimi zařízeními.

 • Jak synchronizuji svůj iPhone s iPadem?

  K synchronizaci iPhonu a iPadu použijete iCloud. OTEVŘENO Nastavení na jednom zařízení klepněte na své jméno a vyberte iCloud. Zapněte přepínače vedle každé kategorie aplikací, kterou chcete synchronizovat mezi iPhonem a iPadem. Klepněte Pošta > Účty a ujistěte se, že jsou vaše poštovní účty správně nastaveny na obou zařízeních.