Skip to content

Co je to Bond Paper?

1 de Srpen de 2021
bond paper definition and examples 1078255 V4 562e7e9f69e8424dbc417aa95e152e68

Bondový papír je trvanlivý papír, který je vhodný pro elektronický tisk a použití v kancelářských strojích, včetně kopírek a síťových a stolních tiskáren. Lidé jej obvykle používají pro hlavičkový papír, papírnictví, obchodní formuláře a různé dokumenty vyrobené pomocí inkoustových a laserových tiskáren. Například mnoho faktur, které obdržíte poštou, je vytištěno na kancelářský papír.

Velikost a hmotnost papíru

Bondový papír má základní velikost 17 x 22 palců a základní hmotnost obvykle 20 liber. Základní hmotnost papíru je určena gramáží 500 listů papíru v jeho základní velikosti. V případě 20 librového kancelářského papíru váží 500 listů kancelářského papíru 17 x 22 palců 20 liber. I když je velký list oříznut na jiné velikosti, včetně často používaného formátu 8,5 x 11 palců, je stále označován jako papír o hmotnosti 20 liber. Přestože je nejběžnější gramáží 20 liber, dluhopisový papír má jiné gramáže od 16 do 36 liber. Čím vyšší číslo, tím těžší a silnější list papíru. Dodává se také v různých velikostech, ačkoli je nejběžnější standardní velikost stránky dopisu, 8,5 x 11 palců. Je také k dispozici v legální velikosti, která je 8,5 x 14 palců a tabloidní velikost 11 x 17 palců, mimo jiné rozměry.

Množství papíru

Běžný papír charakterizuje mazatelnost, vynikající absorpce a tuhost. Běžný papír prodávaný v obchodech s kancelářskými potřebami obvykle přichází v balících o velikosti 500 listů, prodávaných jednotlivě nebo jednotlivě. Bílá je nejběžnější barvou, ale papírové papíry se dodávají v pastelových barvách, neonových barvách a dalších nejrůznějších barvách. Menší balení speciálního kancelářského papíru s designem nebo speciální povrchovou úpravou jsou obvykle k dispozici v menších baleních po 50 až 100 listech. Často se prodávají k použití jako hlavičkový papír nebo letáky pro kutily. Vázané papíry jsou také vhodné pro použití jako psací papír a jsou dodávány v různých povrchových úpravách a texturách, včetně spirálovitých, pokládaných, lněných a tkaných.

Další specifikace papíru

Další specifikace na obalech kancelářského papíru jsou jeho jas, zda je potažený nebo nepotažený a zda je opatřen vodoznakem. Většina kancelářského papíru používaného v domácím a kancelářském prostředí je bez povrchové úpravy a není opatřena vodoznakem.

Jas

Jas papíru měří míru odrazivosti specifické vlnové délky modrého světla. Jas se měří na stupnici od 0 do 100 – čím vyšší číslo, tím je papír jasnější. Jinými slovy, 95 jasných papírů odráží více světla a vypadá jasněji než 85 jasných papírů.

Coated vs. Uncoated

Potahovaný papír omezuje množství inkoustu, které je absorbováno, a způsob, jakým inkoust proniká do papíru. To je žádoucí pro ostré a složité obrazy, protože inkoust zůstává na horní části papíru a neprotéká ani nekrvácí, což snižuje ostrost potištěného materiálu. Nenatíraný papír obecně není tak hladký jako křídový papír a má tendenci být poréznější. Na hlavičkový papír, obálky a tištěný materiál se obvykle používá nenatíraný papír.

Papír s vodoznakem

Papír s vodoznakem má na papíru slabý identifikační obrázek nebo vzor, ​​který se při pohledu jeví jako různé odstíny světlosti nebo tmy. Když podržíte papír na světle, můžete skrz papír vidět identifikační značku nebo značku. Pokud jde o papírnictví, vodoznak vypadá elegantně a sofistikovaně. Papírová měna je obvykle opatřena vodotiskem jako opatření proti padělání.