Skip to content

Co je místní záloha?

7 de Srpen de 2021
close up of dvds with headphones 667745327 5b71bd2446e0fb0050f3b248

Místní záloha je, když k ukládání zálohovaných souborů používáte místní úložiště, jako je pevný disk, disk, flash disk, páska nebo externí pevný disk. Místní zálohování je metoda používaná k zálohování dat pomocí komerčního zálohovacího softwaru a bezplatných zálohovacích nástrojů a někdy je volitelnou druhou metodou zálohování se službami online zálohování.

Místní zálohování vs Online zálohování

Místní zálohování je alternativním řešením k použití služby online zálohování, která odesílá vaše soubory přes internet do zabezpečeného úložiště dat, které vlastní a provozuje společnost, za kterou platíte poplatek za ukládání dat.

Nevyžaduje připojení k internetu

Místní zálohování souborů je obvykle lepší způsob, pouze pokud je připojení k internetu pomalé. Při online zálohování musí být soubory, které zálohujete, nahrány online, aby byly uloženy, a stažené, aby mohly být obnoveny, zatímco místní zálohování vůbec nevyžaduje připojení k internetu. Pozitivní je, že místní zálohování vám dává jistotu, že přesně víte, kde se vaše data nacházejí a kdo k nim má přístup, a navíc svobodu ukládat vaše fyzické záložní zařízení kamkoli chcete. Další informace o těchto rozdílech najdete v častých dotazech k online zálohování.