Skip to content

Blok ohřívačů vs. vzdálené spouštěče

16 de Srpen de 2021
Engine Block Heater vs Remote Starter 3a7d86addf864e749a63a26697445246

Zatímco blokové topení i dálkové spouštěče se používají k zahřívání vozidel, jedná se o různé technologie vykonávající různé funkce. Blokové topení zahřívají motor před spuštěním, zatímco dálkové startéry startují auto na dálku. Zde je bližší pohled na rozdíl mezi těmito dvěma.

Celková zjištění

Blokové topidla

 • Zahřejte motor, což může pomoci snížit poškození motoru způsobené studeným startováním.
 • Zabraňte gelování chladicí kapaliny motoru a rychlejší dodávání tepla do chladiče.
 • Zabraňte zahuštění oleje nebo jeho přeměně na dehet.

Dálkové startéry

 • Nastartujte motor na dálku.
 • Zahřejte interiér, omezte nebo eliminujte čas strávený jízdou ve studeném vozidle.
 • Chraňte motor před nebezpečím nastartování za studena.

Blokové topení je užitečné ve velmi chladných situacích, protože pomáhá zahřát motor před jeho spuštěním. To pomáhá omezit škody způsobené nastartováním motoru při teplotách pod bodem mrazu. Dálkové startéry naopak jednoduše nastartují motor na dálku, což vám umožní čekat z teplého prostředí, jak se interiér vozu zahřívá.

Případy použití: Údržba motoru vs. dálkové pohodlí

Blokové topidla

 • Slouží k udržení motoru a periferních součástí v teple při nebezpečně nízkých teplotách.
 • Může zabránit poškození způsobenému příliš studeným startováním motoru.

Dálkové startéry

 • Umožňuje nastartovat a zahřát auto na dálku.
 • Nemá vliv na výkon motoru ani na ochranu před poškozením.

Bloková topení jsou elektrická topná tělesa, která zabraňují želírování chladicí kapaliny motoru. Je důležité udržovat chladicí kapalinu co nejvíce tekutou, protože gelová chladicí kapalina je chladnější, a proto má potíže s odváděním tepla z motoru do chladiče. Při extrémně nízkých teplotách mohou blokové ohřívače zabránit zahuštění oleje a jeho přeměně na dehet. Tento úkol je méně důležitý, ale může snížit opotřebení motoru. Umožňuje také starším motorům pracovat blíže špičkové účinnosti, aniž by se musely zahřívat. A to znamená méně času sedět v chladném autě a čekat na zahřátí. Dálkové startéry vám umožňují nastartovat motor na dálku. Myšlenka je taková, že nemusíte čekat uvnitř auta, dokud se interiér zahřeje. Jen se musíte ujistit, že ovládání klimatizace vašeho vozu je správným nastavením. Hlavní výhodou dálkového spouštěče je pohodlí a pohodlí, nikoli péče o motor a údržba. Dálkový startér nezabrání poškození, pokud se počasí dostatečně ochladí na gelování nebo zmrazení chladicí kapaliny motoru.

Údržba motoru: Blokové ohřívače udržují věci v pohybu

Blokové topidla

 • Pomáhá udržovat součásti v teple, čímž prodlužuje životnost motoru.

Dálkové startéry

 • Nemá to žádný vliv na prodloužení životnosti motoru.

Pokud zaparkujete auto venku a teplota klesne natolik, že zgelovatí nemrznoucí směs nebo z oleje vytvoří hustý kal, dálkový startér vám k ničemu nebude. I když dálkový startér nastartuje váš motor v extrémním chladu, může se při zahřívání poškodit. Pokud máte vytápěnou garáž, může vám posloužit dálkový startér. Vyhněte se jízdě autem v garáži, která není řádně větraná, protože by to mohlo vést k smrtelnému hromadění oxidu uhelnatého. Blokové topení může za relativně nízkých nákladů zabránit poškození motoru v extrémně chladném počasí. Některá bloková topení, konkrétně ta, která ohřívají chladicí kapalinu motoru, vám mohou při dojíždění udělat pohodlí tím, že rychle dodají teplý vzduch z chladiče. Přestože vám dálkové startéry umožňují zahřát auto, aniž byste museli vyjít ven, jsou nejužitečnější, když není dostatečně chladno, aby bylo zaručeno blokové topení. Stále je ale dost zima, že naskočit do nevytopeného auta by bylo nepohodlné.

Typy ohřívačů motoru a bloků

Existuje několik různých typů ohřívačů motoru, z nichž některé nemusí být nutně blokové.

 • Ohřívače oleje jsou topné prvky, které jsou instalovány místo měrky nebo připevněny ke spodní části olejové vany. Teplo, které vyzařují, udržuje motorový olej volný a teplý, zabraňuje poškození motoru a zlepšuje dojezd plynu. Tyto typy ohřívačů použijte, pokud žijete v obzvláště chladné oblasti. Nicméně vám nepohodlí.
 • Řadové ohřívače chladicí kapaliny zahřívají chladicí kapalinu a dodávají teplo chladiči. Chladicí kapalina dodává teplý vzduch do interiéru vozu. V chladném počasí může chvíli trvat, než chladicí kapalina absorbuje a odvádí teplo z motoru. Řadová topná tělesa chladicí kapaliny tento proces urychlují instalací ohřívače přímo do hadice chladiče.
 • Kontaktní ohřívače přišroubujte k motoru, obvykle k bloku, a zahřejte motor vedením. Jsou podobné olejovým ohřívačům, které jsou připevněny k olejové vaně. Kontaktní ohřívače ohřívají chladicí kapalinu a olej. V extrémně chladném prostředí udržují blokové topení motorový olej a chladicí kapalinu tekutější, čímž předchází katastrofálnímu poškození motoru. V mírném podnebí nejsou nutné.
 • Ohřívací přikrývky jsou velké podložky s odporovými topnými prvky do nich vetkanými. Nezahřívají přímo motor ani jeho kapaliny. Vyzařují teplo do motoru zahříváním motorového prostoru. Ty jsou užitečné v mrazivém podnebí, kde je riziko poškození nastartování motoru v chladu vysoké.

Další možnosti elektrického ohřívače automobilů

Blokový ohřívač můžete připojit k časovači elektrické zásuvky pomocí dálkového spouštěče. Přestože je toto řešení trochu zapojené, umožňuje vám nastartovat auto na dálku a současně předehřát motor, aby se snížilo opotřebení. Zásuvné elektrické ohřívače aut jsou dalším způsobem, jak zahřát vnitřek auta, než do něj vkročíte. U této metody potřebujete k jejich provozu garáž nebo přístup do elektrické zásuvky. Nicméně je to efektivnější metoda než spouštění motoru pomocí dálkového spouštěče. V závislosti na zdroji elektřiny, kde žijete, může být také lepší pro životní prostředí. Musíte však být opatrní ohledně typu ohřívače, který používáte, protože většina ohřívačů obytných prostor není bezpečná pro použití v automobilech.