Skip to content

5 oprav pro rozbitý ohřívač auta

8 de Červenec de 2021
car radiator heater icon auto parts cooling engine metal equipment 524021602 acc686ed449943cf9054206835e5c929

Existuje správný způsob, jak opravit rozbité topení automobilu, a pak existuje spousta do značné míry neúčinných polovičních opatření, ke kterým se můžete uchýlit, pokud jsou peníze omezené. Správná cesta zahrnuje nějakou potenciálně nákladnou diagnostickou práci, pokud takové věci sami nezvládnete, a pak pokud máte štěstí, opravný účet v nízkých až středních až trojitých číslicích. Špatný způsob, jak opravit topení automobilu, nebo alespoň jiný způsobem, je udělat rychlou opravu a poté zjistit nějakou dočasnou výměnu topení automobilu, která je dost dobrá na to, aby se vyhnula. V závislosti na tom, jak chladno se dostane tam, kde žijete, se vaše zkušenost s tímto přístupem k řešení rozbitého topení automobilu bude pohybovat od „většinou spokojeného“ po „v pořádku, je čas získat druhou práci, abyste zaplatili za toto rozbité jádro topení.“ Zde je pět způsobů, jak se vypořádat s rozbitým topením automobilu. Upozornění emptor, a všechno to.

Správný způsob, jak opravit rozbité auto topení

Koroze kolem víka chladiče je indikátorem, že možná ani zbytek chladicího systému, včetně jádra topení, nemusí být tak dobrý.

Správným způsobem, jak se vypořádat s rozbitým ohřívačem automobilu, je začít s nějakou základní diagnostikou a poté opravit vše, co je špatně. Přesný diagnostický postup se bude u jednotlivých vozidel lišit, ale pokud vaše topení automobilu fouká studeně, je dobré začít startem s chladicí kapalinou. Pokud je chladicí kapalina nízká, může být v jádře ohřívače vzduch, což by vysvětlovalo, proč váš ohřívač nefunguje. Najděte a opravte únik, doplňte jej a tím může být konec. Pokud je chladicí kapalina plná, je dobrým způsobem, jak zkontrolovat funkčnost několika důležitých komponent, uchopit bezkontaktní infračervený teploměr. To vám umožní zkontrolovat, zda se chladicí kapalina správně zahřívá, protože zaseknutý termostat může způsobit, že topení nebude správně fungovat. Infračervený teploměr také umožňuje kontrolovat vstupní a výstupní hadice na jádře ohřívače. Pokud je výstupní vedení studené, můžete mít ucpané jádro topení nebo ventil, který se neotevírá. Ve vozidle mohou problémy jako špatný motor ventilátoru, spínač ohřívače, směšovací dveře nebo odpor motoru ventilátoru způsobit, že ohřívač nebude fungovat. Pokud identifikujete konkrétní součást, která selhala, můžete ji vyměnit a budete mít opět teplo. Jinak musíte někomu zaplatit za provedení diagnostické práce za vás. Některé problémy, které brání správnému fungování topení automobilu, jsou relativně levné a rychlé opravy, zatímco jiné jsou mimořádně nákladné. Například některá jádra topných těles jsou zakopána tak hluboko, že se k nim musíte dostat celou palubní deskou. Pokud řešíte tento typ situace a peníze jsou omezené, možná budete chtít zvážit rychlou opravu a alternativu ohřívače automobilu, která vás dostane.

