Skip to content

CES 2022: Co je třeba sledovat pro tento rok

6 de Červenec de 2021
GettyImages 1198148727 0f513eabebc94a0683f14a77a7721911

CES 2022, který je naplánován na 5. ledna až 8. ledna, se v Las Vegas vrátí po plně digitální akci roku 2021. Tady je to, co očekáváme.

CES začíná hned

Než se pustíte do podrobností, vězte to. CES je již tady. Zatímco show oficiálně začíná 5. ledna a potrvá do 8. ledna, společnosti vždy začínají plánovat měsíce předem. Většina oznámení však bude zveřejněna mezi Novým rokem a prvním dnem veletrhu CES. Na další oznámení je uvaleno embargo na základě dohody o zachování mlčenlivosti, ale i tak k nim dojde, což povede k neustálému proudu nových informací až do prvního oficiálního dne přehlídky. Stručně řečeno, mějte oči otevřené. Společnosti před přípravou na CES odhalí tisíce produktů.

Zaměření na zdravotnické techniky

Pandemie, která donutila CES jít do roku 2021 plně digitálně, způsobila příval směrem ke zdravotnickým technologiím, kategorii, která již v předchozích letech směřovala nahoru. Můžete očekávat, že každá společnost bude odkazovat na pandemii a mnoho z nich bude mít alespoň jeden produkt, který by se neobjevil v žádném jiném roce.

Technologické společnosti nabídnou různé masky, které buď slibují zlepšení účinnosti standardní masky, nebo kombinují masku s jinými populárními technologiemi. Maskfone od společnosti Motorola kombinuje masku se zvukem. Maska xHale slibuje high-tech filtrování, které je vhodné pro sportovce. Společnost LG mezitím uvede účinnost svého osobního čističe vzduchu namontovaného na obličej. Ne všechny inovace se však zaměří na masky nebo se budou dokonce zaměřovat na spotřebitele. Společnost Philips má sadu pro monitorování pacientů navrženou tak, aby pomohla nemocnicím rychle rozšířit kapacitu ICU během nárůstu v případech COVID-19. Můžete také očekávat, že uvidíte nositelná zdravotnická zařízení, jako je BioButton, která slibují efektivnější způsob sledování pacientů. I když uvidíte spoustu skutečných technologických inovací, buďte varováni. Společnosti na CES často předvádějí neprokázané zdravotnické technologie a tvrzení nejsou vždy podložena vědou. Určitě uvidíte například mnoho dezinfekčních prostředků na UV záření. Zatímco UV-světlo může dezinfikovat, funguje dobře pouze za určitých podmínek, které se některé společnosti nebudou obtěžovat uznat.

Více digitálních konferencí?

CES přitahuje více než 182 000 účastníků a toto obrovské množství nezahrnuje společnosti pořádající off-site události, které nejsou oficiálně spojeny s výstavou. Identita přehlídky se točí kolem osobní účasti. Asociace spotřebitelských technologií, organizace odpovědná za CES, by se však mohla rozhodnout pro hybridní akci v roce 2022. Mnoho účastníků nemusí být připraveno na osobní akci své velikosti. Společnosti pořádaly řadu digitálních událostí do roku 2020 a 2021. Obvykle trpí upchatou a strnulou prezentací, nemluvě o problémech s kvalitou videa a zvuku, které mohou nastat, když je na stejné videokonferenci více přednášejících.

Spousta televizí

Gravitace CES se za poslední dvě desetiletí posunula směrem k odvětví domácího kina. Přestože se na výstavě vždy silně podílela, stala se kritičtější, protože velké části odvětví spotřební technologie, jako jsou smartphony, hry a domácí počítače, se přesunuly na jiné cílené události. Na veletrhu CES 2022 bude v televizním prostoru i nadále tvrdá konkurence, nejen ze strany obvyklých podezřelých. Výrobci jako Vizio, TCL a Hisense čelí velkým jménům, jako jsou Samsung, Sony a LG, a dodávají vynikající televizory za nižší ceny. Probíhající bitva mezi novými a starými značkami vždy vede k velkým, okázalým oznámením na CES.

