Skip to content

Jak opravit echující mikrofon

13 de Červenec de 2022
how to fix an echoing microphone 5217515 2 6d7a13974ac64a01a74767680f1059bf

Problémy s mikrofonem s ozvěnou se mohou objevit jedním z několika různých způsobů:

 • Z reproduktorů slyšíte hlasité bzučení nebo jiný hluk, jehož intenzita se neustále zvyšuje.
 • Když se pokoušíte použít mikrofon na náhlavní soupravě, můžete slyšet svůj hlas v náhlavní soupravě.
 • Pokoušíte se zavolat na webovou konferenci pomocí telefonu a slyšíte svůj hlas, jak se ozývá z reproduktorů počítače.
 • Ostatní lidé v konferenčním hovoru říkají, že slyší jejich hlas, jak se k nim vrací, a mají podezření, že je to kvůli vašemu mikrofonu.

Chyby ozvěny mikrofonu se nejčastěji vyskytují během konferenčních hovorů. Můžete je však také zažít, když se pokoušíte nahrát video, živě streamovat na web nebo používat jakoukoli jinou aplikaci, která vyžaduje použití mikrofonu.

Příčina ozvěného mikrofonu

Nejčastější příčinou ozvěného mikrofonu je umístění mikrofonu příliš blízko k reproduktorům. Je to běžné u externích mikrofonů, které lze umístit kdekoli ve vašem pracovním prostoru. U náhlavní soupravy je to méně pravděpodobné, protože většina náhlavních souprav používá směrové mikrofony, které méně pravděpodobně zachytí okolní hluk. Tuto funkci však nemusí mít levnější sluchátka. Pokud je hlasitost náhlavní soupravy příliš vysoká, mikrofon může zachytit hluk (jako váš vlastní hlas) ze sluchátek. Další příčinou ozvěného mikrofonu je připojení více mikrofonů k počítači. Možná si myslíte, že jste ztlumení, ale ostatní aktivní mikrofony stále zachycují váš hlas. Tento scénář může způsobit problémy s ozvěnou během konferenčních hovorů.

Jak opravit echující mikrofon

Tento problém se týká jakéhokoli operačního systému. Pokud nějaké opravy vyžadují změny nastavení mikrofonu nebo reproduktorů, může se postup provádění těchto změn v jednotlivých systémech lišit.

 1. Pokud používáte externí mikrofon, první věc, kterou byste měli zkusit, je přesunout mikrofon na nejvzdálenější fyzické místo od reproduktorů, kam může dosáhnout. Tato oprava obvykle řeší problém s hlasitou, doznívající ozvěnou.

 2. Můžete upravit zvuk pro PC se systémem Windows nebo upravit zvuk pro Mac. To obvykle vyřeší problémy s ozvěnou mikrofonu ve vaší náhlavní soupravě. Je to proto, že snížení hlasitosti sluchátek snižuje šanci, že mikrofon náhlavní soupravy tyto zvuky zachytí a vytvoří ozvěnu. Snížení hlasitosti může také vyřešit ozvěnu u externích mikrofonů, pokud nefunguje jejich umístění daleko od reproduktoru.

 3. Namísto použití reproduktorů počítače a mikrofonu počítače použijte pro zvuk náhlavní soupravu. Sluchátka Bluetooth můžete připojit k počítači, pokud dáváte přednost bezdrátovému připojení, nebo je připojit k telefonu, pokud místo toho chcete zavolat na webovou konferenci. Přesměrováním zvuku do vašich uší namísto do místnosti výrazně snížíte pravděpodobnost, že se zvuk dostane zpět do systémového mikrofonu a způsobí ozvěnu. I když může být lákavé používat mikrofon náhlavní soupravy a reproduktory počítače, nevyřeší to problémy s ozvěnou, protože zvuk z počítače se stále dostane do mikrofonu náhlavní soupravy. To je ještě pravděpodobnější, pokud vaše náhlavní souprava používá in-line mikrofon, který zachytí více zvuků z místnosti kolem vás.

 4. Ujistěte se, že není povoleno více mikrofonů. Pokud jste například telefonovali na webovou konferenci a jste také připojeni přes počítač, může váš hlas do hovoru přenášet mikrofon vašeho telefonu i mikrofonu počítače. Chcete-li tento problém vyřešit, vypněte mikrofon na svém mobilním zařízení. Pokud chcete používat mikrofon svého telefonu, zkontrolujte nastavení mikrofonu prohlížeče a zakažte jej tam. A co je nejdůležitější, zkontrolujte nastavení zvuku vašeho softwaru pro videokonference, jako je Zoom, a ujistěte se, že je vybrán správný mikrofon.

 5. Pokoušíte se používat audio software, jako je Audacity, k nahrávání hovorů z webových konferencí? Ujistěte se, že jste správně nakonfigurovali nastavení zvuku zvukového softwaru, aby software neodrážel zvuk zpět do vašich reproduktorů ve stejnou dobu jako software pro videokonference.

FAQ

 • Jak opravím ozvěnu na mém mikrofonu PS4?

  Zkuste snížit citlivost mikrofonu přechodem na Nastavení > Zařízení > Zvuková zařízení > Upravte úroveň mikrofonu. Pokud je vaše televize příliš hlasitá, váš mikrofon může zachytit zvuk na pozadí.

 • Jak opravím ozvěnu na mém mikrofonu Xbox?

  Pokud na svém Xboxu uslyšíte ozvěnu, mikrofon může zachytit zvuk televize nebo někdo v chatu může mít nastavenou příliš vysokou hlasitost televize. Pokud problémy přetrvávají, snižte hlasitost a odstraňte problémy s mikrofonem Xbox.