IMacy z roku 2011 jsou oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají použitý iMac se všemi ořezy. V roce 2011 došlo k mnoha vylepšením iMacu, při zachování vysoké míry rozšiřitelnosti, což z nich dělá dobrého kandidáta na přizpůsobení. Pozdější roky viděly některé možnosti, jako je uživatelsky instalovatelná RAM, stranou ve jménu snižování nákladů. Byl to také poslední rok pro jednotku CD / DVD, která byla odstraněna, aby umožnil tenký design představený u modelů 2012. Pokud vás zajímá vyzvednutí použitého iMacu z roku 2011, čtěte dále a objevte vstupy a výstupy modelů iMacu z roku 2011.
Rozšiřitelnost iMacu
Design iMacu omezuje typ upgradů, které může vlastník provést, alespoň po zakoupení. To nemusí být nutně špatná věc; kompaktní design má většinu funkcí, které drtivá většina uživatelů počítačů Mac bude kdy potřebovat. IMac se skvěle hodí pro ty, kteří tráví čas prací s aplikacemi a nechtějí plýtvat energií snahou vyladit hardware, aby se ohnuli podle své vůle. To je důležitý rozdíl, zvláště pokud vás baví hrát si s hardwarem víc, než si uvědomujete. Ale pokud chcete jen dokončit práci (a trochu se pobavit), může vám iMac dodat.
- Přehled iMacu
Rozšiřitelná RAM
Jediným místem, kde iMac svítí na rozšiřitelnost uživatelů, je RAM. IMacy z roku 2011 nabízejí čtyři paměťové sloty SO-DIMM, z nichž dva jsou ve výchozí konfiguraci osazeny 2 GB RAM moduly. Můžete snadno přidat další dva paměťové moduly, aniž byste museli zahodit nainstalovanou RAM. Apple tvrdí, že iMac z roku 2011 podporuje alespoň 8 GB RAM a 27palcový model nakonfigurovaný s procesorem i7 podporuje až 16 GB RAM. Ve skutečnosti testování prováděné prodejci RAM jiných výrobců ukazuje, že všechny modely podporují až 16 GB a i7 až 32 GB. Rozdíl je způsoben skutečností, že Apple se omezil na testování iMacu z roku 2011 se 4 GB RAM moduly, největší velikosti, která byla v té době běžně k dispozici. V konfiguraci SO-DIMM je nyní k dispozici osm GB modulů. Možnost rozšířit RAM můžete využít zakoupením iMacu s minimální konfigurací RAM a přidáním vlastních modulů RAM. Paměť RAM zakoupená od třetích stran má tendenci být levnější než paměť RAM zakoupená od společnosti Apple a má z větší části stejnou kvalitu.
Úložiště iMac 2011
Interní úložiště iMacu nelze upgradovat uživatelem, takže si musíte předem vybrat velikost úložiště. 21,5palcový i 27palcový iMac nabízejí různé možnosti pevného disku a SSD (Solid State Drive). V závislosti na modelu dostupné možnosti zahrnují pevné disky o velikosti 500 GB, 1 TB nebo 2 TB. Můžete se také rozhodnout vyměnit pevný disk za 256 GB SSD nebo nakonfigurovat iMac tak, aby měl interní pevný disk i 256 GB SSD. Pamatujte: Později nebudete moci snadno vyměnit interní pevný disk, proto si vyberte největší velikost, kterou si můžete pohodlně dovolit.
Nádherný displej
Pokud jde o displej iMacu, je vždy větší lepší? Pro mnohé z nás je odpověď ano, ano, ano. S 27palcovým displejem iMacu se prostě skvěle pracuje, ale, chlapče, zabírá spoustu desktopových nemovitostí. Pokud chcete zachovat prostor, 21,5palcový iMac vás pokryje. Oba displeje iMac fungují dobře, využívají IPS LCD panely s LED podsvícením. Tato kombinace poskytuje široký pozorovací úhel, velký rozsah kontrastu a velmi dobrou věrnost barev. 21,5palcový iMac má zobrazovací rozlišení 1920×1080, což vám umožní sledovat HD obsah ve skutečném poměru stran 16×9. 27palcový iMac si zachovává poměr stran 16×9, ale má rozlišení 2560×1440. Jedinou možnou nevýhodou displeje iMacu je, že je nabízen pouze v lesklé konfiguraci; není k dispozici žádná možnost matného zobrazení. Lesklý displej produkuje hlubší černé a zářivější barvy, ale problémem může být oslnění.
