Skip to content

8 nejlepších bezplatných nástrojů pro vyhledávání souborů

5 de Červenec de 2021
11 free file search tools 1356644 ba40d343529e4ea6a3257a1cfb8e67dd

Bezplatný nástroj pro vyhledávání souborů je přesně to, co zní – freeware, který prohledává soubory ve vašem počítači. Tyto bezplatné nástroje pro vyhledávání souborů jsou robustní programy, mnohé s desítkami dalších funkcí, než má integrovaná vyhledávací funkce, kterou má váš počítač nyní.

Pokud jste vždy byli skvělí v pojmenovávání a organizování stovek nebo tisíců (nebo více) souborů ve vašem počítači, možná budete potřebovat jeden z programů. Na druhou stranu, pokud máte soubory všude, na několika pevných discích, je bezplatný nástroj pro vyhledávání souborů nutností.

Wise JetSearch

Wise JetSearch seznam MP3 ve Windows 10

Co se nám líbí

 • Podporuje vyhledávání pomocí zástupných znaků.
 • Může vyhledávat všechny připojené disky najednou.

Co se nám nelíbí

 • Žádná historie vyhledávání.
 • Nelze vyhledávat napříč sítěmi.

Wise JetSearch je bezplatný nástroj pro vyhledávání souborů, který dokáže vyhledávat soubory na jakékoli připojené jednotce ve Windows. Může vyhledávat soubory na jednotkách NTFS nebo FAT a podporuje vyhledávací dotazy se zástupnými znaky pro flexibilnější vyhledávání. Prohledávat lze všechny připojené disky najednou, včetně externích. Rychlé vyhledávání je malá skrytá lišta, která se vznáší v horní části obrazovky. Vyhledávat můžete odkudkoli. Stačí na něj zaměřit myš a odhalit vyhledávací pole. Výsledky se otevřou v celém programu.

Všechno

Program pro vyhledávání všech souborů

Co se nám líbí

 • Může vyhledávat v celé síti.
 • Přístupné pomocí nabídky pravého tlačítka myši.
 • Lehká váha; ideální pro staré, pomalé počítače.

Co se nám nelíbí

 • Žádný způsob, jak chránit konkrétní obsah před vyhledáváním.
 • Hledání omezeno na názvy souborů.

Všechno je další bezplatný nástroj pro vyhledávání souborů pro Windows se super čistým programovým rozhraním, které podporuje spoustu úžasných funkcí. Všechno můžete použít k prohledávání kontextové nabídky Windows pravým tlačítkem a hledání souborů na několika jednotkách NTFS, interních i externích. Jakmile začnete hledat soubory, zobrazí se výsledky okamžitě – není třeba čekat nebo tisknout Enter. Nově přidané nebo upravené soubory se přidávají do položky Vše v reálném čase, takže není nutné ručně znovu indexovat databázi. Podle webu Vše trvá indexování přibližně milionu souborů jednu sekundu. V nastavení Všechno je přepínač, který můžete použít k vyloučení jakéhokoli vlastního, systémového nebo skrytého souboru a složky z výsledků vyhledávání, abyste zúžili to, co hledáte. Součástí všeho je také server HTTP a FTP, takže máte přístup k souborům počítačů v síti, které mají také nainstalovaný program. Zdá se, že se zde funkce zastaví, ale vše je dokonce zdarma pro komerční použití, obsahuje možnost přenosného stahování a umožňuje vám ukládat vyhledávání jako záložky pro snadné vyvolání.

Vyhledávač duplicitních souborů

Vyhledávač duplicitních souborů Auslogics

Co se nám líbí

 • Snadno a rychle odstraníme více instancí souborů.
 • Funguje se všemi typy souborů.
 • Vysoce přizpůsobitelné vyhledávání.

Co se nám nelíbí

 • Dodává se s jiným softwarem (ale můžete se odhlásit).
 • Žádná možnost „přesunout“ u duplicitních souborů (pouze „odstranit“).

Existuje spousta programů, které mohou vyhledávat soubory, ale ne všechny jsou určeny k hledání duplikát soubory. Tento program od Auslogics, výstižně nazvaný Duplicate File Finder, právě to dělá. Je opravdu snadné, aby byl pevný disk zahlcen videem a hudbou, protože tyto typy souborů zabírají spoustu místa. Je také snadné náhodně stáhnout hudbu, kterou již máte, a pokud máte podezření, že jste to udělali, nebo že máte staré zálohy, které již nepotřebujete, může kopii vyčistit vyhledávač duplicitních souborů. Tento program pro vyhledávání souborů dokáže vyhledat duplikáty všech typů souborů, nebo můžete vybrat pouze obrázky, zvukové soubory, videa, archivy a / nebo aplikační soubory. Jakmile vyberete typ souboru, který chcete vyhledat, stránka s kritérii vyhledávání vám umožní určit některá nastavení, aby bylo hledání opravdu přizpůsobené. Můžete ignorovat soubory menší nebo větší než určitá velikost, ignorovat názvy souborů a data souborů, ignorovat skryté soubory a hledat soubory, které mají v názvu souboru určitá slova. Všechna tato nastavení jsou volitelná. Můžete také určit, co by se mělo stát s duplikáty, které odstraníte: odešlete je do koše, uložte je do integrovaného záchranného centra pro případ, že byste je chtěli později, nebo je trvale odstraňte. Když je čas odstranit soubory, můžete seřadit duplikáty podle názvu, cesty, velikosti a data změny. Program automaticky vybere jeden z duplikátů, takže mazání je vzdálené jen pár tlačítek.

Poznámka

Pokud chcete pouze nástroj pro vyhledávání souborů, nezapomeňte během instalace odmítnout jakékoli nabídky softwaru třetích stran.

