Skip to content

AppRadio: Je to rádio nebo aplikace?

15 de Září de 2021
sph da120 ew5 lightblue front a1 5b5e73da46e0fb002561ea78

AppRadio je název společnosti Pioneer pro aplikaci, která vám umožňuje ovládat smartphone pomocí jedné z jejich hlavních jednotek. Název může také odkazovat na skutečné hlavní jednotky, které mají tuto schopnost. Tato technologie byla představena v roce 2011 a prošla několika iteracemi (AppRadio 2, AppRadio 3). Ačkoli původní produktová řada byla kompatibilní pouze se zařízeními iOS, novější verze hardwaru a softwaru jsou kompatibilní také s telefony Android.

Rádio nebo aplikace?

AppRadio je tedy hlavní jednotka, ale je to také aplikace a nějak se propojuje s vaším telefonem? Pokud jste zmatení, je trochu komplikované odkazovat na oba produkty a volitelná část tohoto produktu se stejným názvem, ale ve skutečnosti to není tak složité, pokud to rozdělíte. Jádrem každého Pioneer AppRadio je dotyková hlavová jednotka s nakláněním infotainmentu. Je to opravdu tak jednoduché. Všechny tyto hlavní jednotky zapadají do dvojitého formátu DIN a postrádají jakékoli fyzické ovládání – veškerou dostupnou nemovitost zabírá velký dotykový displej. Pokud má vaše vozidlo dvojitou hlavní jednotku DIN (nebo jednu hlavní jednotku DIN/1,5 DIN ve dvojitém slotu DIN), můžete vložit jednu z jednotek Pioneer AppRadio a bude fungovat hned po vybalení. Hlavním prodejním bodem AppRadio je samozřejmě to, že může spouštět aplikace, a tím odemknete pokročilé funkce, které přesahují poslech rádia a disků CD (nebo sledování disků DVD). A v jádru řady aplikací je stejnojmenný AppRadio, což je bezplatný doplněk, který vám umožní připojit smartphone přes Bluetooth, USB nebo Lightning kabel, v závislosti na konkrétním modelu hlavní jednotky a typu telefonu, který používáte. mít. Kromě aplikace AppRadio mohou tyto hlavní jednotky provozovat také řadu dalších aplikací ve stylu infotainmentu. Některé aplikace vyžadují další nákup (tj. Nejlepší GPS navigační aplikace), jiné jsou zdarma.

Jak aplikace AppRadio funguje?

Hlavní myšlenkou aplikace AppRadio je, že vám umožňuje ovládat smartphone pomocí hlavní jednotky, a právě zde vstupuje do hry stejnojmenná aplikace. V závislosti na modelu hlavní jednotky a typu smartphonu se můžete připojit bezdrátově prostřednictvím párování Bluetooth nebo pomocí fyzického kabelu (USB nebo Lightning). Úroveň integrace bude také záviset na modelu hlavní jednotky a typu telefonu, který máte, ale obecně platí, že jakýkoli iPhone 4 nebo 4S bude fungovat s jakoukoli jednotkou AppRadio. Otázka kompatibility je o něco složitější, pokud jde o telefony iPhone 5 a Android. Například první generace hlavních jednotek AppRadio nebude vůbec fungovat s iPhone 5 nebo Androidem. Jednotky druhé a třetí generace fungují s iPhone 5 a Pioneer udržuje seznam kompatibilních telefonů Android.

Jaký je smysl AppRadio?

AppRadio je prostě další způsob, jak přistupovat k různým funkcím vašeho mobilního telefonu bez použití rukou. Poskytuje stejný přístup k hudbě v telefonu, jaký můžete získat z pomocného kabelu nebo FM vysílače, ale také vám umožňuje skutečně vybírat skladby a ovládat přehrávání z dotykové obrazovky hlavní jednotky způsobem připomínajícím přímé ovládání iPodu. Kromě přehrávání hudby poskytuje AppRadio na obrazovce také přístup k dalším informacím z vašeho telefonu, jako je váš adresář. Aplikaci AppRadio můžete také použít k uskutečňování a přijímání hovorů, což je funkce, kterou poskytuje mnoho informačních a zábavních systémů OEM. Hlavním rozdílem je samozřejmě uživatelské rozhraní, protože minimalistický design aplikace AppRadio silně kolébá z iOS.

Mimo AppRadio

Když byla aplikace AppRadio poprvé představena, byla k dispozici pouze pro hlavní jednotky v řadě AppRadio. Několik současných produktových řad společnosti Pioneer však nyní dokáže spouštět aplikace. Počínaje rokem 2013 se jejich celá řada hlavových jednotek AppRadio, NEX, Navigation a DVD dokáže připojit k chytrým telefonům prostřednictvím AppRadio.