Skip to content

20 způsobů, jak vám Siri může pomoci zvýšit produktivitu

13 de Červenec de 2021
woman cafe ipad 56a532b63df78cf77286de87 a8304feea46249ecaa07bb8ffdd28c6b

Siri je vynikající osobní asistent a jeho síly sahají od toho, že vás udrží v lepší organizaci, až vám pomůže zjistit, kam chcete jít, a poskytne vám pokyny, jak se tam dostat. Zde je ukázka toho, jak Siri může zlepšit vaši produktivitu v práci, doma nebo jen pomocí vašeho zařízení.

Spusťte aplikaci

Snad jeden z nejjednodušších úkolů, které Siri dokáže vykonat, a často jeden z nejvíce přehlížených. Jen si vzpomeňte na to, kolikrát jste procházeli stránku za stránkou ikon aplikací a hledali tu správnou, když vše, co potřebujete říct, bylo „Spustit Facebook“. Neradi tolik mluvíte se svým zařízením? Pomocí Spotlight Search můžete také rychle spouštět aplikace.

Odpověz na otázku

Pomocí Siri můžete prohledávat web tak, že předložíte otázku dotazu „Google“, který vám umožní „například vygooglit si nejlepší hry pro iPad“. Nezapomeňte však, že Siri dokáže odpovědět na mnoho základních otázek, aniž by musel používat webový prohlížeč. Jen se ho zeptejte: „Kolik let má Paul McCartney?“ nebo „Kolik kalorií má kobliha?“ I když nezná přesnou odpověď, může získat relevantní informace. Zeptat se „Kde je Šikmá věž v Pise?“ vám nemusí dát „Pisa, Itálie“, ale poskytne vám stránku Wikipedie.

Označte událost nebo schůzku ve svém kalendáři

Siri můžete také použít k vložení schůzky nebo události do kalendáře. Tato událost se také zobrazí ve vašem oznamovacím centru v určený den, což usnadňuje sledování vašich schůzek. Chcete-li začít, jednoduše jej požádejte o „naplánování schůzky“.

Nastavit připomenutí

Pro nastavení připomenutí používáme Siri víc než cokoli jiného. Zjistili jsme, že je skvělé udržovat nás lépe organizovanou. Je to tak jednoduché, jako když řeknete: „Připomeňte mi, abych zítra v osm ráno vynesl odpadky.“

Zahajte odpočítávání časovače

Siri často objevujeme nová využití podle toho, jak ji používají přátelé. Brzy poté, co byl propuštěn, přítel skončil a použil Siri jako časovač k vaření vajec. Stačí říct „Časovač dvě minuty“ a získáte odpočítávání.

Nastavit budík

Siri vám také může zabránit v zaspání. Jenom ho požádejte, aby vás „probudil za dvě hodiny“, pokud potřebujete dobrý silový spánek. Tato funkce může být pohodlná, když cestujete.

Vezměte si rychlou poznámku

Siriina vstřícnost může být také jednoduchá jako psaní poznámky. „Všimněte si, že průměrná rychlost letu nenaložené vlaštovky je dvacet čtyři mil za hodinu.“ Veškeré poznámky, které si pořídíte, včetně drobností Monty Python, jsou uloženy v aplikaci Poznámky.

Udělat seznam

Siri také vytváří seznamy. Kontrolní seznam můžete vytvořit vyslovením příkazu „vytvořit seznam potravin“. Po spuštění Siri můžete věci přidat slovy „přidat rajčata do seznamu potravin“. Seznam najdete v aplikaci Připomenutí a u položek bude vedle nich zaškrtávací políčko, abyste je mohli označit jako dokončené.

Použijte Siri jako kalkulačku

Další často přehlíženou funkcí spadající do kategorie „odpovídat na otázky“ je používání Siri jako kalkulačky. Může to být jednoduchá žádost „Co je šestkrát dvacet čtyři?“ nebo praktický dotaz jako „Co je dvacet procent z padesáti šesti dolarů a čtyřicet dva centů?“ Můžete jej dokonce požádat o „Graf X na druhou plus dva.“

Překladatel Siri

Snad největší trik na cestách, Siri umí překládat z angličtiny do mnoha dalších jazyků, což vám brání v hledání frází nebo v hledání konkrétní překladové aplikace. Stačí říct: „Přeložit ‚Kde je toaleta?‘ do španělštiny. “