Rychlé hledání

Rychlé hledání

Co se nám líbí

 • Okamžité vyhledávání nevyžaduje stisknutí klávesy „Enter“.
 • Prohledává všechny připojené jednotky.

Co se nám nelíbí

 • Může být dodáván s dalším softwarem.

Rychlé vyhledávání je bezplatný vyhledávací nástroj poskytovaný softwarovou společností Glarysoft. Soubory jsou rychle indexovány pomocí rychlého vyhledávání a lze je prohledávat pomocí okamžitého vyhledávání, takže nemusíte ani stisknout tlačítko Enter klíč je vidět. Když otevřete Rychlé vyhledávání, ve spodní části obrazovky se zobrazí minimalizovaná verze celého programu. Když hledáte soubory z této oblasti hledání, výsledky se zobrazí na malé vyskakovací obrazovce pro rychlý přístup. Můžete stisknout tlačítko Ctrl tlačítko pro zobrazení / skrytí vyhledávací lišty. Alternativně otevřete celý program a vyberte možnost filtrování, která na stránce s výsledky zobrazí pouze zástupce, složky, dokumenty, obrázky, videa nebo hudbu. Rychlé vyhledávání indexuje soubory a složky ze všech připojených disků, což znamená, že můžete projít všechny disky a najít to, co hledáte.

SearchMyFiles

SearchMyFiles

Co se nám líbí

 • Nezabírá mnoho paměti.
 • Zahrnuje vyhledávač duplicitních souborů.

Co se nám nelíbí

 • Výsledky hledání se zobrazí v samostatném okně.
 • Rozhraní Barebone.

Navzdory své malé velikosti souboru 100 kB je SearchMyFiles přenosný nástroj pro vyhledávání souborů pro Windows, který obsahuje spoustu podrobných funkcí. Pravidelné vyhledávání je samozřejmě podporováno, ale SearchMyFiles také obsahuje vyhledávač duplicitních souborů, který usnadňuje odstranění klonovaných souborů. Následuje několik funkcí vyhledávání, které můžete upravit při hledání souborů pomocí SearchMyFiles: vyloučit složky, použít zástupné znaky k vyhledání podadresářů a souborů, vyloučit soubory podle přípony, vyloučit soubory, pokud neobsahují určitý text, hledat větší soubory a / nebo menší než konkrétní velikost, zahrnout / vyloučit soubory označené jako jen pro čtení, skryté, komprimované, šifrované a archivované, stejně jako vyhledávání podle data vytvoření / úpravy / přístupu. SearchMyFiles může také uložit kritéria jakéhokoli vyhledávání, takže jej můžete v budoucnu snadno znovu otevřít, exportovat výsledky hledání do souboru HTML a integrovat se do kontextové nabídky Windows pravým tlačítkem.

FileSeek

Program pro vyhledávání souborů FileSeek

Co se nám líbí

 • Umožňuje poměrně rafinované vyhledávání.
 • Nabízí ještě více možností prostřednictvím kontextové nabídky.

Co se nám nelíbí

 • Po instalaci vyžaduje zkušební verzi profesionální verze.
 • Výsledky nelze exportovat.

FileSeek nabízí Vyloučit cesty sekce kromě běžné Cesty textové oblasti, takže můžete skutečně zúžit výsledky ještě před zahájením vyhledávání. Můžete také upřesnit parametry hledání pomocí filtrů data a velikosti souboru. V oblasti pokročilého vyhledávání můžete povolit rozlišování malých a velkých písmen, deaktivovat hledání v podsložkách a další. FileSeek lze nainstalovat jako běžný program nebo stáhnout v přenosné podobě.

Poznámka

Během instalace vyžaduje FileSeek zkušební verzi profesionální verze. Na bezplatnou verzi se můžete vrátit z nastavení programu, jinak se automaticky převezme po 30 dnech.

UltraSearch

Program pro vyhledávání souborů UltraSearch

Co se nám líbí

 • Umožňuje vysoce konkrétní vyhledávání.
 • Přístup k jednotkám NTFS bez předchozí indexace pro extrémně rychlé vyhledávání.
 • Nabízí vylučovací filtr.

Co se nám nelíbí

 • Prohledává pouze místní disky.

Další bezplatný nástroj pro vyhledávání souborů a složek se nazývá UltraSearch, který zahrnuje okamžité vyhledávání, integraci kontextové nabídky a filtr pro vyloučení. Filtr vyloučení umožňuje odmítat soubory podle názvu, cesty a nadřazené složky pomocí zástupných znaků nebo konkrétního textu / frází. UltraSearch je opravdu rychlý a dokáže seřadit spoustu výsledků podle podrobností, jako je datum poslední úpravy nebo velikost souboru, téměř okamžitě – mnohem rychleji než u ostatních programů v tomto seznamu. UltraSearch můžete získat jako přenosný program v souboru ZIP nebo jako běžný instalační program.

Poznámka

Před stažením UltraSearch musíte znát konkrétní typ instalace systému Windows: 32bitový nebo 64bitový.

LAN Search Pro

LAN Search Pro

Co se nám líbí

 • Prohledá všechna zařízení v síti.
 • Běží hladce a spolehlivě.

Co se nám nelíbí

 • Oficiálně nepodporuje Windows 10.

Jak název napovídá, LAN Search Pro je program pro vyhledávání souborů, který vyhledává soubory v síti místo na místních pevných discích. Jakýkoli počítač v síti, pro který máte přihlašovací údaje, lze prohledat pomocí LAN Search Pro. V programu je část pro ukládání pověření pro případ, že nejste správcem systému v počítačích v síti. V závislosti na zvoleném odkazu pro stažení lze LAN Search Pro nainstalovat jako běžnou aplikaci nebo stáhnout a použít jako přenosný program.