Skip to content

5 tipů pro používání Google Maps Street View

14 de Červenec de 2021
Screen Shot 2016 07 20 at 10.36.49 PM 579035895f9b584d20a492cd 5be9e13cc9e77c005115ad97

Vyzkoušejte tyto tipy, jak používat Google Street View, abyste prozkoumali různé části světa a využili tuto funkci na maximum.

Hledání místa a přiblížení

Začněte hledáním názvu místa nebo konkrétní adresy. Poté použijte kolečko myši nebo tlačítka plus a minus v pravém dolním rohu mapy pro přiblížení co nejblíže k silnici, ideálně, dokud neuvidíte název ulice nebo budovy. Pokud mapu nezvětšujete na konkrétní místo, kde chcete být, přetáhněte mapu myší.

Kliknutím na panáka zobrazíte, co je ve Street View dostupné

Street View Google Maps: Pegman.

Chcete-li zjistit, které ulice jsou k dispozici pro Street View v dané oblasti, na kterou jste přiblížili, klikněte na malou žlutou ikonu Pegman v pravém dolním rohu obrazovky. Tímto způsobem byste měli zvýraznit namapované ulice na mapě modře. Pokud vaše silnice nemá modré zvýraznění, budete se muset poohlédnout jinde. Další místa v okolí můžete najít přetažením mapy myší nebo můžete vyhledat jiné místo. Klikněte na libovolnou část modré čáry v přesném umístění podle vašeho výběru. Mapy Google se poté magicky přemění na Google Street View, když se přiblíží k dané oblasti. Rychlým způsobem, jak přejít přímo do Street View bez zvýraznění silnic, je přetáhnout Pegmana přímo na ulici.

K procházení použijte šipky nebo myš

Google Street View: CN Tower.

Nyní, když jste se plně ponořili do Street View pro zvolené místo, můžete jej prozkoumat pohybem v 360stupňových obrazech. K tomu použijte klávesy se šipkami na klávesnici, které vám umožňují pohybovat se vpřed a vzad a otáčet se. Chcete-li něco přiblížit, stiskněte klávesy mínus nebo plus. Další možností je pomocí myši najít šipky na obrazovce, které vám umožní pohybovat se po ulici nahoru a dolů. Chcete-li se otočit myší, přetáhněte obrazovku doleva a doprava. Pro přiblížení použijte rolovací kolečko.

Najděte další možnosti ve Street View

Google Street View: Detail.

Až prozkoumáte Street View, můžete se vždy vrátit zpět do Map Google a podívat se zpět. Chcete-li to provést, stačí stisknout malou vodorovnou šipku zpět nebo červený kolík umístění v levém horním rohu. Pokud narazíte na běžnou mapu v dolní části obrazovky, můžete polovinu obrazovky změnit na Street View a druhou polovinu na horní pohled, což výrazně usnadní navigaci na okolní silnice. Chcete-li sdílet stejnou perspektivu Street View, ve které se nacházíte, použijte malé tlačítko nabídky vlevo nahoře. Pod touto nabídkou sdílení je další možnost, která vám umožní zobrazit tuto oblast Street View ze staršího časového bodu. Přetažením časové lišty doleva a doprava zobrazíte, jak se tato scenérie za ta léta změnila.

Získejte aplikaci Google Street View

Aplikace Mapy Google na iPhone.

Google má běžné aplikace Mapy Google pro mobilní zařízení, ale také vytváří speciální aplikaci Street View, která umožňuje prohlížet ulice a další zábavná místa bez použití jiného telefonu. Google Street View je k dispozici pro zařízení iOS a Android. Aplikaci můžete použít k prozkoumání nových míst, stejně jako z počítače. Pomocí aplikace Google Street View můžete také vytvářet sbírky, nastavit profil a přispívat svými 360stupňovými snímky fotoaparátem svého zařízení (pokud je kompatibilní).

Stáhnout pro:

Jak funguje Google Street View?

Street View, součást Google Maps, je služba založená na poloze nabízená společností Google, která vám umožňuje vidět skutečné snímky míst po celém světě. Pokud budete mít štěstí, můžete zachytit jedno z vozů Street View s logem Google a funky vypadající kamerou nahoře, které jezdí po vašem městě a aktualizují fotografie. Jednou z nejúžasnějších věcí na Mapách Google je to, že snímky jsou natolik vysoké kvality, že máte pocit, že stojíte přímo na tom samém místě. Vozidlo Street View pořizuje fotografie fotoaparátem Immersive Media, který poskytuje 360stupňový obraz okolí. Pomocí této kamery Google mapuje tyto oblasti tak, aby je uživatelé mohli vidět panoramatickým způsobem v reálném životě. Je skvělé, pokud váš cíl neznáte a chcete najít nějaké vizuální orientační body. Dalším skvělým využitím Street View je procházet se po ulici pouhou myší. Pro procházení náhodnými ulicemi v Mapách Google nemusí být příliš praktický účel, ale je to určitě spousta legrace! Google nezmapoval ve Street View všechny oblasti, takže pokud žijete na venkově, možná nebudete moci kráčet po ulici. Existuje však spousta populárních a dokonce zcela náhodných míst, která si můžete ve Street View užít, stejně jako některé podivné věci zachycené fotoaparátem Street View.