Připomenutí polohy

Vkládání adres do seznamu kontaktů může znít jako spousta práce, ale mohlo by to mít obrovský bonus k produktivitě. Ve skutečnosti můžete použít adresy, díky nimž bude hledání trasy mnohem snazší. „Dostat se do Daveova domu“ je mnohem jednodušší než dát Siri úplnou adresu. Můžete si však také nastavit připomenutí. „Připomeňte mi, abych dal Daveovi dárek k narozeninám, až se dostanu k jeho domu“ ve skutečnosti funguje, ale musíte mít zapnutá připomenutí v nastavení svých služeb určování polohy. (Nedělejte si starosti. Siri vás při prvním použití této funkce nasměruje správným směrem. Není to krásné?)

Telefonujte a posílejte textové zprávy

V rámci funkcí handsfree můžete snadno telefonovat („zavolat Tom Smith“) a posílat textové zprávy („text Sally Jones“) svým kontaktům. Pokud má připojení více telefonních čísel, například pracovní telefon a mobilní telefon, můžete jedno z nich umístit do seznamu oblíbených položek a Siri ho ve výchozím nastavení použije.

E-mailem

Siri může také stáhnout poslední e-mailové zprávy a odeslat e-mail. Můžete to říct „Pošlete e-mail Daveovi o Beatles a řekněte, že tu kapelu musíte zkontrolovat.“ Můžete to rozdělit na kousky vyslovením „Odeslat e-mail Daveovi“ a požádá o předmět a tělo e-mailu, ale klíčová slova „about“ a „say“ vám umožní dát vše do původního požadavku.

Hlasový diktát

Hlasový diktát Siri můžete použít téměř kdekoli, kde můžete psát. Standardní klávesnice na obrazovce má tlačítko mikrofonu. Klepněte na něj a můžete spíše diktovat než psát.

Přehrávat hudbu

Podobně jako při spuštění aplikace může Siri ovládat vaši hudbu. Můžete mu říct, aby přehrál skladbu, album nebo seznam skladeb. „Zahrajte si úžasný seznam skladeb mixu osmdesátých let.“ Můžete také požádat Siri, aby „zapnul náhodné přehrávání“ nebo „přeskočil tuto skladbu“.

Najděte si místo k jídlu

Nejlepší věc na Siri je, že když ji požádáte o „doporučení restaurace“, roztřídí je podle hodnocení Yelp, což usnadňuje zúžení výběru. Můžete také určit konkrétní typ jídla, například „najít místa poblíž pizzy“.

Zkontrolujte provoz v okolí

Nechcete se zaseknout v dopravní zácpě? Můžete požádat Siri, aby zkontroloval blízký provoz a zjistil, jaké silnice jsou přetížené, což funguje skvěle při připojení iPhonu k autu přes CarPlay. Od aktualizace iOS 14.5 mohou uživatelé Map Apple nyní hlásit nehodu, nebezpečí nebo kontrolu rychlosti oznámením Siri na iPhonu nebo CarPlay.

Naučte výslovnost Siri

Máte Siri problém vyslovit jedno ze jmen ve vašem seznamu kontaktů? Pokud kontakt upravíte a přidáte nové pole, zobrazí se možnost přidat fonetické jméno nebo fonetické příjmení. To vám pomůže naučit Siri, jak vyslovujete jméno.

Dejte kontaktu přezdívku

Pokud fonetická hláskování nepomohou, hodí se přezdívky. Kromě vyhledávání kontaktů podle jména Siri kontroluje také pole přezdívky. Pokud tedy má problém porozumět jménu vaší manželky, můžete použít přezdívku „moje žena“. Pokud si ale myslíte, že existuje šance, že někdy uvidí váš seznam kontaktů, použijte spíše „lásku mého života“ než „starý míč a řetěz“.

„Hej Siri“

Pro aktivaci Siri nemusíte vždy držet tlačítko Domů. Mnoho zařízení podporuje „Hej Siri“, což je hlasová aktivace, která říká, že má poslouchat příkaz bez použití domovského tlačítka. Tato funkce umožňuje, aby se váš iPhone nebo iPad choval jako Amazon Alexa nebo inteligentní reproduktor Google Home. Potřebujete další pomoc? Když máte aktivovanou Siri, klepněte na otazník v levém dolním rohu obrazovky a zobrazí se seznam témat, která může Siri pokrýt, včetně příkladů otázek, na které se ho můžete zeptat.