Televizor LG OLED zobrazující na CES 2020 videohru Control

Všechny hlavní televizní značky přecházejí od tradičních LED televizorů směrem k novější a lepší technologii. Televize OLED od společností LG, Sony a Vizio vedou ke změně, ale nejsou sami. Společnosti TCL a Samsung zkoumají technologii mini-LED, která ke zlepšení kontrastu a jasu využívá tisíce drobných LED podsvícení. Gaming se také dostane do centra pozornosti díky Microsoft Xbox Series X a Sony PlayStation 5. Jejich popularita znamená, že televizní značky stráví více času rozhovorem s herně zaměřenými funkcemi v naději, že si hráči společně s novou konzolou vyzvednou nový televizor.

Spousta notebooků

CES je také zásadní show pro společnosti, které vyrábějí PC hardware. Asus, Acer, Dell, Lenovo a HP přicházejí na výstavu v balení svých nejnovějších a nejlepších. AMD, Intel a Nvidia také tradičně vydávají hardwarová oznámení během CES. Často se zaměřujeme na nové notebooky, zejména pro společnosti Asus, Acer a Lenovo, společnosti se sídlem v Číně nebo na Tchaj-wanu, které využívají CES jako příležitost ukázat severoamerickým zákazníkům, co v nadcházejícím roce nabídnou. Očekávejte, že uvidíte mnoho herních notebooků, většinu displejů, které se obnovují na frekvenci 144 Hz nebo rychlejší.

Notebook Acer ConceptD sedící vedle ceny CES 2020 Innovation Award

Lenovo představí svůj nejnovější hardware ThinkPad a ThinkCentre se zaměřením na domácí kanceláře a práci na dálku. Společnosti Dell a HP, které mají silné podnikové značky, přijdou s novým profesionálním hardwarem. Tyto systémy budou působivé, ale také nebudou levné. I když notebooky pravděpodobně zůstanou středem pozornosti, očekávejte, že průmysl hardwaru pro PC vrhne velmi, velmi širokou síť. Pandemie způsobila prudký nárůst poptávky po monitorech, webových kamerách, klávesnicích a dalších zařízeních, které lidé potřebují pro práci z domova. Tato poptávka neustoupila a CES 2022 dá velkým značkám šanci popsat více produktů pro životní styl práce z domova.

A spousta domácí techniky

Kategorie inteligentních domů už byla horká. Jakmile také běžel do jiných kategorií, domácí technologie získala na nedávných výstavách vyhrazený prostor. Pandemie proměnila akceleraci chytré domácí technologie v raketovou loď. Na rozdíl od většiny kategorií, kde má tendenci dominovat konkrétní typ produktu, nemá inteligentní dům žádné zjevné těžiště. Zdravotnické výrobky, jako jsou čističe vzduchu nebo domácí detektory kvality vzduchu, budou na veletrhu CES 2022 nadále populární, ale nejsou zdaleka osamocené. V roce 2021 představila společnost Cuisinart kuchyňský robot, který pro vás také vaří. A Loftie měla chytré hodiny, které slibují, že váš ranní poplach trochu zjemní. Nakonec Xandar předvedl svůj inteligentní domácí radar, který dokáže detekovat a sledovat obyvatele. Očekávejte také oznámení od velkých společností, jako jsou Samsung a LG, které často používají CES k předvádění svých nejnovějších inteligentních zařízení. Tato kategorie se snažila dosáhnout hlavního proudu přijetí, ale to nezastavilo velké značky v pokusu. V roce 2021 společnost LG předvedla chladničku, která dokáže detekovat uživatele pomocí rozpoznávání hlasu, a pokračovala v prosazování své technologie InstaView, což je okno, které majitelům umožňuje procházet jejich ledničku před jejím otevřením.

Car Tech se vrací

Automobilový průmysl, který je stále více nucen přijímat špičkové elektrické pohonné jednotky a infotainment ve voze, se v posledních letech stal na CES oblíbeným zařízením. Významné značky jako BMW, Ford a Mercedes debutovaly v high-tech konceptech a odháněly účastníky v samojízdných elektrických automobilech. Severní hala přehlídky byla na veletrhu CES 2020 téměř výhradně věnována automobilové technice.

Koncept Mercedes AVTR na jevišti s hostitelem vysvětlujícím jeho vlastnosti

CES 2022 bude vítaným návratem. Pandemie pouze zvýšila atraktivitu soukromé dopravy.