Nejběžnější forma podvodu Microsoft Security Alert pochází z vyskakovacích oken s malwarem na každodenních webech, které byste mohli omylem navštívit. Pokud si stáhnete aplikaci nebo hrajete online hru na nesprávném webu, můžete do svého počítače zavést Potenciálně nežádoucí programy (PUP). Kromě přesměrování webových prohlížečů na nebezpečné weby programy zaznamenávají informace o vás a vašich systémech, zatímco vás spamují škodlivými vyskakovacími okny.
Co je podvod zabezpečení společnosti Microsoft?
Digitální zločinci vytvořili několik variant tohoto programu, ale základní verze podvodu má několik charakteristických rysů. Nejprve obdržíte falešné vyskakovací okno, které silně připomíná legitimní antivirové varování od Microsoft Security Alert. Vyskakovací okno vás informuje, že váš systém napadl virus, měli byste si stáhnout a nainstalovat potřebný antivirový software a zavolat na uvedené číslo a kontaktovat technickou podporu. Pokud se pokusíte okno zavřít, přístup k počítači bude na dálku deaktivován. Pokud kontaktujete toto číslo, budete vyzváni ke stažení softwaru, který problém nevyřeší, ale téměř jistě nainstaluje do vašeho systému další malware. Můžete také být vyzváni k zaplacení jednorázového poplatku ve výši několika stovek dolarů za opětovné získání přístupu k počítači, nebo můžete být vyzváni k registraci k podvodné předplatitelské službě. Jakmile zavoláte na falešné číslo a poskytnete podvodníkovi přístup k vašemu počítači, mohou volně manipulovat s vašimi daty, aby se běžná systémová data objevila jako známky závažného problému. Měli byste si být vědomi toho, že i při zaplacení výkupného zůstane malware v počítači a bude pracovat diskrétněji. Jediným skutečným způsobem, jak se zbavit ransomwaru Microsoft Security Alert, je vyhledat odbornou pomoc.
Nenechte se zmást falešnými bezpečnostními upozorněními
Tento podvod představuje úplnou fikci navrženou k tomu, abyste si do svého počítače nainstalovali malware a přitom věřili, že postupujete podle pokynů společnosti Microsoft. Celá myšlenka za tímto konkrétním podvodem a důvod, proč se tak často osvědčuje, spočívá v tom, že vytváří falešný pocit paniky. Tento pocit paniky umožňuje, aby podvod fungoval tím, že se spoléhá na naši úzkost a důvěru v legitimní společnosti. Přesvědčením, že je váš počítač napaden a že jsou ohroženy vaše osobní a finanční informace, podvodníci vytvářejí zneužitelnou příležitost právě k tomu. Naštěstí s trochou znalosti toho, co hledat, se těmto podvodům snadno vyhnete a vyřešíte je. Existuje několik strategií, které můžete použít, včetně resetování webového prohlížeče, spouštění antivirových a antimalwarových programů k ochraně počítače před dalšími útoky a kontaktování originální technické podpory.
Příklady podvodu Microsoft Security Alert, který byste mohli obdržet
Tyto viry jsou dobře známé tím, že kradou vaše osobní a finanční informace. Další akce v počítači nebo jiném zařízení v této síti by mohla odhalit vaše soukromé informace a způsobit vážná rizika. Rovněž byste se měli za každou cenu zcela vyhnout kontaktování všech poskytovaných telefonních čísel.
- Pornografie / malware Microsoft Security Alert
- Byl zjištěn škodlivý spyware / malware!
- Internet Security Alert – váš počítač by mohl být napaden škodlivými viry!
- Váš počítač byl uzamčen.
- Váš přístup k síti byl omezen.
- Registrační klíč vašeho počítače byl zablokován.
- Nepokoušejte se zavřít toto okno nebo restartovat počítač.
- Váš počítač nás upozornil, že byl infikován spywarem a rizikovým softwarem.
- Lze odcizit následující informace: Přihlášení na Facebooku, Podrobnosti o kreditní kartě, Finanční údaje, Fotografie uložené ve vašem počítači, Přihlášení k e-mailovému účtu.
- Zavolejte na číslo 1-872-387-3724 a v příštích 5 minutách před infikováním zbytku sítě se obraťte na kvalifikovaného technika!