Grafické procesory
Společnost Apple vybavila iMacy z roku 2011 grafickými procesory od společnosti AMD. 21,5palcový iMac používá buď AMD HD 6750M nebo AMD HD 6770M; oba obsahují 512 MB vyhrazené grafické paměti RAM. 27palcový iMac nabízí buď AMD HD 6770M nebo AMD HD 6970M, s 1 GB grafické RAM. Pokud zvolíte 27palcový iMac s procesorem i7, lze grafickou RAM nakonfigurovat na 2 GB. Model 6750M používaný v základním 21,5palcovém iMacu je vynikajícím výkonem a snadno překonává výkon loňského procesoru 4670. Model 6770 poskytuje ještě lepší grafický výkon a bude pravděpodobně nejpopulárnějším grafickým procesorem v roce 2011 iMacs. Je to skvělý všestranný umělec a měl by snadno uspokojit potřeby profesionálů v oblasti grafiky i těch, kteří si občas užívají několik her. Pokud chcete posunout grafický výkon do extrému, měli byste zvážit model 6970.
Možnosti procesoru pro iMac
Všechny iMacy z roku 2011 používají čtyřjádrové procesory Intel i5 nebo i7 založené na designu Sandy Bridge. Procesory založené na i3 používané v předchozí generaci jsou pryč. 21,5palcové počítače iMac jsou nabízeny s 2,5 GHz nebo 2,7 GHz procesorem i5; 2,8 GHz i7 je k dispozici jako možnost sestavení na objednávku. 27palcový iMac je k dispozici s 2,7 GHz nebo 3,1 GHz procesorem i5, přičemž 3,4 GHz i7 je k dispozici u modelu na zakázku. Všechny procesory podporují Turbo Boost, což zvyšuje rychlost procesoru při použití jednoho jádra. Modely i7 také nabízejí Hyper-Threading, schopnost provozovat dvě vlákna na jednom jádru. Díky tomu může i7 vypadat jako 8jádrový procesor softwaru vašeho počítače Mac. Neuvidíte však 8jádrový výkon; místo toho je v reálném výkonu realističtější něco mezi 5 a 6 jádry.
Blesk
Všechny iMacy 2011 mají Thunderbolt I / O. Thunderbolt je standard rozhraní pro připojení periferních zařízení k iMacu. Jeho největší výhodou je rychlost; 20krát překonává USB 2 a lze jej současně použít pro datová připojení a video. Port Thunderbolt na iMacu lze použít nejen jako připojení externího displeje, ale také jako port pro připojení periferních dat. V tuto chvíli je k dispozici pouze několik zařízení, většinou externí disky RAID s více disky, ale trh periferních zařízení s technologií Thunderbolt by se měl v létě 2011 dočkat velké podpory.
- Technologie Intel Thunderbolt
- Co je vysokorychlostní I / O Thunderbolt?
Podporované operační systémy macOS
- IMacy z roku 2011 podporují celou řadu operačních systémů Mac:
- OS X Snow Leopard (původní předinstalovaný systém).
- OS X Lion.
- OS X Mountain Lion.
- OS X Mavericks.
- OS X Yosemite.
- OS X El Capitan.
- macOS Sierra.
- macOS High Sierra.
macOS Mojave vydaný v roce 2018 znamená konec podpory operačního systému pro iMacs z roku 2011.
Životnost iMacu 2011
Apple považuje iMac z roku 2011 za vinobraní produkt ve Spojených státech a Turecku a ve zbytku světa zastaralý. Vintage produkty nemají nárok na služby založené na hardwaru, i když mohou být k dispozici jiné typy podpory. Zastaralé produkty již nemají nárok na žádný typ opravy hardwaru nebo podpory. Některé země nebo státy mohou mít zákony na ochranu spotřebitele, které prodlužují časový rámec podpory pro iMac 2011. Očekávaná životnost iMacu 2011 má více společného se softwarem, který potřebujete spustit, než se základním hardwarem. Většina starých počítačů Mac je vydávána na pastviny, nikoli kvůli selhání, ale proto, že potřebná aplikace není schopna běžet na starším operačním systému. Před zakoupením iMacu z roku 2011 se ujistěte, že všechny aplikace, které potřebujete, budou fungovat v jednom z výše uvedených podporovaných operačních systémů Mac.