Skip to content

Běžná hardwarová zařízení a vybavení VoIP

2 de Srpen de 2021
VoIP Equipment Wireless LAN Router and Phone TwilightEye Getty 577424243df78cb62c19f8d9

Chcete-li uskutečňovat nebo přijímat hovory pomocí technologie Voice-over-IP, potřebujete nastavení hardwaru, které vám umožní mluvit a poslouchat. Možná budete potřebovat pouze náhlavní soupravu k počítači nebo kompletní sadu síťových zařízení, včetně routerů a telefonních adaptérů. Připravili jsme seznam zařízení, která obvykle potřebujete pro VoIP, ale nebudete potřebovat vše, co zmiňujeme. To, co potřebujete, závisí na tom, co používáte a jak to používáte.

Analogové telefonní adaptéry

Analogový telefonní adaptér funguje jako hardwarové rozhraní mezi analogovým telefonním systémem PSTN a digitální linkou VoIP. Pokud používáte VoIP PC-to-PC, nepotřebujete ATA, ale použijete ho, pokud se zaregistrujete k měsíční službě VoIP, která bude nasazena doma nebo ve vaší kanceláři, a pokud hodláte použít stávající telefony.

Zkratka Alert!

PSTN -paketově přepínaná telefonní síť-používá analogové signály po měděném nebo optickém kabelu. Technologie Voice-over-IP vysílá digitální signály přes internet. Přístupy fungují podobně, ale základní architektura je velmi odlišná.

Telefonní sady

Pro VoIP je telefon nezbytný – je to vstupní i výstupní zařízení. S VoIP lze použít několik typů telefonů, v závislosti na okolnostech, vašich potřebách a vaší volbě. Ačkoli můžete použít analogový telefon určený pro sítě PSTN, můžete najít větší hodnotu ve vyhrazeném telefonu VoIP nebo dokonce v ne-hardwarové aplikaci pro telefonování z telefonu.

PC sluchátka

Sluchátka se podobají telefonům, ale k vašemu počítači se připojují přes USB nebo zvukovou kartu. Spolupracují se softwarovým telefonem, což vám umožňuje pohodlnější používání VoIP. Mohou být také zapojeny do IP telefonu, aby mnoho uživatelů mohlo používat stejný telefon. Tato zařízení jsou vzácnější, než bývala; většina lidí nyní ke komunikaci pomocí VoIP používá buď náhlavní soupravu pro PC nebo ATA se stolním telefonem.

PC náhlavní soupravy

Náhlavní souprava pro PC je standardní multimediální zařízení, které vám umožňuje poslouchat zvuk z počítače a zadávat svůj hlas pomocí mikrofonu. Podívejte se na náš seznam nejlepších náhlavních souprav USB a nejlepších náhlavních souprav Bluetooth, které vám pomohou vybrat to správné zařízení pro vás.