Jak zjistit, zda je zpráva od společnosti Microsoft originální
Je třeba poznamenat, že společnost Microsoft vás nikdy nebude z čista jasna kontaktovat a poskytne vám telefonní číslo, na které jim zavoláte zpět. Společnost Microsoft byste měli kontaktovat pouze přímo prostřednictvím jejích webových stránek a webové stránky Kontaktujte nás. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak ověřit, zda je varování na obrazovce falešná zpráva nebo skutečné varování:
- Veškerou komunikaci se společností Microsoft musíte zahájit, než vás kontaktují.
- Zásadou společnosti Microsoft není označovat vás za nevyžádané, ani vám spontánně nenabídnou technickou podporu
- Technická podpora společnosti Microsoft vás nebude žádat o žádné osobní ani finanční informace.
- Microsoft vás nikdy nebude žádat, abyste platili za jakékoli služby dárkovou kartou nebo kryptoměnou jako bitcoin.
Způsoby, jak zabránit podvodům s varováním společnosti Microsoft
Existuje několik způsobů, jak se podvodům vyhnout, než se z nich stane problém:
- Stahujte pouze z oficiálních zdrojů: Stahujte software pouze z obchodu Microsoft Store nebo z oficiálních partnerských webů společnosti Microsoft. Poskytovatelé softwaru třetích stran mohli nechat své stránky nevědomky upravit zločinci, aby sloužili jejich účelům.
- Použijte antivirový software: Ujistěte se, že ve vašem počítači je spuštěn antivirový software Windows Security, který pomáhá detekovat malware v reálném čase a zabránit jeho ovlivnění vašeho systému.
- Blokování automaticky otevíraných oken: Nainstalujte program blokování automaticky otevíraných oken pro další obranu. Nemůžete kliknout na něco, co je blokováno, než to uvidíte.
- Nevolejte na telefonní číslo: Pokud dostanete varovnou zprávu s telefonním číslem, nikdy jí nevolejte. Originální varování a chybové zprávy společnosti Microsoft nebudou obsahovat žádná telefonní čísla.
Strategie řešení falešných výstrah zabezpečení společnosti Microsoft
Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zjistit, zda je varovný štítek společnosti Microsoft falešný, je, zda se zpráva zobrazuje ve vašem webovém prohlížeči. Resetování prohlížeče je jedním z nejrychlejších a nejjednodušších způsobů, jak se vyhnout infikování počítače. Pokud se vám zobrazí vyskakovací okno s upozorněním nebo si všimnete doplňků na panelu nástrojů prohlížeče, které si nepamatujete, zkuste to zkusit resetovat. Možná budete chtít záložky předem exportovat, aby byly bezpečné, ale obvykle nejsou ovlivněny. Obnovení prohlížeče v prohlížeči Mozilla Firefox a resetování prohlížeče Google Chrome je docela snadné.
Co dělat, pokud podvodník získá vaše informace
Bohužel i ti nejopatrnější z nás mohou být oklamáni obzvláště přesvědčivým podvodem. Pokud k tomu dojde, musíte podniknout všechny dostupné kroky ke zmírnění škod způsobených na vašich financích nebo identitě. V případě, že podvodníkovi poskytnete přístup k počítači a osobním údajům nebo informacím o kreditní kartě, můžete problém vyřešit několika způsoby:
- Zavolejte svým společnostem vydávajícím kreditní karty a finančním institucím: Projděte si své účty a měsíční výpisy a buďte připraveni napadnout jakékoli poplatky, které jste zaplatili nebo které si podvodníci zakoupili.
- Odeberte aplikace: Odeberte a odinstalujte všechny aplikace, které jste požádali o instalaci.
- Naskenujte svůj systém: Spusťte úplnou kontrolu s antivirovými a antimalwarovými programy a také se skutečným zabezpečením systému Windows a odstraňte veškerý škodlivý software.
- Informujte Microsoft: Můžete také zabránit dalšímu podvodu tím, že společnosti Microsoft oznámíte své zkušenosti s tímto podvodem. Chcete-li společnosti Microsoft nahlásit falešnou varovnou zprávu nebo falešný web, můžete na jejich oficiálním webu vyplnit formulář Nahlásit nebezpečný web.
- Spojte se s podporou Microsoftu: Pokud naléhavě potřebujete pomoc nebo technickou podporu, kontaktujte podporu Microsoftu nebo globální zákaznický servis společnosti Microsoft.