Rychlá oprava pro špatné jádro ohřívače

Většina problémů s ohřívačem automobilů není opravdu velký problém, pokud je necháte být, dokud nebudete mít peníze na opravu vadné součásti, ale netěsné jádro ohřívače je velkou výjimkou. Pokud váš ohřívač nefunguje, protože netěsné jádro ohřívače, můžete skončit s hromadou lepkavé, páchnoucí nemrznoucí směsi na podlaze vašeho vozu a motor by se mohl dokonce přehřát, pokud by hladina chladicí kapaliny byla příliš nízká. Rychlou opravou tohoto problému, pokud si nemůžete dovolit účet za opravu, je obejít jádro ohřívače. Můžete to udělat sami tak, že rozříznete hadice ohřívače tam, kde se připojují k jádru ohřívače, a poté je spojíte dohromady, pokud se ujistíte, že je spoj utažen dobrými svorkami šnekového převodu a propojené hadice veďte tak, aby neležely na horký povrch jako výfukové potrubí nebo spadnout do řemenů a řemenic motoru. Pokud se necítíte dobře, když obcházíte své vlastní jádro topného tělesa, sympatický mechanik by měl být schopen vykonat práci relativně levně, pokud není topné těleso mimořádně obtížně přístupné. Jakmile obejdete jádro ohřívače, můžete buď zchladit chlad, nebo prozkoumat alternativy ohřívačů automobilů, které by vám mohly stačit na to, abyste se dostali přes zimu.

Výměna elektrického odmrazovače

Jedním ze skvělých způsobů, jak zamlžit čelní sklo, je spustit ohřívač nastavený na odtávání s netěsným jádrem ohřívače. Nemrznoucí směs se rozpráší, rozstříká se na vaše čelní sklo a zanechá lepkavý, mlhavý film, který se při pokusu o setření jen trochu rozmazává. Pokud jste si jisti, že ve vašem topném tělese není nemrznoucí směs, a měli jste to štěstí, že jste nemrzli nemrznoucí kapalinou po celém čelním skle, pak možná zjistíte, že zapnutí klimatizace při zapnutém nastavení odmrazování může čelní sklo v pohodě. Na vnější straně čelního skla nebude tát led, jako by to ohřívalo vaše topení, ale v jiných situacích je to v pořádku. Druhou možností, pokud je váš ohřívač zničen, je výměna elektrického odmrazovače. Tato zařízení nejsou vůbec určena k zahřátí interiéru vozu, takže jsou k ničemu, pokud jste v oblasti, kde je dostatečně chladno, abyste potřeba trochu tepla v autě, abyste přežili ranní dojíždění. Ale pokud vše, co hledáte, je něco k odmlžení vašich oken a metoda A / C nefunguje, pak to může být to, co hledáte.

Výměna ohřívače elektrického vozu

Chcete-li zůstat na silnici v teple bez funkčního topení automobilu, pak je jedinou skutečnou volbou nějaký typ zásuvného topení do auta. Elektrické topení do auta je špatnou náhradou za funkční jádro topení, ale je to lepší než nic. Tento typ 12voltového elektrického ohřívače obvykle nebude dostatečně silný na to, aby se ve vašem autě zahřál jako funkční ohřívač auta, ale nasměrování jednoho do tváře může dostatek okraje, aby bylo možné dojíždět nejméně připomínají něco pohodlného. Další možností elektrického ohřívače automobilu je prodloužit prodlužovací kabel k autu pomocí ohřívače prostoru, který lze bezpečně použít ve stísněných prostorách, jako je auto, a spustit jej před jízdou ráno. Jakmile ho vypnete a začnete řídit, rychle ztratíte teplo, ale ve spojení s ohřívačem napájeným z baterií můžete při krátkém dojíždění zůstat dostatečně teplý, aby se vám to vyplatilo.

Ohřívá vaše buchty

Pokud má vaše auto vyhřívaná sedadla, můžete studené počasí projet zapnutím, seskupením a nadějí na to nejlepší. Můžete si také zakoupit autopříslušenství pro autopříslušenství, které fungují dobře, pokud vaše auto s touto možností nepřišlo. Zatímco vyhřívaná sedadla ve skutečnosti nedělají nic, co by vás zahřálo, přinejmenším ne stejným způsobem jako fungující topení automobilu, studie ukázaly, že mohou dělat zázraky s vnímaným teplem. Mezi svazováním a přípravou horkých zkřížených bucht můžete být schopni oklamat své tělo, aby zapomnělo, že jste stále neopravili rozbitý ohřívač auta.