Offline zálohování je volitelná funkce, kdy se nejprve zálohují soubory, které chcete zálohovat na online zálohovací službu offline vámi a poté odeslány od vás do kanceláří společnosti záložní služby. Offline zálohování je obvykle dodatečná cena a bude vám účtováno, pouze pokud tuto funkci využijete.
Proč bych měl používat offline zálohování?
Dokončení některých počátečních záloh provedených ve službě online zálohování může trvat dny nebo dokonce týdny, a to v závislosti na mnoha věcech, jako je počet zálohovaných souborů, rychlost připojení k internetu a velikost souborů. Vzhledem k dodatečným nákladům je offline zálohování obvykle dobrý nápad, pokud víte, že zálohování všeho, co máte přes internet, bude trvat déle, než jste ochotni čekat. Je to trochu vtipné na přemýšlení, zvláště ve světě, kde se internet používá k přenosu všeho, ale když máte opravdu velká sada souborů k zálohování, je ve skutečnosti rychlejší poslat šnek e-mailem, než použít internet. To je základní myšlenka zálohování offline.
Jak funguje offline zálohování?
Samozřejmě za předpokladu, že plán zálohování, který používáte, podporuje offline zálohování jako možnost, proces obvykle začíná výběrem offline zálohování jako metody, pomocí které byste chtěli provést počáteční zálohování. K tomu obvykle dochází při placení za službu nebo při instalaci softwaru služby cloudového zálohování do počítače. Dále použijete jejich zálohovací software k zálohování všeho, co chcete, na externí pevný disk. Pokud ještě žádný nemáte nebo si jej nechcete koupit, některé cloudové zálohovací služby zahrnují jeho použití jako součást doplňku pro offline zálohování (což znamená, že pokud za něj zaplatíte, dostanete jeden v e-mailu k použití). Po zálohování všeho offline odešlete disk do kanceláří online zálohovací služby. Jakmile jednotku získají, připojí ji ke svým serverům a během několika sekund zkopíruje všechna data na váš účet. Jakmile je tento proces dokončen, obdržíte oznámení nebo e-mail od online zálohovací služby, abyste věděli, že váš účet je připraven k normálnímu používání. Od tohoto okamžiku bude online zálohování fungovat pro vás jako všichni ostatní – každá změna dat a každá nová část dat bude zálohována online. Jediný rozdíl je v tom, že jste vstali a šli velmi rychle.
Je to opravdu rychlejší než online zálohování?
Jak jste si přečetli výše, opravdu záleží na tom, kolik dat zálohujete a jak rychlé je vaše připojení k internetu. Zvažte toto: je rychlejší zkopírovat video z pevného disku na flash disk nebo nahrát stejné video na YouTube? Každý, kdo nahrál obsah na YouTube, vám může říci, že nejde o rychlý proces, zvláště pokud neplatíte za superrychlou rychlost internetu. Vzhledem k tomu, že internetová šířka pásma je obvykle velmi omezená, zejména při nahrávání dat (vs. stahování), můžete soubor nahrát jen tak rychle, jak vám to váš ISP umožní, což je dáno rychlostí připojení, za kterou platíte. Na druhou stranu můžete kopírovat data na místní pevné disky a z nich opravdu rychle, často krát gigabajty za pár minut. Může to trvat týdny nahrát všechna svá data pomocí internetu, ale zkopírování všech dat na externí pevný disk může trvat jen 30 minut až hodinu, ještě několik dní čekat, až se disk dostane k budově záložní služby, a pak další den (nebo možná mnohem méně), aby dokončili kopii dat a spustili váš účet. Další nevýhodou online zálohování, alespoň během počáteční fáze zálohování, je to, že když nahráváte data a spotřebováváte většinu (nebo dokonce) Všechno) vaší šířky pásma nahrávání, utrpí vše, pro co chcete internet používat. Například během dní nebo týdnů, kdy je potřeba zálohovat soubory online, můžete svou síť použít k jiným účelům, jako je Netflix, YouTube, e-mail, procházení internetu atd. Pokud však probíhá většina vaší šířky pásma používá pro zálohování, ponechává málo dostupné pro všechno ostatní v síti. Totéž platí pro všechny ostatní za routerem, kteří chtějí používat internet. Pokud je většina šířky pásma vyhrazena pro zálohování dat, herní konzole, tablety, telefony a další počítače ve vaší domácnosti určitě zažijí méně než ideální rychlosti. Ve stavu omezené šířky pásma, jako je tento, se vše stále snaží fungovat normálně, ale jen při nižších rychlostech, ale normálně to nefunguje moc dobře. Výsledkem jsou webové stránky, které se nenačítají, videa, která se spouštějí a zastavují každých pár minut, online hry, které se náhodně pozastaví atd.
Speciální tipy pro offline zálohování
Pokud se chcete vyhnout platbě cokoli navíc za možnost offline zálohování, ale máte spoustu a spoustu dat, o kterých víte, že to během procesu zálohování negativně ovlivní vaši síť (z důvodu omezení šířky pásma), může pro vás existovat jedno řešení. Pokud zálohovací software podporuje řízení šířky pásma, můžete jej přinutit k nahrávání dat velmi pomalou rychlostí, aby mohla být pro zbývající potřeby vaší sítě stále k dispozici větší šířka pásma. Například namísto zálohování, které využívá 80–90 procent vaší celkové šířky pásma, přičemž u všeho ostatního zbývá pouze 10 procent, můžete zálohovacímu softwaru říct, aby omezil jeho využití pouze na 20 procent (nebo méně) celkové šířky pásma, takže že stále můžete běžně používat počítač, telefon atd. Nezapomeňte však, že pokud nastavíte online zálohu tímto způsobem, bude její dokončení trvat mnohem déle. Pokud čas není problém, je to nejlepší způsob, jak ovládat vaši síť, abyste mohli stále používat všechno ostatní pravidelně a stále zálohovat soubory online, a zároveň se vyhnout poplatku za offline zálohování (pokud existuje). FAQ
-
Jaké jsou příklady služeb offline zálohování?
IDrive, Backblaze a Carbonite jsou příklady cloudových zálohovacích služeb, které nabízejí offline zálohování.
-
Stojí offline zálohy navíc?
Plány IDrive zahrnují bezplatné offline zálohy, ale většina služeb vyžaduje za offline zálohy další poplatek.
-
Co je offline obnovení?
Většina služeb, které nabízejí offline zálohování, nabízí také offline obnovení, což znamená, že vám pošlou poštou fyzický pevný disk obsahující dříve zálohované kopie vašich souborů.