Skip to content

Často kladené otázky o jednotkách USB Flash

8 de Červenec de 2021
GettyImages 1074802904 9ad2aa05bc664a54b465507c6718bea8

Přenosné USB flash disky zůstávají jednou z nejzajímavějších počítačových periferií na trhu. Někteří lidé si kladou otázku, k čemu se používají, zatímco jiní si kladou otázku, k čemu je nelze použít. Tato nejčastější dotazy týkající se flash disku zahrnuje základní otázky týkající se miniaturních paměťových karet, které často vidíte viset na klíčenkách lidí.

Jaký je rozdíl mezi USB flash diskem a běžným flash diskem?

Flash disk je technologie SSD (Solid-State Drive), která ukládá data způsobem podobným typickému pevnému disku, který se nachází ve většině počítačů, ale bez pohyblivých částí. Jednotky Flash přicházejí v mnoha podobách, včetně externích úložných zařízení, přenosných jednotek USB a jako primární úložná jednotka v některých noteboocích. Jednotka USB flash je průmyslový výraz pro malou, extrémně přenosnou jednotku flash, která se připojuje k počítači přes port USB. Jednotky USB flash jsou tak malé, že některé jsou určeny k připevnění ke kroužku na klíče.

K čemu lidé používají USB flash disky?

Kvůli jejich extrémní přenositelnosti – většina váží unci nebo méně – se USB flash disky často používají k přenosu souborů mezi počítači na různých místech. Jak se zvýšila kapacita paměti flash, USB flash disky se staly užitečnými pro zálohování důležitých souborů z pevného disku počítače a ukládání souborů na bezpečném místě.

Jaké jsou výhody používání USB flash disku?

Jednotky USB flash jsou dnes populární, protože toto úložné médium je rychlejší, snáze použitelné a pohodlnější než jiné způsoby přenosu nebo ukládání souborů.

USB flash disk a více poruch USB portu

Přenos souborů z počítače do počítače může být komplikovaný. V některých případech musí být obě zařízení vedle sebe. S USB flash diskem to není nutné. Proces přenosu je stejně jednoduchý jako připojení jednotky flash k počítači a následného přetažení souborů a složek na něj. Poté připojte stejnou jednotku flash k jinému počítači a přetáhněte soubory kamkoli chcete.

Co znamená Mbps a proč je to důležité?

Mbps je zkratka pro megabitů za sekundu. Jedná se o rychlost přenosu souborů mezi dvěma zařízeními – v mnoha případech USB flash diskem a počítačem. Jednotka USB 2.0 flash přenáší data maximální rychlostí 480 Mb / s. Pokud jde o přenosovou rychlost, kterou hledáte, podívejte se na USB 3.0 flash disk. USB 3.0 je neuvěřitelně rychlé a přenáší data s maximální rychlostí 5 gigabitů za sekundu (Gbps). Jednotka USB 3.0 flash je desetkrát rychlejší než jednotka USB 2.0 flash. Rychlost je důležitá při přenosu velkých souborů nebo celých filmů.

Kolik místa je na USB flash discích?

V dnešní době jsou disky téměř výhradně dostupné v rozsahu gigabajtů. Kdysi jste byli schopni najít 512 MB flash disky. Kvůli sníženým nákladům a zvýšeným přenosovým rychlostem je tak relativně malá kapacita zastaralá. Velikosti se obvykle pohybují od 8 gigabajtů do obrovských 2 terabajtů, přičemž k tomu patří i posuvná cenová stupnice. Jednotky s menší kapacitou můžete získat za méně než 20 USD, ale 2TB disk USB flash může stát stovky dolarů.

USB flash disk

Jak mohou být USB flash disky tak malé?

Jednotky USB flash využívají technologii flash paměti typu solid-state, která ukládá data bez použití pohyblivých částí. Za ta léta polovodičová paměť mnohokrát zmenšila velikost potřebnou k ukládání dat, což vedlo k tomu, že se více paměti ukládalo na malý paměťový čip.

Jak bezpečné jsou USB flash disky?

Pokud ukládáte důležité informace o své práci nebo cenné soubory chráněné autorskými právy, potřebujete šifrovací funkce dostupné na některých USB flash discích, abyste tyto soubory chránili před zvědavým pohledem. Šifrování není standardní funkcí USB flash disků, ale je k dispozici. Může to být neocenitelné, pokud necháte flash disk v rušném vlaku nebo ve skříňce. Fyzicky jsou USB flash disky neuvěřitelně robustní. Bez pohyblivých částí vydrží lehké flash disky, aniž by došlo k vnitřnímu poškození. Většina také přichází v robustním pouzdře, které vydrží spoustu hrubého bydlení.