Skip to content

Co je soubor DSK?

10 de Září de 2021
dsk files 5a86f6073de4230037069921

Soubor s příponou DSK je soubor Disk Image vytvořený různými programy pro ukládání obrazů disků pro účely zálohování. Některé soubory DSK mohou místo toho být soubory Borland Project Desktop, které ukládají soubory související s projektem a odkazy používané Delphi IDE nebo jiným programovacím softwarem. Pokud soubor DSK není v žádném z těchto dvou formátů, je to pravděpodobně databázový soubor Simple IDs, který ukládá identifikační karty.

Soubory.
Písmena „dsk“ se často používají jako zkratka pro „disk“, což znamená pevný disk, takže se používá také v některých počítačových příkazech, jako je chkdsk (kontrolní disk). Tento příkaz a další se mu líbí, ale nemají nic společného se soubory DSK uvedenými na této stránce.

Jak otevřít soubor DSK

Soubory DSK, které jsou soubory obrazu disku, lze otevřít pomocí Partition Doctor, WinImage, PowerISO nebo R-Studio. Počítače Mac poskytují integrovanou podporu pro soubory DSK pomocí nástroje Disk Utility. Je nepravděpodobné, že všechny soubory DSK lze otevřít pomocí každého z těchto programů. K opětovnému otevření je nejlepší použít stejný program, který vytvořil soubor DSK. Některé soubory DSK mohou být pouze archivy ZIP, které používají příponu souboru .DSK. Pokud tomu tak je, můžete jej otevřít pomocí archivního dekompresoru, jako je 7-Zip nebo PeaZip. Soubory DSK, které jsou soubory Borland Project Desktop, lze otevřít pomocí softwaru Delphi společnosti Embarcadero (dříve známý jako Borland Delphi před Embarcadero koupil společnost v roce 2008). Jednoduché ID Databázové soubory ukládají identifikační karty používané programem DSKE pro vytváření ID karet s názvem Simple IDs. Nemáme pro něj odkaz ke stažení, ale je to program, který potřebujete k otevření tohoto typu souboru DSK. Pokud zjistíte, že se aplikace na vašem počítači pokouší otevřít soubor DSK, ale je to špatná aplikace, nebo chcete, aby soubory DSK otevíral jiný nainstalovaný program, podívejte se do našeho průvodce, jak změnit program, který otevírá konkrétní příponu souboru na Zjistěte, jak provést tuto změnu ve Windows.

Jak převést soubor DSK

MagicISO nebo jeden z výše uvedených otvíračů DSK může být schopen převést soubor obrázku DSK na jiný formát souboru obrázku, jako je ISO nebo IMG. Pokud je váš soubor DSK v běžném archivním formátu, jako je ZIP, a chcete převést jeden ze souborů uvnitř archivu, nejprve rozbalte veškerý obsah, abyste měli přístup ke skutečným datům, která jsou uvnitř uložena. Potom můžete jeden z těchto souborů spustit pomocí převaděče souborů. Soubory DSK, které používá program Delphi, bude možné převést do jiného formátu, pokud vyhledáte možnost v Soubor Jídelní lístek. Program jako Delphi by obvykle měl podporovat převody prostřednictvím souboru Soubor> Uložit jako menu nebo nějaký druh Vývozní nebo Konvertovat knoflík. Jednoduchá ID Databázové soubory lze otevřít pouze pomocí jednoduchých ID, takže pokud máte k tomuto programu přístup, podívejte se do podobné nabídky a vyhledejte možnost převodu, pokud existuje.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor v tuto chvíli neotevře, zkontrolujte příponu souboru. Možná si pletete jinou příponu souboru, což znamená, že byste si mohli splést jiný formát pro tento, a proto se soubor neotevře ve výše uvedených programech. Soubory DockX Skin například používají příponu souboru DSKIN, která vypadá docela podobně jako DSK. Ve skutečnosti ale k otevření těchto souborů potřebujete úplně jiný program, konkrétně DockX. SKD je další, který se podobá DSK, ale toto rozšíření je vyhrazeno pro soubory Max Payne Skin Data používané Max Payne hra.