Skip to content

Jak dočasně zamknout klávesnici

10 de Říjen de 2021
gray cat and a pink laptop with a screen of death 1085061206 4edc2dca26994643bcf34342603c4a35

Co vědět?

 • Zamkněte klávesnici Windows rychle zadáním Vyhrajte+L nebo CTRL+ALT+Delete.
 • Uživatelé MacBooku mohou jednoduše zavřít víko nebo použít Control-Shift-Power zamknout věci.
 • Možnosti třetích stran také existují, pokud vás nezajímá přístup výrobce.

Tento článek vysvětluje, jak zamknout klávesnici počítače, když ji nepoužíváte, včetně klávesových zkratek a aplikací třetích stran.

Jak deaktivovat klávesnici notebooku

Klávesnici nejsnadněji deaktivujete zamknutím počítače nebo přepnutím do režimu spánku. Na počítačích se systémem Windows existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.

 • Vyhrajte+L
 • CTRL+ALT+Delete
 • Tlačítko Start
 • Zavřete víko
 • Použijte spořič obrazovky

Nejjednodušší metodou je klávesová zkratka Win+L. Jakékoli psaní, ke kterému dojde po použití této zkratky, slouží pouze k probuzení obrazovky. Další nejjednodušší je stisknout CTRL+ALT+Delete. Tato zkratka vyvolá nabídku s možností Zamknout, stejně jako odhlášení, přepnutí účtu a správce úloh. Chcete -li zamknout počítač a ušetřit životnost baterie, klikněte na tlačítko Start, poté na symbol Napájení a vyberte možnost Spánek. Probudíte ho stisknutím tlačítka fyzického napájení. Do režimu spánku můžete také přejít zavřením víka notebooku. Nakonec můžete použít spořič obrazovky a nastavit jej tak, aby po deaktivaci vyvolal přihlašovací obrazovku. Otevřete Ovládací panely, zadejte spořič obrazovky a vyberte změnit spořič obrazovky. Vyberte šetřič obrazovky, pokud jej ještě nepoužíváte, nastavte, kolik času má uplynout, než se zapne, a zaškrtněte políčko vedle možnosti Při obnovení zobrazit přihlašovací obrazovku. Všechny tyto metody samozřejmě vyžadují použití jedinečného a silného hesla.

Jak zamknout klávesnici MacBooku

Podobné možnosti zamykání MacBooku existují. Nejjednodušší jsou:

 • Zavřete víko
 • K uzamčení MacBooku použijte Control-Shift-Power
 • Pomocí Command-Option-Power přepněte MacBook do režimu spánku
 • V nabídce Apple vyberte možnost Spánek

Stejně jako na počítačích se systémem Windows mají počítače Mac praktické klávesové zkratky. Kombinaci klávesnice Control-Shift-Power můžete použít k uzamčení MacBooku nebo Command-Option-Power k přepnutí MacBooku do režimu spánku. Další metodou je kliknout na ikonu Apple v levém horním rohu obrazovky a poté usnout. Zavřením víka také uspíte MacBook.

Zamkněte klávesnici pomocí nástroje jiného výrobce

K dispozici je několik nástrojů, které vám umožňují zamknout klávesnici bez zamknutí počítače nebo deaktivace obrazovky. Tato možnost se nazývá Keyboard Locker, kterou sestavili pracovníci How-To Geek ze skriptu AutoHotKey. (AutoHotKey je bezplatný skriptovací nástroj používaný k automatizaci úloh v systému Windows.) Po instalaci Keyboard Locker můžete klávesovou zkratku CTRL+ALT+L deaktivovat; zadejte slovo odemknout a znovu jej povolte. Mezi další možnosti patří BlueLife KeyFreeze, Keyboard and Mouse Locker a Kid-Key-Lock.