Skip to content

7 způsobů, jak používat internet v autě

10 de Srpen de 2021
GettyImages 826166176 3274a397c89f404799b1c5645ad35f47

Pokud ve svém autě ještě nepoužíváte internet, nejspíš o něco přicházíte. Pokud již ve svém autě používáte internet, gratulujeme, jedete s dostatečným předstihem. Jen nezapomeňte sledovat silnici, pokud nejste za volantem autonomního vozu se čtyřmi nebo pěti úrovněmi. V takovém případě je tento seznam ještě důležitější. Ať tak či onak, možná vás překvapí, že internet už není jen pro vtipné kočičí memy. Připojte své auto k internetu a možnosti zábavy a vylepšení jsou téměř nekonečné. Ve skutečnosti se budeme držet pouze sedmi skvělých způsobů, jak používat internet v autě, jen abychom se pokusili mít věci pod kontrolou. A tady jsou:

Ditch Old-Fashioned Radio

Streamování nekonečné hudby z cloudu je jen špičkou ledovce, pokud jde o používání internetu v autě.

Co se nám líbí

 • Nekonečné možnosti poslechu

Co se nám nelíbí

 • Bezdrátová data se mohou při streamování internetového rádia prodražit

Stále posloucháte FM rádio? Možná, ale pravděpodobně ne. A co AM rádio? Pamatuje si vůbec někdo, co to je? Rádiový průmysl vložil své naděje do HD rádia a upíná se na hlavní jednotky OEM jako o život, ale nyní jste pravděpodobně přešli k používání telefonu jako hudebního přehrávače do auta nebo jste se dokonce zaregistrovali pro satelitní rádio předplatné. A to je v pořádku, pokud vám vyhovuje omezený výběr hudby nebo platba za něco, co pravděpodobně používáte pouze ve svém autě. Pokud nejste, pak přijde na pomoc internet. Internetové rádio není ve skutečnosti rádio, hlavně proto, že je to mlhavý termín, který pokrývá obrovské spektrum způsobů, jak poslouchat hudbu přes internet. Některé pozemní rozhlasové stanice mají internetové simultánní vysílání, které vám umožní poslouchat stanici, která je v polovině země nebo dokonce v polovině světa díky kouzlu bezdrátového připojení k internetu. Nebo, pokud dáváte přednost, můžete se rozhodnout pro bezplatnou nebo placenou službu internetového rádia, která nabízí buď přizpůsobené „stanice“ ve formě seznamů skladeb, které jsou přizpůsobeny vašemu osobnímu vkusu, nebo přístup na vyžádání prakticky k jakékoli skladbě, která vás zajímá slyšet. Některé hlavní jednotky mají vestavěnou podporu internetového rádia a některá auta dokonce mají vestavěný přístup k internetu (a dokonce fungují jako wi-fi hotspoty), takže máte všechny tyto možnosti a další na dosah ruky. V ostatních případech budete muset propojit internetové připojení telefonu s hlavní jednotkou pomocí Bluetooth tetheringu, nebo jen pomocí telefonu spustit aplikaci internetového rádia a připojit ji k hlavní jednotce pomocí zvolených prostředků.

Už nikdy se neztratíte

ztracen v autě

Může mapa určit vaši polohu a navrhnout nejrychlejší trasu? To jsem si nemyslel !.

Co se nám líbí

 • Nabízí bezplatnou alternativu k drahým jednotkám GPS.

Co se nám nelíbí

 • Některé internetové mapovací aplikace přestanou fungovat správně, pokud ztratíte připojení, což se pravděpodobně nakonec stane.
 • Důvěryhodné aplikace pro mapování založené na internetu vás mohou dostat do potíží, takže při dodržování pokynů vždy používejte zdravý rozum.

Bylo ve vašem autě integrováno navigační zařízení? Skvělý! Ale co když je tato vestavěná možnost navigace stará několik let a nová silniční stavba ji činí víceméně zbytečnou? Vždy můžete zaplatit drahý upgrade, nebo se jen obrátit na internet, kde služby mapování a plánování tras téměř nikdy nejsou zastaralé. Podívejte se na náš seznam nejlepších bezplatných podrobných navigačních aplikací, abyste zjistili, co tam je.

Vyhněte se dopravní zácpě

vyhnout se dopravní zácpě

Asi to mělo jít jinou cestou, co.

Co se nám líbí

 • Pomocí telefonu se můžete vyhnout provozu.

Co se nám nelíbí

 • Údaje o bezplatném provozu nejsou vždy přesné.
 • Aplikace jako Waze fungují pouze tehdy, když je používá mnoho lidí v této oblasti.

