Některá novější vozidla sjíždějí přímo z továrny s funkcí dálkového spouštěče automobilů a výhody této funkce lze snadno zjistit. Zahřátím motoru dříve, než nastoupíte do vozu, zajistíte, že je kyslíkový senzor zahřátý a regulace emisí pracuje s maximální účinností od okamžiku, kdy se vrátíte z příjezdové cesty. Kromě toho můžete také za chladných zimních rán vklouznout do již teplého prostoru pro cestující a užít si výbuch studeného vzduchu, než se vydáte na dlouhé letní dojíždění provozem typu stop-and-go. Zatímco OEM vzdálené spouštěče automobilů jsou relativně nové, tato zařízení jsou na trhu s náhradními díly k dispozici již dlouhou dobu. Často spárované s autoalarmy, systémy bezklíčového vstupu a jinými podobnými zařízeními, jsou také k dispozici jako samostatné jednotky.
Kolik stojí dálkový startér?
Když si koupíte nové auto vybavené dálkovým startérem, náklady se obvykle skryjí někde s drobným písmem. Ve srovnání s náklady na všechno ostatní to obvykle není tak velký problém. Vzdálené startéry do autopříslušenství nejsou tak drahé, relativně řečeno, ale je třeba vzít v úvahu dvě související náklady: cena sady pro vzdálený start a náklady na instalaci. I když je možné najít základní dálkový startér online za méně než 100 $, jedná se pouze o instalační sadu. Faktem je, že instalace dálkového spouštěče do auta může být docela komplikovaná práce, zvláště pokud má vaše auto zabudovaná opatření proti krádeži. Renomovaní instalatéři obvykle účtují v blízkosti 400 $ za vzdálený startér a práci na jeho instalaci. Levnější možnosti jsou často k dispozici, zvláště pokud můžete najít dohodu prostřednictvím webu, jako je Groupon, ale zkoumat, co získáte. Například to, co vypadá na první pohled jako obzvláště výhodná nabídka, může obsahovat pouze velmi základní dálkový startér a přidání jakýchkoli pokročilých možností může mít za následek mnohem nákladnější konečný účet.
Jak fungují dálkové spouštěče?
Dálkové spouštěče automobilů jsou zařízení, která umožňují nastartování vozidla bez nutnosti fyzické přítomnosti řidiče nebo klíče. Tohoto cíle je dosaženo prostřednictvím komponenty, která je připojena k systému zapalování a je vybavena rádiovým přijímačem. Když tato součást přijme signál ze spárovaného vysílače, který má obvykle podobu klíčenky, aktivuje startovací motor. Vzhledem k tomu, že dálkový startér automobilu simuluje stejnou akci, která se děje při otočení klíčku zapalování, mají tyto systémy několik omezení. Jedním z nich je, že s vozidly s karburátorem obvykle nefungují příliš dobře. Pro některé dálkové spouštěče jsou k dispozici speciální sady karburátorů, ale tyto sady obvykle nebudou stačit pro obzvláště temperamentní vozidla, která vyžadují hodně pohrávání s plynem nebo sytičem. Pokud vozidlo vyžaduje ruční zásah, například klepnutí na plynový pedál, aby došlo k vysokému volnoběhu, jsou obzvláště problematické dálkové spouštěče. Novější vozidla dodávaná z výroby s integrovanými opatřeními proti krádeži obvykle vyžadují nějaký typ obtokové součásti, aby dálkový startér fungoval bez klíče v zapalování. Zjistěte více o výběru sady pro vzdálený start.
Další funkce dálkového spouštěče do auta
Kromě vzdáleného startování vozidla nabízejí některé dálkové spouštěče automobilů řadu dalších funkcí a integraci s dalšími souvisejícími zařízeními. Mezi běžné funkce patří:
- Obousměrné ovladače
- Bezklíčový vstup
- Odpojení startéru
- Integrace autoalarmu / zabezpečení
- Vzdálená aktivace kopulovitého světla
- Ovládejte pomocí aplikace pro smartphone
- Vyhledávač aut
- Pomocné vzdálené výstupy
Obousměrné dálkové ovládání pro dálkové spouštěče
Základní dálkové spouštěče automobilů používají jednoduché nastavení vysílače / přijímače, které vám umožní nastartovat vozidlo stisknutím tlačítka. V systémech, které používají obousměrné ovladače, může dálkové ovládání odesílat i přijímat informace. Tato funkce umožňuje dálkovému ovladači zobrazovat informace, jako je vnitřní teplota vozidla, což může být neocenitelné, pokud čekáte, až vyrazíte ven, dokud se neohřeje nebo nevychladne na pohodlnou úroveň.
Integrovaná funkce odpojení startéru
Vzhledem k tomu, že je nutné dálkový startér automobilu připojit k zapalovacímu systému, mají některá z těchto zařízení také schopnost vypnout zapalovací systém. Pokud je aktivována funkce odpojení startéru, obvykle to zabrání tomu, aby bylo vozidlo připojeno k elektrické síti. Některé dálkové spouštěče automobilů mají také ještě pokročilejší funkce, které lze aktivovat v případě odcizení nebo krádeže vozidla, což obvykle vypne alarm a poté odpojí startér po vypnutí vozidla.
Vzdálené nastartování vozu pomocí aplikací pro chytré telefony
Dálkové spouštěče automobilů se obvykle dodávají s jedním nebo více dálkovými ovladači, které slouží také jako přívěsky na klíče, ale některé z těchto systémů lze ovládat také pomocí aplikace pro smartphone. Tyto systémy jsou často také obousměrné, což umožňuje smartphonu zobrazovat různé informace přenášené vzdáleným spouštěcím systémem.
Integrace bezpečnostního systému a pomocné výstupy
Některé bezpečnostní systémy automobilů mají zabudované dálkové spouštěče a některé dálkové spouštěče obsahují pomocné výstupy, které umožňují připojení alarmů a dalších zařízení později.
Když je nutná profesionální instalace
I když není vždy nutné platit za profesionální instalaci, některé instalace vzdáleného startéru jsou komplikovanější než jiné. Novější vozidla, která vyžadují obchvaty systému proti krádeži, například vyžadují více kabeláže a starší vozidla s karburátorem obvykle vyžadují další hardware. Při instalaci dálkového spouštěče do automobilu s manuální převodovkou je třeba vzít v úvahu také speciální opatření. Pokud si chcete ušetřit nějaké peníze instalací pro vlastní potřebu, je důležité si před zahájením práce vybavit správná schémata zapojení, protože dohady vás mohou stát nákladným účtem za opravu.