Skip to content

Co dělat, když se váš iPad zahřívá

8 de Červenec de 2021
GettyImages 498573277 5c2a50a846e0fb00010e2324

Pokud váš iPad už nějakou dobu existuje, existuje velká šance, že se občas může zahřát. Existuje mnoho důvodů, proč se to může stát, ale je třeba se jen obávat, pokud se to stane často nebo dojde k extrémní teplotě. Podívejme se na několik důvodů, proč se váš iPad zahřívá a co s tím můžete dělat.

Proč je můj iPad tak horký?

Existuje spousta různých věcí, které mohou způsobit, že se váš iPad příliš zahřeje, ale všechny se obecně dělí do několika kategorií:

 • iPad využívá velkou část svého interního výpočetního výkonu: K tomu může dojít při obnově ze zálohy nebo pokud vaše zařízení dělá něco intenzivního, jako je změna značky fotografií po velké aktualizaci softwaru. Váš iPad také využívá velkou sílu při hraní her s těžkou 3D grafikou nebo při používání aplikací pro rozšířenou realitu.
 • iPad je delší dobu v horkém prostředí nebo na přímém slunečním světle: Toto se zesiluje, pokud používáte iPad za těchto podmínek, jako je používání GPS v horkém autě.

Jaké problémy může způsobit přehřátí iPadu?

Během intenzivního používání je opět trochu teplo, ale můžete si všimnout, že několik funkcí nefunguje, pokud se váš iPad přehřívá, včetně:

 • Zpomalení nebo zastavení aplikací.
 • Blesk fotoaparátu přestane fungovat.
 • Nabíjení se zpomalí nebo úplně zastaví.
 • Stmívání displeje.

Pokud se teplota nebezpečně zvyšuje, měla by se na obrazovce objevit varovná zpráva.

Jak opravit iPad, který je příliš horký

Pokud se váš iPad začne zahřívat, nepropadejte panice, ale uvědomte si to a udělejte, co můžete, abyste ho ochladili. Jedna věc, kterou nikdy neudělejte, pokud se váš iPad příliš zahřívá, je dát ho do mrazničky nebo před klimatizační jednotku. Rychlé ochlazení může způsobit tvorbu kondenzace a poškození vnitřních mechanismů vašeho zařízení.

 1. Získejte to někde v pohodě. Chraňte iPad před přímým slunečním zářením a mimo zdroje tepla. Opět byste neměli potřebovat nic drastického, ale dejte mu příležitost ochladit se.

 2. Přestaňte používat aplikace. Ukončete všechny spuštěné aplikace, zejména hry se spoustou 3D grafiky nebo aplikace využívající rozšířenou realitu. Tyto aplikace mají tendenci používat více výpočetního výkonu, což zvyšuje vnitřní teplotu vašeho iPadu.

 3. Nepoužívejte iPad během nabíjení. Nabíjení iPadu může zvýšit teplotu o dobré množství, zejména pokud se používá během nabíjení.

 4. Vypněte to. Tím se velmi rychle ochladí a váš iPad může být dobrým restartem.

 5. Oprava Apple. Pokud si všimnete, že se váš iPad často přehřívá, zvláště když se příliš nepoužívá, s největší pravděpodobností je něco v nepořádku s vnitřními mechanismy vašeho zařízení. Vezměte to do Apple Store, aby mohli diagnostikovat problém. Pokud vám řeknou, že váš důvěryhodný iPad nelze opravit, pak je čas začít přemýšlet o novém. Existuje spousta modelů na výběr; proveďte svůj průzkum a nedovolte společnosti Apple, aby vám prodala nejnovější a nejdražší verzi.