Některé navigační jednotky GPS a systémy infotainmentu s podporou GPS jsou dodávány s možností živého přenosu dat, která je buď zdarma, nebo jako dodatečný nákup. To je skvělá funkce, pokud žijete a dojíždíte v oblasti, která zaznamenává velké dopravní zácpy, protože vám umožňuje obejít špatné vrčení, než se beznadějně utápíte ve středním pruhu dálnice, která se najednou změnila na parkoviště. Pokud vaše navigační jednotka nemá možnost živého provozu, nebo za ni nechcete platit, internet vás také pokryl. Ať už se chystáte pro aplikaci, nebo jen zůstanete u dopravních dat, která jsou k dispozici zdarma z většiny služeb mapování a plánování tras, a někdy také z místních obecních zdrojů, neexistuje jistější způsob, jak omezit vztek silnic, než se jen vyhnout tomu, abyste se dostali do zlého situace na prvním místě. Aplikace jako Waze tuto funkci v podstatě shlukují a umožňují vám využít kombinované znalosti a zkušenosti stovek nebo dokonce tisíců řidičů ve vaší oblasti.

Stíhejte práci (nebo si jen zahrajte Hookey)

práce na pláži

Kdo potřebuje kancelář, když máte v autě internet?

Co se nám líbí

 • Co se vám na práci na pláži nelíbí?

Co se nám nelíbí

 • Mobilní data nejsou levná, proto se ujistěte, že je váš notebook nastaven na používání měřeného připojení.

Připojení k internetu z mobilního hotspotu nebo dokonce z připojitelného telefonu a notebooku a vhodného střídače může z jakéhokoli auta udělat mobilní kancelář. Ať už si jen potřebujete zkontrolovat e -mail při dlouhém dojíždění nebo na výletě, nebo zapálit Citrix z pláže a předstírat, že jste opravdu hotovi, mobilní internet je tam, kde je.

Udržujte děti v zábavě

děti na zadním sedadle

Přístup k mobilnímu internetu znamená, že nikdy nebudete muset slyšet „Už jsme tam?“.

Co se nám líbí

 • To je mnohem pohodlnější než tahání kolem fyzických disků.
 • Už po sté nemusíte znovu poslouchat stejný film nebo pořad.

Co se nám nelíbí

 • Mobilní data opět nejsou levná. Zkontrolujte, zda poskytovatelé nabízejí plán, který nabízí neomezená data nebo neomezená data při používání konkrétní streamovací služby.

Přiznejme si to. Internet poskytuje ohromné ​​bohatství možností zábavy, včetně výše zmíněných vtipných obrázků koček, pokud máte rádi takové věci, ale většina z nich ve skutečnosti není zaměřena na vás jako řidiče. Pokud chcete během jízdy po dálnici stahovat veselé videa z YouTube přes internetové připojení telefonu a přenášet je na displej s vysokým rozlišením hlavní jednotky, je to určitě vaše výsada, i když to nemusí být nejbezpečnější rozhodnutí. Většina možností zábavy v autě-od sledování časově posunuté televize po hraní se sociálními médii-je mnohem vhodnější pro vaše cestující, ať už jedete autem do práce, nebo se snažíte zachovat zdravý rozum na dlouhé rodinné cestě.

Najděte nejbližší čerpací stanici, největší kouli motouzu, Mystery Spot atd …

noční čerpací stanice

Bude další čerpací stanice levnější? Dokážete se vůbec dostat k další čerpací stanici? Raději se zeptejte na internetu !.

Co se nám líbí

 • Je tu téměř nekonečný užitek se schopností sledovat blízké podniky a najít levný plyn.

Co se nám nelíbí

 • Opravdu to nemá žádnou nevýhodu.

Některé navigační jednotky GPS obsahují integrovaná data bodů zájmu (POI), ale nic se nevyrovná staromódnímu vyhledávání Google. Některé hlavní jednotky dokonce přicházejí s tímto typem funkcí, kdy můžete vyhledávat konkrétní informace prostřednictvím připojení k internetu, ale proč si prostě nezapálit Yelp pro dobrou restauraci na vaší trase, nebo se podívat na Gas Buddy a zjistit, kde je nejlevnější plyn ?

Odemkněte potenciál telematiky

telematika telefonních vozů

Potřebujete odemknout auto nebo jej nastartovat na dálku? Existuje na to aplikace!

Co se nám líbí

 • Telematika vám může hodně usnadnit život a dokonce vás dostane z džemů.

Co se nám nelíbí

 • Toto je specifičtější možnost, protože ne všechna vozidla tuto funkci mají.

Toto je obrovská kategorie a je to vlastně jakýsi konec všeho, proč jsou vaše auto a internet dvě skvělé věci, které spolu skvěle ladí. Některá auta mají telematický systém s vestavěným mobilním rádiem, který můžete spárovat s internetovým připojením a aplikací v telefonu a dělat cokoli od odemčení dveří, pokud jste uvnitř nechali klíče, zatroubit, pokud jste o auto úplně přišli, nebo v případě krádeže vozidla dokonce vypnout motor. Další funkce telematiky a systému infotainmentu jsou k dispozici pouze tehdy, když si s sebou vezmete vlastní připojení k internetu, jako výše zmíněné aplikace internetového rádia. V konečném důsledku z toho uděláte svůj internetový zážitek v autě a pokud ho vyzkoušíte, můžete toho vydělat docela dost.