Skip to content

3 nejlepší bezplatné softwarové programy pro převod dokumentů

11 de Srpen de 2021
zamzar e486be370e5a4b669889eb9c28bbe09f

Převaděč dokumentů je typ převaděče souborů, který mění jeden druh formátu souboru dokumentu, například PDF, XLSX, DOCX, TIF nebo TXT, na jiný typ. Pokud nemůžete otevřít nebo upravit dokument, protože nemáte program, který jej podporuje, mohou vám pomoci převaděče. Každý níže uvedený program je freeware. Nezahrnuli jsme žádné převaděče zkušebního softwaru nebo sharewaru. Chcete -li uložit PDF do formátu souboru Microsoft Word, jako je DOCX, podívejte se na náš seznam nejlepších bezplatných převaděčů PDF na Word.

Zamzar

Co se nám líbí

 • Převádí stovky typů souborů.
 • Funguje s videem, obrázky, zvukem, elektronickými knihami a hudebními soubory.
 • Možnost zvláštního požadavku pro převody typů souborů, které nejsou uvedeny.

Co se nám nelíbí

 • Silný provoz na webu může zpozdit konverze.
 • Omezeno na dvě převody souborů každých 24 hodin.

Zamzar je online služba převaděče dokumentů, která podporuje mnoho běžných formátů pro zpracování textu, tabulek, prezentací a dalších dokumentů. Můžete převádět soubory o velikosti až 50 MB.

Vstupní formáty: CSV, DJVU, DOC, DOCX, EML, EPS, KEY, KEY.ZIP, MPP, MSG, NUMBERS, NUMBERS.ZIP, ODP, ODS, ODT, PAGES, PAGES.ZIP, PDF, PPS, PPSX, PPT, PPTX, PS, PUB, RTF, TXT, VSD, WKS, WPD, WPS, XLR, XLS, XLSX a XPS

Výstupní formáty: CSV, DOC, HTML, MDB, ODP, ODS, ODT, PDF, PPT, PS, RTF, TIF, TXT, XLS, XLSX a XML Zamzar také podporuje převod dokumentu na MP3, což znamená, že funguje jako online text-to- nástroj řeči. Jako výstupní možnosti pro mnoho typů souborů je také podporováno několik obrazových formátů, stejně jako video formát SWF. Ne všechny výstupní formáty jsou k dispozici pro všechny vstupní formáty. Nelze například převést DOC na PUB. Zamzar bude fungovat s jakýmkoli operačním systémem, který podporuje webový prohlížeč, jako jsou všechny verze Windows, Linux a macOS. Vše, co musíte udělat, je nahrát soubor na web.

FileZigZag

Převaděč souborů FileZigZag

Co se nám líbí

 • Jednoduché rozhraní a snadné použití.
 • Velikost souboru až 150 MB pro registrované uživatele, 50 MB pro neregistrované.
 • Registrace není nutná.

Co se nám nelíbí

 • Konverze souborů může být pomalejší než ostatní.
 • Registrovaní uživatelé mají prioritu pro převody.
 • Bezplatní uživatelé jsou omezeni na 10 konverzí denně.
 • Web někdy nefunguje.

FileZigZag je další online služba převaděče dokumentů, která převádí většinu běžných formátů dokumentů, tabulek a dalších podobných formátů.

Vstupní formáty: ODT, SXW, DOC, RTF, XHTML, TXT, HTML, HTM, OTT, STW, SDW, SXC, ODS, XLS, OTS, STC, XLT, SDC, ODG, OTG, SDA, SXI, ODP, PDF, PPT, POT, STI, OTP, EPS, DOCX, DOCM, DOTX, DOTM, XLSB, XLSM, XLSX, XLTM, XLTX, PPTM, PPTX, POTM a POTX

Výstupní formáty: CSV, DOC, EPS, HTML, ODG, ODP, ODS, ODT, OTG, OTP, OTS, OTT, PDF, POT, PPT, RTF, SDA, SDC, SDW, STC, STI, STW, SXC, SXD, SXI, SXW, TXT, VOR, XHTML, XLS a XLT FileZigZag také přijímá několik obrazových formátů jako vstupy a výstupy, ale nepůsobí jako nástroj OCR. Existuje také několik vstupních formátů, které jsme uvedli výše, které neexportují do každého výstupního formátu. Líbí se nám, jak jednoduché je používat FileZigZag, a navíc dokáže převádět velké soubory dokumentů (opravdu velké dokumenty jsou podporovány, pokud platíte). Stejně jako Zamzar lze FileZigZag použít z libovolného webového prohlížeče v jakémkoli operačním systému.

Doxillion

Převaděč dokumentů Doxillion ve Windows 7

Co se nám líbí

 • Více převodů souborů najednou.
 • K dispozici jsou verze softwaru pro Windows a Mac.

Co se nám nelíbí

 • Je vyžadována instalace softwaru.

Doxillion je další bezplatný převaděč dokumentů, který podporuje populární typy souborů. Na rozdíl od výše uvedených dvou převaděčů je Doxillion skutečným programem, který musíte před převodem libovolných souborů nainstalovat do počítače.

Vstupní formáty: DOCX, DOC, HTML, HTM, MHT, MHTML, ODT, RTF, PAGES, EPUB, FB2, MOBI, PRC, EML, TXT, WPD, WP, WPS, PDF, CSV, JPEG/JPG, BMP, GIF, PCX, PNG, PNM, PSD, RAS, TGA, TIF a WBMP

Výstupní formáty: DOC, DOCX, HTML, ODT, PDF, RTF, TXT a XML Můžete přidat celé složky plné souborů nebo jen vybrat konkrétní soubory, které chcete převést. Do Průzkumníka Windows lze přidat až tři nabídky pravým tlačítkem. To vám umožní kliknout pravým tlačítkem na soubor a rychle jej převést, aniž byste museli nejprve otevřít program Doxillion. Tento program lze spustit v systému Windows XP a novějších, jakož i v systému Mac OS X 10.5 a novějších.