Skip to content

3 bezplatné a otevřené alternativy ke zrychlení

1 de Srpen de 2021
Pie Chart Budget 56a6d1013df78cf772906371

Jak každý majitel malé firmy ví, ve vašem týdnu nastane chvíle, kdy byste si měli opravdu sednout a podívat se na firemní finance. Jsou výdaje tohoto měsíce na dobré cestě? Jsou někteří z vašich klientů pozadu v platbách? Jak vypadají projekce na příští měsíc? Jak se drží zásoby? I když byste se této části své práce mohli bát, věci by mohly být se správným softwarem mnohem jednodušší. A právě zde vstupuje do hry tento seznam aplikací pro osobní finance. Následující tři alternativy k Quicken jsou zdarma (a omezení), takže není co ztratit.

Další

ERPNext je jedním z nejmodernějších projektů v tomto žánru a stojí za to se na něj podívat. Tento software vám umožňuje sledovat prodejní faktury, nákupní faktury, prodejní objednávky, nákupní objednávky a vaše účty. Pokud potřebujete více, může vám také pomoci se správou zákazníků a dodavatelů, výrobních informací, projektů, zaměstnanců, požadavků na podporu, poznámek, zpráv, skladových informací, položek seznamu úkolů, údajů o nákupu a vašeho kalendáře. Nedělali jsme si legraci, když jsme řekli, že je plně funkční, a jako další bonus je rozhraní velmi moderní a snadno použitelné. Vydáno pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike, ERPNext má několik různých možností ke stažení. Můžete platit za hostování, pokud byste raději tuto část nevyřešili sami; můžete si zdarma stáhnout virtuální obrázek pro Oracle Virtual Box; můžete si jej zdarma nainstalovat do vlastního systému Linux, Unix nebo MacOS; nebo jej můžete hostovat na svém vlastním serveru.

Přední účetnictví

FrontAccouting je další finanční možností bohatou na funkce pro malé podniky a stejně jako ERPNext obsahuje docela široký výběr nástrojů. Můžete například sledovat prodejní a nákupní objednávky, faktury odběratelů a dodavatelů, vklady, platby, alokace, pohledávky a závazky, zásoby, rozpočty a společnosti. Na výběr je také několik motivů a grafických vzhledů, takže pokud připravujete zprávu, máte k dispozici některé vestavěné možnosti přizpůsobení. FrontAccounting byl vydán pod licencí GNU General Public License a zdrojový kód lze zdarma stáhnout z oficiální stránky projektu Sourceforge.

GnuCash

GnuCash je více v souladu s typickým finančním softwarem, ale přináší některé doplňky, které jsou užitečné pro malé firmy. Spolu s kontrolami podvojného zápisu, registrem ve stylu šekové knížky, schopností plánovat transakce, nástrojem pro sladění výpisů a různými typy účtů vám GnuCash také umožňuje sledovat zákazníky a dodavatele, spravovat úlohy, zpracovávat fakturaci a platby účtů, zahrnovat více měn a spravovat své akcie a podílové fondy. Vydáno pod obecnou veřejnou licencí GNU, GnuCash je k dispozici pro Linux, Microsoft Windows, OS X a operační systém Android. A pokud si chcete stáhnout zdrojový kód, můžete to také získat z oficiálních webových stránek softwaru.