Skip to content

Co dělat, když na iPadu nemáte přístup k iTunes

1 de Srpen de 2021
GettyImages 457316526 57deda085f9b58651650818c

IPad se musí připojit k iTunes kvůli důležitým aktualizacím systému a zálohování vašich aplikací a dat. Než však dojdete a koupíte si nový kabel, můžeme zkontrolovat několik věcí.

Zkontrolujte, zda počítač rozpozná iPad

Nejprve se ujistěte, že počítač rozpozná iPad. Když připojíte iPad k počítači, v měřiči baterie umístěném v pravé horní části obrazovky by se měl objevit malý blesk. Tento symbol vás informuje, že se iPad nabíjí. I když je na měřiči baterie uvedeno „Nenabíjí“, což znamená, že váš port USB není schopen nabíjet iPad, alespoň víte, že počítač rozpoznal váš tablet. Pokud vidíte blesk nebo slova „nenabíjí se“, počítač rozpozná, že je iPad připojen.

Zkontrolujte kabel iPad

Dále se ujistěte, že problém není v portu USB, připojením iPadu k jinému portu, než jaký jste použili dříve. Pokud používáte rozbočovač USB nebo jej připojujete k externímu zařízení, jako je klávesnice, vyzkoušejte port USB na samotném počítači.

Pokud problém vyřeší připojení iPadu k jinému portu USB, pravděpodobně máte špatný port. Většina počítačů má dostatek portů USB, že jeden nefunkční není velký problém, ale pokud vám dojde, zakupte si v místním obchodě s elektronikou rozbočovač USB.

Nízký výkon způsobuje problémy s iPadem

Ujistěte se, že v iPadu není příliš málo energie. Když je baterie téměř vybitá, můžete zjistit, že režim nízké spotřeby má za následek neočekávané chování, když se zařízení pokouší prodloužit životnost. Pokud je váš iPad připojen k počítači, odpojte jej a zkontrolujte procento baterie, které se nachází v pravé horní části iPadu vedle měřiče baterie. Pokud je nižší než 10 procent, nechte iPad úplně nabít. Pokud slova „nenabíjí“ nahrazují procentuální podíl baterie při připojení iPadu k počítači, zapojte jej do síťové zásuvky pomocí adaptéru dodaného s iPadem.

Restartujte počítač a iPad

Jedním z nejstarších triků pro řešení potíží v knize je restartování počítače. Zatímco čekáte, až se počítač vrátí, restartujte iPad podržením tlačítka pozastavení v pravém horním rohu zařízení. Po několika sekundách se zobrazí červené tlačítko se šipkou, které vás vyzve k vypnutí zařízení. Poté, co obrazovka úplně zčerná, počkejte několik sekund a znovu podržte tlačítko pozastavení. Logo Apple se objeví uprostřed obrazovky, zatímco se iPad spustí zpět. Pokud standardní reset nefunguje, proveďte a vynutit restart podržením tlačítek pozastavení a Domů, dokud se iPad nevypne a znovu nezapne. Až se počítač a iPad restartují, připojte iPad znovu k iTunes.

Jak přeinstalovat iTunes

Pokud iTunes stále nedokáže rozpoznat iPad, je na čase vyzkoušet čistou kopii iTunes. Nejprve odinstalujte iTunes z počítače – odinstalováním iTunes neodstraníte veškerou hudbu a aplikace z počítače.

Žena s iPadem a notebookem

Odinstalujte iTunes z počítače se systémem Windows tak, že přejdete do nabídky Start a zvolíte Ovládací panely. Vyhledejte ikonu označenou Programy a funkce. V této nabídce procházejte, dokud se nezobrazí iTunes, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte odinstalovat. Po odebrání iTunes z počítače si stáhněte nejnovější verzi.

Jak řešit vzácné problémy s iTunes

Stále máte problémy? Někdy jsou problémy s ovladači, systémovými soubory nebo konflikty softwaru, které jsou nakonec kořenem problému. Opravy těchto chyb jsou složitější.

Mladý muž se soustředěně dívá na mnoho poznámek Post-it

Pokud používáte antivirový software, zkuste jej vypnout a zkusit iPad připojit k počítači. Je známo, že antivirový software je někdy v konfliktu s jinými programy ve vašem počítači.